Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Gdzie: Plac Trzech Krzyży 3 (Warszawa) – sklep Burberry
Kiedy: środa 18.04.2007, godzina 12:00

Po raz kolejny – tym razem w Polsce – aktywista będzie zamknięty w symbolicznej klatce, żeby zademonstrować ciężki los zwierząt zabijanych na futra. Pozostali uczestnicy będą trzymali transparenty z napisami : „Burberry – śmierć na sprzedaż”.

Wszystkie futra użyte w demonstracji zostały podarowane dla PETA przez ludzi, którzy w przeszłości nosili futra ale postanowili nie przykładać więcej ręki do bezsensownego cierpienia zwierząt.

Członkowie amerykańskiej PETY zaprezentowali kierownictwu Burberry film pokazujący jak zwierzęta złapane w potrzaski odgryzają sobie kończyny żeby się uwolnić a hodowane na fermach giną przez porażenie prądem, zagazowanie czy złamanie karku. Mimo tego futra są nadal sprzedawane przez Burberry.

„Krew używana do naszej demonstracji jest sztuczna ale cierpienie i śmierć zwierząt zabijanych dla futer są prawdziwe” mówi aktywistka europejskiego oddziału PETA Noemie Ventura. „Nawet w XXI wieku kiedy jest dostępnych tak wiele eleganckich i wygodnych alternatyw, Burberry nadal wspiera i promuje jedną z najbardziej obrzydliwych gałęzi przemysłu na ziemi.”

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w demonstracji – potrzebujemy jak największej frekwencji!!!

Więcej informacji można zasięgnąć na stronie http://www.bloodyburberry.com oraz u Noemi Ventury: NoemieV@peta.org.uk +44.792.711.08.70 oraz Cezarego Wyszyńskiego: cezary@viva.org.pl

Nadesłał/a: natalienne