Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Fundacja Tara – schronisko dla koni działające już 12 lat, opierające swą działalność w dużej mierze na pomocy wolontariuszy, przeżywa w chwili obecnej kryzys. W bieżącym roku Tara pozyskała nową siedzibę jest ona położona 20 km od aktualnej. Obiekty w Piskorzynie są zrujnowanym dawnym PGR-em, jednak nie mamy wyjścia, musimy się przeprowadzić.

Głównym powodem przeprowadzki są o wiele lepsze warunki, które możemy stworzyć zwierzętom w nowym miejscu, większe pastwiska.

Tara, po wielu latach tułaczki po dzierżawionych obiektach, na stałe osiądzie w nowym miejscu – i będzie istniała, dopóki zwierzętom dzieje się krzywda.

Folwark Piskorzyna – zapewne w przyszłości będzie to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce. W tej chwili wołamy o pomoc, pomoc ludzi, którzy popierają naszą działalność – POMÓŻCIE TARZE! Potrzebne są Wasze ręce, otwarte serca, uśmiechnięte twarze – potrzebna jest Wasza chęć do pracy.

Serdecznie zapraszamy do przyjazdu, jednocześnie ogromnie prosimy: POMÓŻCIE!

Niedługo zima, tak wiele jeszcze do zrobienia i tak mało czasu. Tara musi się przed zimą przeprowadzić. 108 koni, psy, koty, świnka, krowy – muszą mieć gdzie mieszkać. Aktualnie ten folwark to tylko puste zaśmiecone obory.

Musimy zbudować boksy i kojce, ogrodzić pastwiska, naprawić i oszklić okna. Każdy znajdzie pracę dla siebie w zależności od posiadanych umiejętności i chęci nauczenia się nowych (nierzadkie są przypadki, kiedy drobnej budowy wolontariuszki, po kilku chwilach nauki przybijania gwoździ, budują całą stajnię).

Jeszcze raz prosimy: poświęćcie zwierzętom z Tary trochę swojego czasu, nie będzie to czas stracony. Naszym wspólnym celem jest poprawa bytu tych, które oswoiliśmy i uzależniliśmy od siebie.

Źródło: TARA, www.ligon.chorzow.pl/tara