Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone


Klub Gaja zaprasza wszystkich do uczestnictwa w III edycji „Święta Drzewa”. Spotykamy się tradycyjnie 10 października, aby wspólnie sadzić drzewa.
Tym razem organizatorzy pragną zwrócić uwagę na związki drzew z rzekami i wodą, ich wpływ na jakość wody, spowolnienie jej przepływu, a także specyfikę lasów nadrzecznych oraz terenów podmokłych.
Po raz drugi w tym roku drzewa będą sadzone w intencji pokoju na świecie.

Inauguracja Święta Drzewa będzie miała miejsce 10 października o godz. 12.00 na Placu Zamkowym w Warszawie, gdzie odbędzie się ok. 60 minutowe wydarzenie informacyjne oraz krótki happening.
Miejsce to nie zostało wybrane przez organizatorów przypadkowo. Do niedawna rosło tam piękne drzewo. Happening w Warszawie ma zwrócić uwagę na problem znikającej w miastach zieleni.

W zeszłym roku w Święcie Drzewa wzięło udział dwa tysiące placówek szkolnych z całego kraju. Podobnie jak rok temu, tegorocznym obchodom oprócz sadzenia drzew będa towarzyszyć różnego rodzaju działania edukacyjne i artystyczne.

Szczegółowe informacje o obchodach święta oraz warunki uczestnictwa dla szkół dostępne są na stronie Klubu Gaja.

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl