Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na wykład inaugurujący realizację projektu „Mamy kota na punkcie wolontariatu”, który odbędzie się 31 sierpnia 2010 roku, we wtorek, o godz. 18 w siedzibie JCC Kraków, w Krakowie, przy ul. Miodowej 24.

Wykład poprowadzi Beata Ciepła – dyrektorka Banku Żywności w Krakowie, vice-prezeska Federacji Polskich Banków Żywności.

Czym tak naprawdę jest wolontariat i jakie są z niego korzyści?

Co zyskuje a co traci człowiek decydujący się zostać wolontariuszem/szką?

Czy potrzebne są jakieś wyjątkowe predyspozycje by podjąć pracę wolontariacką?

Jakie są prawa wolontariusza/szki?

Jakie obowiązki goszczącej ją/go organizacji?

Jak postępować by zachęcić wolontariusza/szkę do pracy na rzecz organizacji pozarządowej?

O tym wszystkim opowie nam gościni spotkania. Przedstawi również prawno-formalne reguły pracy wolontariackiej. Podzieli się swoim bogatym doświadczeniem wskazując jak najskuteczniej zachęcić wolontariusza/szkę do współpracy z organizacją oraz jak go/ją w niej utrzymać.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele i przedstawicielki czołowych krakowskich organizacji pozarządowych, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z pracy z wolontariuszami/szkami.

Podczas wykładu będzie można otrzymać bezpłatną publikację poradnikową – „Kocie kwartały. Krótki przewodnik po kotach”. Publikacja zawiera prócz autorskiego komiksu o kotach w przestrzeni miejskiej przygotowanego przez Fundację Czarna Owca Pana Kota, praktyczny przewodnik m.in. po żywieniu kotów, opiece nad nimi, krótki poradnik jak pomóc bezdomnym zwierzętom.

Wykład odbywa się w ramach realizowanego przez Fundację projektu „Mamy kota na punkcie wolontariatu” dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Pozarządowych. Projekt trwa do końca roku. W jego ramach odbywać się będą comiesięczne spotkania otwarte, odbędzie się trzydniowe szkolenie dla osób chcących zostać wolontariuszami/szkami w małopolskich organizacjach zajmujących się pomocą zwierzętom, zostanie wydana publikacja poradnikowa oraz odbędą się sesje kreatywne dla dzieci, podczas których wymyślą one kampanie reklamowe zachęcające rówieśników do pomocy zwierzętom.

Projekt został objęty patronatem medialnym ngo.pl, Animalpedii, Radiofonii, Magazynu Kocie Sprawy oraz radia internetowego Pryzmat.

Serdecznie zapraszamy!!!

Nadesłał/a: jhonni