Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warszawskiego spotkania „Warzywa zdrowe i kolorowe”, które w ostatnią niedzielę zorganizowaliśmy z Fundacją Viva! w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu. W trakcie imprezy staraliśmy się pokazać dzieciom i ich rodzicom, że zdrowa roślinna dieta może być kolorowa i smaczna, a gotowanie to dobra zabawa, z korzyścią dla wszystkich.

Podczas spotkania rodzice mieli okazję posłuchać multimedialnej prezentacji na temat walorów diety roślinnej, którą przedstawiła Katarzyna Malec – wieloletnia weganka, na co dzień gotująca dla najmłodszych w wegetariańskim przedszkolu „Przyjaciele Żyrafy”, mama 3-letniej weganki Łucji.

Wszelkie wątpliwości rodziców odnośnie żywienia dzieci rozwiewała Dagmara Miler, dietetyk, absolwentka SGGW Wydziału Żywienia Człowieka, zaangażowana w pomaganie innym w zmienianiu złych nawyków żywieniowych, na co dzień zajmująca się dietetyczną opieką nad małymi pociechami.

Podczas gdy rodzice słuchali o pozytywnych aspektach diety wegańskiej, dzieci radośnie spędzały czas na zabawach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się artystyczne malowanie twarzy, wykonywane przez doświadczoną charakteryzatorkę.

Następnie przyszedł czas na kolorową zabawę kulinarną – zajęliśmy się wypiekiem olbrzymiej warzywnej pizzy.

Najmłodsi mieli swój wkład w przygotowanie smacznej potrawy. Z pomocą rodziców i prowadzących udekorowali wspólne kolorowe danie.

Ogromna, wegańska pizza z mnóstwem kolorowych warzyw smakowała dużym i małym, sądząc po szybkości jej znikania i pozytywnych komentarzach 🙂

Produkty spożywcze, z których skorzystaliśmy na spotkaniu oraz smakowite eko-przekąski dla dzieci ufundował sklep Evergreen oferujący zdrowe, wegańskie produkty, wytworzone z poszanowaniem natury.

Każdy z rodziców otrzymał egzemplarze Magazynu Vege, którego wydawcą jest Fundacja Viva!

Dziękujemy współorganizatorom i sponsorom oraz wszystkim przybyłym. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

Załoga Wegetarianie.pl

Czytaj także:

  • Impreza pro wegetariańska dla dzieci – „Warzywa zdrowe i kolorowe”

    Nadesłał/a: Wegetarianie.pl