Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ubój rytualny ma zapewnić, że mięso będą mogli spożywać wyznawcy islamu i judaizmu, ponieważ zwierzęta zabijane w ten sposób NIE SĄ OGŁUSZANE, co stanowi wymóg religijny. Co roku w Polsce wedle takich reguł zabijanych jest kilkaset tysięcy zwierząt, stawiając nasz kraj jako jednego z głównych eksporterów mięsa pochodzącego z takiego uboju.

Oznacza to, że zwierzęta przed śmiercią przeżywają niewyobrażalne męki, gdyż jak podaje Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności „czas pomiędzy przecięciem głównych naczyń krwionośnych a utratą przytomności, jak wynika z reakcji behawioralnych i centralnego układu nerwowego, wynosi 20 sekund u owiec, do 25 sekund u świń, do 2 minut u bydła, do 2,5 lub więcej minut u drobiu, a czasami ponad 15 minut lub więcej u ryb”.

Tymczasem prawo polskie stanowi, że „zwierzę kręgowe w ubojni może zostać uśmiercone TYLKO po uprzednim pozbawieniu świadomości”

Mało kto wie, iż Polska jest jednym z głównych eksporterów mięsa pochodzącego z tego uboju, a cała prawda jest skrywana przez przemysł mięsny. Krótko mówiąc, jesteśmy liderem w kwestii okrutnego zabijania zwierząt.

CO MOŻESZ ZROBIĆ?

W całym kraju ruszyła już kampania, wspierana przez liczne stowarzyszenia i fundacje na rzecz zwierząt.

Jeśli pragniesz zmienić los naszych przyjaciół możesz podpisać się pod elektroniczną petycją do Parlamentu Europejskiego, link do petycji znajduję się na stronie rytualny.pl, natomiast instrukcja, jak wypełnić formularz znajduje się tutaj: rytualny.pl/petycja-o-delegalizacje-uboju-rytualnego

Zbieramy również podpisy w tradycyjnej formie – wszystkie materiały (petycja, ulotki, plakaty, prezentacja) znajdziecie pod adresem:
www.ubojrytualny.viva.org.pl/materialy.php

Dziękujemy za każdy gest pomocy!