Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

W maju b.r. ukazało się polskie wydanie książki Ruby Roth „Dlatego nie jemy zwierząt” (That’s Why We Don’t Eat Animals), nad którą objęliśmy patronat medialny. Ta niezwykła książka, adresowana do dzieci (ale także do ich rodziców), w urzekający i nie epatujący okrucieństwem sposób przekazuje wartości szacunku i współczucia wobec zwierząt.

Dlatego nie jemy zwierząt to pierwsza książka dla dzieci, która ze szczerością i współczuciem przygląda się życiu i niedoli zwierząt na fermach przemysłowych. Barwna obsada złożona ze świnek, indyków, krów i wielu innych zwierząt przybliży młodym czytelnikom wegetarianizm i weganizm.

Te ujmujące zwierzątka pokazane są zarówno w swoim naturalnym środowisku – gdy tworzą relacje, szturchają się noskami, przytulają się i oczarowują swoimi rytuałami i rodzinnym instynktem – a także w smutnych warunkach na fermach przemysłowych.

Książka pokazuje wpływ, jaki jedzenie zwierząt ma na nasze środowisko, lasy deszczowe i zagrożone gatunki, a także sugeruje, jakie kroki dzieci mogą podjąć, by dowiedzieć się więcej o wegetariańskim i wegańskim stylu życia.

Ta napisana z głębi serca praca jest kluczowym źródłem dla rodziców, którzy chcieliby porozmawiać z dziećmi na ten ważny i aktualny temat.

Książka jest pięknie wydana, z kolorowymi ilustracjami, na papierze kredowym i w twardej oprawie.

Można ją nabyć w naszym wege sklepie.

Serdecznie polecamy!

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl