Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

12 października 2013 r. o godz. 13:30 pod Barbakanem w Krakowie rozpocznie się organizowana w Polsce po raz drugi Veggie Parade.

Veggie Parade to idea pokojowych marszów zrzeszających wegan, wegetarian i ich sympatyków. Inicjatywa ta znana jest na całym świecie od wielu lat, bowiem Veggie Parade odbyły się już w Paryżu, Pradze, Nowym Jorku, Los Angeles, Chicago, Berlinie, Birmingham, Mediolanie i Osace. W Krakowie jest ona organizowana już po raz drugi, przez zaprzyjaźnione fundacje zajmujące się prawami zwierząt i popularyzowaniem ekologicznego stylu życia. Są to: Viva Kraków, Viva Katowice, Fundacja Czarna Owca Pana Kota (Kraków), Stowarzyszenie Vege Inicjatywa (BielskoBiała) oraz klub Kolektyw Dajwór.

Celem Veggie Parade jest promowanie weganizmu i wegetarianizmu jako zdrowych oraz pozbawionych okrucieństwa diet i sposobów na życie. Służy ona również zwróceniu uwagi opinii publicznej na fakt, iż istnieje spory odsetek zwolenników diet roślinnych, którzy swoim stylem życia udowadniają, że jedzenie posiłków bezmięsnych (wegetarianizm) oraz nie zawierających produktów pochodzenia zwierzęcego (weganizm), to możliwa i rozsądna alternatywa dla współczesnego, nasyconego odzwierzęcymi składnikami sposobu odżywania.

W ramach Veggie Parade w Krakowie organizatorzy planują masowy marsz spod Barbakanu na Rynek Główny, gdzie odbędzie się akcja z portretami zwierząt, organizowana przez warszawskie Stowarzyszenia Empatia. Następnie pochód ruszy ulicą Sienną w stronę Małego Rynku, na którym zostanie przedstawiony krótki happening. Na koniec parada przejdzie ulicą Starowiślną i dotrze do klubu Kolektyw Dajwór, gdzie nastąpi zakończenie akcji, mające postać veggie festynu. Na miejscu będzie można zjeść smaczne wegańskie jedzenie, przygotowane przez krakowskie vege bary i restauracje oraz posłuchać wykładów. W sali kinowej zostaną wyświetlone filmy: To tylko zwierzęta, Ziemianie i Królestwo pokoju. Ponadto, podczas festynu będzie można wziąć udział w atrakcjach sportowych (np. w przeciąganiu liny), a także posłuchać muzyki i pobawić się ze znajomymi. Swoje stoisko zaprezentują grupy tematyczne, między innymi Vege Runners, Antyfutro oraz Cyrk BEZ Zwierząt. Na festynie znajdzie się również strefa dla dzieci.

Patronami medialnymi nad akcji są magazyny Wegetariański Świat, Vege i Organic oraz portale internetowe Wegetarianie.pl i Forum Veg.

Gorąco zapraszamy 12 października 2013 r. o godz. 13:30 pod Barbakan do Krakowa na drugą w Polsce Veggie Parade!

Więcej informacji: www.veggie-parade.pl

Zobacz także:
Relacja z Veggie Parade 2012

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl