Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Każdego roku w Kanadzie masowo zabija się foki dla korzyści ekonomicznych.
Setki tysięcy fok zostaje wtedy zastrzelonych, zabitych harpunami lub uderzeniami pałek w głowę. Ufne, przyjazne człowiekowi foki zagania się, aby w brutalny sposób zamordować. Najbardziej przeraża fakt, że często są to bezbronne, kilkunastodniowe zwierzęta jeszcze żyjące kiedy odziera się je ze skóry.

Niektóre zdjęcia z tych polowań są tak drastyczne, że zupełnie absurdalne zdają się zapewnienia kanadyjskiego rządu, że rzeź odbywa się w humanitarny sposób.

O ile można zrozumieć racje mieszkańców wybrzeża, dla których sprzedaż foczych futer, z których powstaną płaszcze, czapki, torebki i inne akcesoria dla europejskiego rynku mody jest głównym źródłem utrzymania, to sposób w jaki zabija się te zwierzęta jest niegodny człowieka.

Adresy i przykład listu do Ambasady Kanadyjskiej:
wsaw@international.gc.ca
wsaw@dfait-maeci.gc.ca
greg.cooney@international.gc.ca
wsaw-td@international.gc.ca

Szanowni Państwo,
Nie zgadzam się z decyzją rządu Kanadyjskiego na wznowienie polowania na foki. Nie przyjmuję argumentów rządu, że zabijanie fok jest potrzebne. Młode foki zabijane są kijami, ciągnięte po lodzie za pomocą haków , wiele z nich obdzierane jest żywcem ze skóry. Zabijanie nie jest bezbolesne, więc w żadnym wypadku nie będzie humanitarne. Nie mogę zaakceptować, że takie okrucieństwo wykonywane jest dla korzyści ekonomicznej, dlatego protestuję przeciwko rzezi fok.
Kanadę uważa się za wysoko rozwinięty kraj, lecz nadal zabija się tam zwierzęta tylko po to, by wykorzystać ich futro. To kolejny przejaw holokaustu, na jaki skazujemy zwierzęta.

I strongly disagree with the Canadian government’s decision to renew the culling of seals. I do not agree with the government’s arguments that the seal cull is necessary. Young seals are killed with clubs, pulled along the ice using hooks, and in many cases skinned alive. Killing is not painless, therefore it can never be humane. I cannot accept that such cruelty is carried out for economic profit, therefore I protest against the seal cull. Canada is considered a highly developed nation, yet it still kills animals in this barbaric fashion in order to sell their fur. This is yet another example of the unnecessary suffering we subject animals to.

Ewelina Zasada (www.ewelinazasada.prv.pl)
Źródło:
www.klubgaja.pl/zwierzeta/inne/
www.biolog.pl/article487.html
Zobacz też:

  • Viva! w obronie kanadyjskich fok
  • Nadesłał/a: Ewelina_Zasada