Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Spółka POLDANOR, gigant przemysłowego tuczu trzody chlewnej w Polsce znowu znalazła się w centrum zainteresowania duńskich mediów. A wszystko za sprawą programu dokumentalnego wyemitowanego w lutym br. w duńskiej telewizji pt. „Królestwo świń na Wschodzie”, dotyczącego inwazji duńskich producentów trzody chlewnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Region ten znamiennie określa tytuł jednego z duńskich artykułów: „Cuchnie gnojowicą, ale i pachnie forsą”.

Po emisji programu gazety biły po oczach tytułami artykułów: „Kontrowersyjna duńska ferma trzody chlewnej uwikłana w nowy skandal”, „Duńscy producenci trzody chlewnej kiepskimi ambasadorami”, „Gnojówkowi baronowie zamieszani w skandal z lekami”, „Fundusz Inwestycyjny w Europie Środkowo-Wschodniej poważnym klientem Poldanoru”, „Unikajmy penicylinowych-świń” i inne. A dziennik Ekstra Bladet dorzucił przewrotne hasełko „Chcesz, aby Twoje dzieci wyrosły na wysokich ludzi? Kupuj mięso w sklepach Brugsen, bo zawiera ono stymulatory wzrostu”. Hasło w podtekście ma na celu wezwanie Duńczyków do bojkotu importowanego z Poldanoru mięsa i przetworów mięsnych sprzedawanych w sieci duńskich sklepów Brugsen, należących do koncernu Coop Danmark.

Więcej pod adresem www.ppr.pl/artykul.php?id=129134

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl