Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zwierzę nie jest rzeczą – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. Czasem jednak trzeba przypomnieć, że zwierzę to istota, odczuwająca ból i cierpienie, tak samo jak człowiek. W tą wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć od dzieci, ich fascynacji światem, przyrodą i zwierzętami. Stąd pomysł zorganizowania kampanii edukacyjnej, kierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Celem Ogólnopolskiej Edukacyjnej Kampanii Społecznej „Podpisz pieska” jest edukacja humanitarna dzieci, która oparta na ich naturalnej fascynacji zwierzętami, w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta (poznanie potrzeb zwierząt, sposoby dbania o nie, porozumiewanie się z nimi oraz poznanie ich praw).

Edukacja humanitarna dąży do kształtowania młodego, odpowiedzialnego, zaangażowanego społeczeństwa, które ceni i szanuje wszystkie żywe istoty: ludzi, zwierzęta i środowisko, w którym żyje. Ma rozwijać u dziecka wrażliwość oraz empatię, a także uczyć takich umiejętności jak opieka, wychowanie czy komunikacja.

  • Więcej informacji o działaniach planowanych w ramach kampanii „Podpisz pieska” na stronie www.blizejprzedszkola.pl

    Nadesłał/a: Wegetarianie.pl