Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Działacze bielskiego Forum Młodych PiS-u po liście wiceministra edukacji o zagrożeniu ze strony organizacji pacyfistycznych i ekologicznych ostrzegają szkoły przed Klubem Gaja jako „niebezpieczną” organizacją ekologów.

W liście do kuratorów wiceminister edukacji Jarosław Zieliński prosił, by ostrzec dyrektorów szkół przed organizacjami, które próbują dostać się do szkół i wykorzystują „atrakcyjne hasła pacyfistyczne, ekologiczne, antywojenne” do szerzenia „szkodliwych treści wychowawczych”. Teraz listem posługuje się młodzieżówka bielskiego PiS-u przeciwko Klubowi Gaja, jednej z najstarszych organizacji ekologicznych w kraju.

– To organizacja, która pod płaszczykiem działalności ekologicznej propaguje szkodliwe ideologicznie treści filozofii Wschodu – uważa Maurycy Rodak, lider Forum Młodych PiS-u. Chodzi mu np. o jogę i wegetarianizm. – Same w sobie nie są groźne, jednak połączenie ich z różnego rodzaju warsztatami i szkoleniami zaczyna być niebezpieczne. Tak działają sekty – uważa Rodak. – To działalność, która przez dyrektorów powinna być trzymana z daleka od szkół – dodaje Stanisław Pięta, poseł PiS-u z Bielska-Białej.

Klub Gaja znany jest w szkołach m.in. z akcji „zbieraj makulaturę – ratuj konie” – za pieniądze z makulatury wykupuje z rzeźni konie i umieszcza w gospodarstwach ekologicznych lub przekazuje fundacjom zajmującym się hipoterapią. Organizuje też Święto Drzewa, któremu od lat patronuje m.in. Ministerstwo Ochrony Środowiska – namawia szkoły do sadzenia drzew, ucząc przy tym o ich znaczeniu w przyrodzie. – Czy propagowanie ochrony środowiska i pomocy zwierzętom może być tak niebezpieczne dla umysłów młodych ludzi? – zastanawia się założyciel i lider Gai Jacek Bożek.

Bielscy nauczyciele mówią nam, że ekolodzy z Gai nigdy nie próbowali przemycać żadnych podejrzanych poglądów. – Jeśli młody człowiek nauczy się sadzić drzewa, jest nadzieja, że w przyszłości nie będzie ich łamał – uważa nauczyciel z jednej z bielskich szkół średnich.

Przeczytaj też:

  • Minister ostrzega przed ekologami i pacyfistami
  • Oświadczenie WWF Polska w sprawie Listu MEN
  • Ekologiczne treści deprawują młodzież!
  • Treśc listu ministra
  • Źródło: Gazeta Wyborcza, Bielsko-Biała

    Nadesłał/a: Wegetarianie.pl