Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Objętego międzynarodowym zakazem handlu węża usiłował sprzedać na internetowej aukcji 29-letni mieszkaniec Katowic. Sprzedawca bardzo się zdziwił, gdy okazało się, że zwierzę wylicytowali policjanci, a sprzedaż jest nielegalna. Boa tęczowy trafił do ZOO, a mężczyzna musi liczyć się z grzywną.

– Handel tym gatunkiem jest zabroniony na mocy rozporządzenia Komisji Wspólnoty Europejskiej w sprawie ochrony gatunków dzikiej fauny i flory – powiedziała w środę rzeczniczka katowickiej policji Magdalena Szymańska-Mizera.

W porozumieniu z właścicielami serwisu aukcyjnego policjanci wylicytowali węża za 130 złotych i umówili się na sfinalizowanie transakcji. Mężczyzna był zdumiony, widząc policjantów zamiast zwykłego kontrahenta. Tłumaczył, że nie wiedział iż na handel tym gatunkiem trzeba mieć zezwolenie. Węża dostał dwa lata temu od znajomej, która również otrzymała go w prezencie.

Boa tęczowy występuje w Ameryce Południowej. Dorosłe osobniki osiągają ok. 2 m długości. Okaz sprzedawany przez katowiczanina był mniejszy, mierzył około metra. Gatunek ten uznawany jest za łatwy w hodowli.

Źródło: PAP

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl