Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone


Galeria KULUARY, mieszcząca się w CENTRUM SZTUKI STUDIO w PkiN w Warszawie, zaprasza 3 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Marii Ostrowskiej ANIMA ANIMALIS .

Owady występują we wszystkich środowiskach na całej kuli ziemskiej. Ich świat widziany zza obiektywu jest niezwykle fascynujący. Mało kto zdaje sobie sprawę, że nocą lata ponad dziesięć razy więcej motyli niż w dzień. Ćmy mają zazwyczaj duże oczy, wrażliwe na niewielkie nawet ilości światła. Podążając do niego często kończą swój byt. Samobójczy akt to pułapka instynktu. W nocnych ciemnościach ćma każde światło uznaje za Księżyc.

Są ludzie, dla których obserwacja owadów jest pasją życia. Są i tacy, dla których sam dźwięk brzęczenia skrzydeł jest obsesyjnie przykry. Owady utożsamiane są z lękami i fobiami. Ich symbolika sięga obrzędów prasłowiańskich. W Serbii, Chorwacji i Czechach, jest uważana z jednej strony za bardzo częste wcielenie duszy ludzkiej, a z drugiej – za wcieloną duszę wiedźmy lub zmory.

Ze wszystkich owadów najbliższe są mi motyle, te aktywne w dzień i w nocy. Niezwykłe stworzenia zachwycające kolorami i delikatnością.

Wystawa czynna jest do 21 KWIETNIA 2006 r.

GALERIA KULUARY, CENTRUM SZTUKI STUDIO, PAŁAC KULTURY I NAUKI, PL. DEFILAD 1, WARSZAWA

Źródło: Kuluary.org

Nadesłał/a: PatrycjaViva!