Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wełna  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

Natalka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 124
24/02/2006 8:43 pm  

tak sie zlozylo, ze na godzinie wychowawczej nauczycielka podzielila nas na grupy piecioosobowe i mam zaprezentowac wybrany temat na ktorejs lekcji. Moja grupa ma zaplanowany termin na kwiecien. W grupie ja tylko jestem wegetarianka, gdy wybieralismy temat padlo na 'wegetarianizm za i przeciw', osobiscie nie widze nic przeciw, ale moje cztery kolezanki sa ABSOLUTNIE ZA JEDZENIEM MIESA, zobaczymy jak to bedzie. Jak macie jakies propozycje przygotowanai takiej lekcji to chetnie skorzystam. Sa filmy w internecie,ale nie wiem jak moglabym je pokazac w klasie 🙁
na pewno to ja bede musiala przygotowac duzo arguemntow za, bo znajac klase zasypia mnie dziwnymi argumentami przeciw, ktore niejednokrotnei sa poprostu nieprawdziwe. Mysle, z eto bedzie dobra okazja do uswiadomienia klasy o cierpieniach zwierzat i negatywnych skutkach jedzenia miesa i picia mleka. Czuje, ze bedzie ostra debata...


OdpowiedzCytat
alyna4
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 18
24/02/2006 11:06 pm  

nie Rain, krowy moich dziadków gdy są stare, po prostu umerają, nikt ich na żadną rzeź nie wysyła...
🙂


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
02/03/2006 5:15 pm  

Nie tylko weganie nie noszą wełny.Wegetarianie też;/ Nie słyszałaś o "mulesing"? http://www.peta2.com/TAKECHARGE/t-auswoolmission.asp
Kiedy zobaczyłam tylko fragment tego filmu i przeczytałam, co jest na stronie byłam w szoku. Jednak jest to sytuacja w Austalii. Wełny np. do kap, koców itp. produkowane są WŁAŚNIE W TEN SPOSÓB. Ale np. do produkcji wełny na kłębki podejrzewam, że nie zabija się owiec! I nie dręczy! (Kiedy byłam w górach większość z tamtejszych stad owiec było ogolonych. Ale w cywilizowany sposób. Bez ran i w ogóle.).


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
02/03/2006 6:36 pm  

Jak ogladam tego typu filmiki to zaczynam sie zastanawiac - kto je krecil? Bo krecone sa z odkrytej kamery wideo, nie z jakiegos przemyconego malenstwa. Wychodzi na to, ze hodowcy nakrecili a potem oddali obroncom zwierzat z dopiskiem - obejrzyjcie sobie, jacy jestesmy okrotni. Albo - co jest przerazajace - aktywisci PETY (i innych tego typu organizacji) zainscenizowali to nagranie. W koncu - co to jest pare czy pareset cierpiacych zwierzat. Robia to dla dobra calosci. Ble.

Tak przy okazji - Muslesing dokonywany jest na mlodych (2 tyg.) owcach merynosach (nie wszystkich gatunkach). I zostal zakazany w Australii 2 lata temu. Hodowcy maja czas do 2010 zeby znalezc alternatywe.

[edytowane 2/3/2006 od Zarathos]

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
Dorotka
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 46
02/03/2006 7:32 pm  

(...) Albo - co jest przerazajace - aktywisci PETY (i innych tego typu organizacji) zainscenizowali to nagranie. W koncu - co to jest pare czy pareset cierpiacych zwierzat. Robia to dla dobra calosci. Ble.

Nasz Jastrząbek wyznaje spiskową teorię dziejów? 😉 😛


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
02/03/2006 8:24 pm  

EEE.....tak na pewno.Aktywiści PETY. Jak to ze zwykłej kamery????Ten obraz jest niewyrażny. To gorszy obraz w kamerce, niż w moim telefonie, więc ta kamerka musiala byc ukryta. 😡


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
02/03/2006 10:16 pm  

Pewnie ze spiskowa. Elwis zyje, CIA zabilo Kennedy'ego, Stalin zkombinowal maszyne czasu i stoi za rozbiorami a w Klewkach chodowali waglika 😀

Dajcie spokoj. Przeciez od razu widac, ze polowa tych filmikow nie byla krecona z ukrycia.

[edytowane 2/3/2006 od Zarathos]

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
03/03/2006 9:12 pm  

Poczytaj sobie troche o filmikach w internecie. Oczywiście, że były. A nawet jak nie to słyszałeś oo tych (np) dziwciakach co znecaja sie nad nauczycielami i to kręcą. I o tych bandziorach co filmuja xswoje napady itp. 🙂


OdpowiedzCytat
joasiotek
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 232
08/09/2006 11:42 pm  

martwa krowa nie da mleka, to właśnie trzyma większość krów przy życiu. Żeby mieć mleko nie mogą krowy zabić. Prosta logika!

<A HREF=


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 457
29/04/2007 7:42 pm  

przestanmy okłamywać się z tym mlekiem. mleczne krowy żyją krócej na ich miejsce przychodzą ich córki, a byczki trafiają na talerz.
nawet jeśli krowa żyje we wzglednych hiegienicznych i wygodnych warunkach- na pewno jakaś jej kolezanka albo dziecko albo ona sama wyląduje na talerzu.

a ja kupiłam sobie sweter. zdążyłam go już polubić. ale po dwóch beztroskich tygodniach strtzelił we mnie grom 'tożto wełniany sweter!'. i panika- wełna... naturalna czy syntetyczna?
skąd? z jakiego kraju? co robić? sprzedać, oddać, znosić?
najohydniejsze jest to iz zawsze miałam na uwadze piórka, muszelki, skórzane elementy w bucie, masę perłową. najgorsze jest też to że cieszyłam się bo sweter ów jest wyprodukowany w Polsce a nie w Chinach- od Reserved. czyli nawet filii w biednych krajach nie mają... a tu nagle to- welna.

nie wiem czy znosić ten sweter- tkanina delikatna i cienka- moglabym to zrobić gdyby wełna pochodzila z Polski, gdzie zwierzęta są traktowane badz co badz lepiej niż krowy mleczne. choc i tak zabija sie je na baranine i skóry. |:
czy ewentualnie- oddać go albo sprzedać i kupić za to np wegetarianska karmę psu.

a może to syntetyczny materiał? mam spodnice z syntetycznego materialu któy jest nie do odrożnienia od wełny naturalnej.

acha- i jeszcze kilka wełnianych informacji. włokno to nie musi byc wcale pozyskiwane ze strzyzowych w jakikolwiek sposob owiec. może być to odpad z garbarni albo prezent od kuśnierza.

[edytowane 29/4/2007 od ptakbezglowy]


OdpowiedzCytat
krówka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
29/04/2007 9:35 pm  

Ja wszystko co znajdę wełnianego w mojej szafie od razu wywalam lub oddaje.
Na Twoim miejscu sprzedałabym to komuś po prostu 🙂


OdpowiedzCytat
Surri
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
29/04/2007 9:45 pm  

Rodzaje wełny

W zależności od sposobu pozyskania włókna rozróżnia się wełny:

* żywą – pozyskiwaną przez okresowe strzyżenie żywych zwierząt
* garbarską – uzyskiwaną podczas obróbki skór w garbarniach
* skórną – uzyskiwaną ze skór zwierząt ubojowych
* futrzarską – uzyskiwaną z odpadów powstających przy szyciu futer
* wtórną – uzyskiwaną przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych (szmat).
Ja tam wełny wole unikać


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
30/04/2007 5:37 pm  

noszę rzeczy z wełny, ale tylko dlatego, ze nie stac mnie na zmienienie szafy od razu. Dlatego bede nosic te rzeczy, dopuki się nie znoszą. Wyrzucic ich nie wyrzuce, bo by byla oznaka braku szacunku dla zwierzat.


OdpowiedzCytat
krówka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
30/04/2007 6:26 pm  

Palenie futer, to też oznaka braku szacunku dla zwierząt?
Moim zdaniem to właśnie futra, skórzane i wełniane ubrania są brakiem szacunku.


OdpowiedzCytat
wykreconaZwyboru
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 136
30/04/2007 7:25 pm  

uważam ze jeśli sięma w szafie jakiś stare wełniane rzeczy to lepiej je już znosić(szczególnie jeśli brak kasy na nowe ciuchy)...i na przyszlość pamiętac zeby zwracać uwagę co kupujemy:)

Szpitale, wiezienia i burdele - oto prawdziwe uniwersytety zycia. Mam dyplomy wielu takich uczelni. Mówcie mi


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca