Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Eko podpaski i inne higieniczne pierdoły  

Strona 2 / 7 Wstecz Następny
  RSS

Lilith81
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 131
30/08/2007 3:46 am  

[b] Reiha[/b], masz rację. Też sobie nie wyobrażam korzystania z takiego kubka... Bardziej mi przywodzi na myśl metodę antykoncepcyjną niż środek higieniczny, to pewnie za sprawą kształtu...W każdym razie z tego co zrozumiałam mooncup pochłania ok. 30 ml, co jest wartością uśrednioną i nijak ma się do rzeczywistości, bo co kobieta to inne krwawienie. [b] Ktosiek[/b], mam takie pytanko natury technicznej, odnośnie tych podpasek wielokrotnego użytku...Czy oprócz materiału frote wszywasz w nie jakąś folię (chociaż to mało ekologiczne), nie wiem, coś co by chroniło przed plamami? Czy frote w zupełności wystarcza? Bo tak sobie myślę że gdybym miała uszyć taką dla siebie to musiałby mieć chyba grubość książki telefonicznej... 😉 🙂 Pozdrawiam ciepło.


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
30/08/2007 4:07 pm  

Cóż, mnie wystarcza całkowicie. 🙂
A zmieniam tak jak zwykłe podpaski - co dwie, dwie i pół godziny.

A co do przenoszenia: ja sobie na skrzydełkach doszyłam napki i jak nie jestem w domu, to składam ją, przykrywam skrzydełkami i zapinam 😉

[edytowane 30/8/2007 przez Ktosiek]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/08/2007 7:13 pm  

Nie wyobrażam sobie noszenia ze sobą zakrwawionej podpaski w torbie, choć wiem, że kiedyś były tylko takie szmaciane, bo jednorazówek nikt nie produkował...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
31/08/2007 7:07 pm  

A tak z trochę innej beczki - czy te papierki, które się obrywa na podpaskach można tak samo jak zwykłe kartki wyrzucać na makulaturę? Bo za bardzo nie jestem pewna, czy to z drzewa jest zrobione, a segreguję. Także czekam na odpowiedź, choć pytanie może głupie 😉


OdpowiedzCytat
elf
 elf
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 44
03/09/2007 12:46 am  

za drogie ter co podajecie i nie widziałam nigdzie takiej firmy

ale tampony są bardziej eco. coś koło miesiąca się rozkłasdają albo krócej

do ktosiek:
o.b mają sztuczny jedwab i naturella. a inne to nie wiem. bella chyba też

a jak sobie taka podpaskę uszyć? jakie materiały proponujecie? a wkład? sama wata nie wystarczy. ktoś pisał, ze frota?

[edytowane 2/9/2007 przez elf]


OdpowiedzCytat
elf
 elf
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 44
03/09/2007 12:59 am  

http://www.comiesiac.pl/8401.html?*session*id*key*=*session*id*val*

fuuj
jakieś super ciekawe to to nie jest!

i higieniczne tez nie! tampony miały trudna droge, żeby się przyjąć, a co dopiero TO


OdpowiedzCytat
sopocianka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
03/09/2007 1:41 pm  

Xxl, da się zrobić! 😉 Grodecka pisze o pewnej pani, która w sposób naturalny "pozbyła się" miesiączki (i nie zaszła w ciążę, ani nic z tych rzeczy). Jak znajdę ten fragment, to prześlę Ci na pw.

Też nie wyobrażam sobie mooncup'a 🙂 Nawet do tamponów nie mogę się przekonać... Nosić jakieś "ciało obce" wewnątrz ciała...

Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, czy podpaski są wegańskie... Ale jakoś nie widzę tego, żebym miała sama szyć jakieś środki opatrunkowe...

Weganizuję sobie 🙂
Zapraszam do mojego bloga: http://cieciorka.blogspot.com/


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
03/09/2007 2:22 pm  

hormonalne zastrzyki antykoncepcyjne, które powodowaly także brak miesiączki

katrinko, bałabym się zastrzyków właśnie z powodów, o których mówisz. Nie chciałabym sobie zaszkodzić.

O ile mie się wydaje, to pozbawienie płodności powinno się wiązać z brakiem okresu (czyli upragniony dla ciebie i dla mnie efekt)
Za granicą legalne są takie zabiegi jak podwiązywanie jajników i wszelkie inne rodzaje sterylizacji dla obu płci, jeśli tylko sobie tego dana osoba życzy.

To już coś, ale jedno mnie ciekawi... Czy taki zabieg ma jakiś wpływ na funkcje seksualne ;> Trza brać wszystko pod uwagę :p No i czy po nim ustaje okres. Muszę o tym poczytać.

sopocianka, jestem dość podejrzliwa co do tego fragmentu, ale chętnie przeczytam 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
karotka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 84
04/09/2007 2:54 am  

Szczerze przyznam, ze pod tym względem bycie kobieta wcale mi się nie uśmiecha, ale jednak będę już tą złą- nie zamierzam rezygnować z wygody, jaką są "dzisiejsze" środki higieniczne. Z pewnych względów...
1)nie mam zamiaru stykać się ponowny raz ze zużytą podpaską (tak więc pranie czy co jeszcze trzeba zrobić odpada)
2) za bardzo zastanawiałabym się nad higienicznością takich produktów, czy może wywoła jakąś chorobę (było, nie było, ale jednak ludzie w "tamtych" czasach częściej chorowali na choroby bakteryjne-chyba podświadomie łączyła bym te tematy)
3) i w ogóle dla mnie liczy się-byle by tylko przetrwać te dni i zapomnieć, jak najszybciej...

Jednak nikogo nie potępiam, Ktosiek -starasz się - i dobrze, masz ambicje i cele, a to się chwali
😎


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
04/09/2007 9:23 pm  

Dziękować 😀
Ja po prostu mało brzydliwa jestem.


OdpowiedzCytat
nighthrill
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 7
04/01/2008 10:49 pm  

Staram się używać Natracare, ale cena faktycznie zaporowa...poza tym są grube i "ruchliwe", przesuwają się, a u mnie w sklepie nie ma ze skrzydełkami. No ale wszystko dla środowiska 🙂

Myślałam o mooncup'ie, ale sama nie wiem. Natomiast szyte odpadają, mam okres jak niagara.

gdy system płonie podkładaj ogień


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
28/01/2008 5:55 pm  

Ja uzywam od jakiegos czasu mooncupa i badzo sobie chwale:)to wcale nie jest straszne;)czuje sie z reszta chyba nawet bardziej higienicznie niz przy tamponach,czy tym bardziej podpaskach.I nie ma gory smieci i wspierania testow na zwierzetach.


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
28/01/2008 7:17 pm  

Alispo, wyobrażam sobie stosowanie mooncupa w domu... Ale co, jak jesteś cały dzień np. na uczelni? Nosisz zapasowy? Jak to w publicznej toalecie umyć, trzymać potem w torebce? Prześladuje mnie wizja pełzających zarazków ;P


OdpowiedzCytat
piekna-iluzja
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 18
05/02/2008 2:16 pm  

no to będę miała problem...ze znalezieniem/a raczej nieznalezieniem odpowiednich tamponów :(( :(( :(( też mam okres jak niagara :(( :(( :((


OdpowiedzCytat
badba
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 160
05/02/2008 3:35 pm  

ja uzywam natracare. chyba nie umiała bym sobie poradzić z ciągłym nawet niekontrolowanym sprawdzaniem stanu moich spodni. 😉 tak wiec wielokrotnego uzytku podpaska odpada. zresztą same zarazki, juz sobie wyobrażam w torbie mam wszystko począwszy od drugiego śniadania, mleka dla dzieci, zabawki a tam gdzieś pomiędzy smoczkiem adasia, a drugim śniadaniem kosmatego pałęta się podpaska zużyta. nie to raczej nie dla mnie. za bardzo jestem odpowiedzialna za moje szkraby żeby je samodzielnie ładować w zarazki. i jestem po prostu wygodna. 🙂

SEMPER FI


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 7 Wstecz Następny
  
Praca