Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Eko podpaski i inne higieniczne pierdoły  

Strona 5 / 7 Wstecz Następny
  RSS

CzarnaWdowa
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 43
14/09/2009 9:27 pm  

Ja na razie używam tamponów. Zaczynałam z ob, ale teraz używam Tampaxów, bo wkładanie tamponu bez aplikatora jest nieprzyjemne. Trochę mnie martwi, że tyle plasiku się marnuje, ale tampony są i tak lepsze od podpasek. Może kiedyś się skuszę na mooncup. A, co do tamponów ob, to jedwab na nich jest syntetyczny, więc wegetariański :>

"You've got to dance little liar"


OdpowiedzCytat
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 0
11/11/2009 1:31 pm  

Ja też korzystam z tamponów. A ten plastik to chyba może do recyklingu być? ;]


OdpowiedzCytat
mikrofonek
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 36
11/11/2009 3:37 pm  

Szczerze nie wyobrażam sobie używania podpasek wielorazowych,
tamponów ze względów ginekologicznych nie używam
używam zwykłych podpasek .
-Nie popadajmy ze skrajności w skrajność..


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
17/07/2010 2:35 pm  

Chwała twórcom za kubeczki menstruacyjne. W te upały ostatnie, czego bym chciała, to kawałek gnijącej ceraty w majtach.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
16/09/2010 11:51 pm  

Kubeczki menstruacyjne - 60 zł za sztukę. Jeśli ktoś jest chętny to kontaktujcie się tu:
http://ilovetofu-cb.blogspot.com/2010/09/nowosci-w-distro-mooncup-preorder-na.html

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Kuncius
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 1
18/10/2010 6:47 pm  

Ja tez myślałam, że używanie podpasek materiałowych to jakieś "średniowiecze", ale w końcu spróbowałam jakieś 5 lat temu i muszę przyznać, że teraz to nie wyobrażam sobie używać tzw. "ceratowych" podpasek jednorazowych! To naprawdę nieporównywalnie większy komfort. Polecam firmę, z której ja sama korzystałam: http://tabita.com.pl/ Mają bardzo duży wybór fajnych produktów.
Pozdrawiam 🙂


OdpowiedzCytat
Mel
 Mel
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 3
16/11/2010 7:03 pm  

dziewczyny, a co myslicie o tamponach z materialu? znalazlam takie tu:

http://www.ekokobieta.com.pl/product-pol-22-Zestaw-Tamponow-HYF-MINI-REGULAR-i-MAXI-torebeczka-do-prania.html
czy ktoras probowala?

czytalam ostatnio ze zwykle tampony sa niezdrowe wiec chce sie przerzucic na cos zdrowszego i bardziej eko. podpaski z materialu odpadaja bo uprawiam duzo sportow, ale zastanawiam sie tez nad kubaczkiem - tylko jakos mi sie taki duzy wydaje, wiec pomyslalam sobie ze taki ekotampon bylby moze lepszy.z drugiej strony trzeba go prac, wiec teraz po przeczytaniu wszystkich postow mysle ze moze jednak sprobowalabym kubeczek. sama juz nie wiem hmhm...


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
16/11/2010 7:39 pm  

Moim zdaniem wszystkie tampony nie są zdrowe. Krew zaczyna się rozkładać już w drogach rodnych, podczas miesiączki szyjka macicy jest otwarta a tampon będący pożywką dla bakterii może być źródłem zakażeń. Podobno kubeczki menstruacyjne są najbezpieczniejsze ale nie wyobrażam sobie samodzielnej aplikacji tego ;]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
16/11/2010 8:38 pm  

ale nie wyobrażam sobie samodzielnej aplikacji tego ;]

jo tyż.
Poczytałam o tym z ciekawości... olaboga, gdyby przyszło do instalacji tego, to potrzebowałabym przewodnika, bo chyba bym zabłądziła 😮 . No i jak na moje możliwości to musiałabym zamontowac sobie kubek półlitrowy, a 0,75 najlepiej. 😉

[edytowane 16/11/2010 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 4163
16/11/2010 8:58 pm  

Ja też mam takie odczucia co do tamponów, ale wiele osób sobie nie wyobraża bez nich życia. Ja nigdy nie używałam, zresztą na zaryzykuję wstrząsu toksycznego, przed czym ostrzegali chyba na opakowaniu 😉
Co do kubeczka to wiele osób sobie bardzo chwali, poczytajcie na wegedzieciaku. Też nie dla mnie 😉 Zresztą fuj 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
16/11/2010 9:33 pm  

pierwszy raz stykam się z takimi rzeczami jak kubeczki -wdg mnie fuj fuj fuj okropność nie wyobrażam sobie czegoś takiego używać ,a już w ogóle nie wyobrażam sobie prać tampony!!! 😮
każdy robi co uważa ale dla mnie to ohyda i tyle 😮

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 4163
16/11/2010 9:48 pm  

Poza domem kubeczek może być niewygodny, bo przecież trzeba go jakoś opróżnić, umyć bądź wytrzeć, a to w publicznej toalecie może powodować różne wypadki 😉 No chyba że ktoś ma bardzo skąpe miesiączki.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Mel
 Mel
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 3
16/11/2010 11:47 pm  

no wlasnie z tego co przeczytalam w tym watku, to te, co sprobowaly wypowiadaja sie tylko pozytywnie o mooncupie... pranie tamponow mysle ze bym jakos przezyla, w imie zdrowia i bycia eko (bo kilka artykulow juz przeczytalam, co w tych naszych tamponach i podpaskach siedzi i to chyba jest jeszcze gorsze...)problem nie jest, ze mnie to brzydzi, bo nie (to przeciez wszystko moje:).tylko w tym, ze jestem wielkim leniwcem 😉 i ten kubeczek jakis taki prostszy sie wydaje. na tej stronie pisze, ze mozna go normalnie oprozniac w toalecie, i oplukac woda z butelki, czyli poza domem jest ok. w innym znowu poscie przeczytalam, ze troche wprawy i spoko nic sie nie 'wylewa' tam, gdzie nie trzeba..
tylko nie wiem czy bym sobie poradzila z zakladaniem wlasnie...musze to jeszcze przemyslec chyba...hmhm


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
17/11/2010 12:02 am  

Znajoma opowiadała iż dokonała zakupu owego kubeczka otworzyła opakowanie a jak zobaczyła jego wielkość, zamknęła spowrotem i już nigdy nie otworzyła 😉 u mnie zapewne byłoby podobnie 😀

W sumie pod względem czystości kubeczki są najlepsze bo nie ma dostępu powietrza=brak rozkładającej się krwi. Ale to nie zmieni faktu, że nie byłabym sobie w stenie tego założyć.

[edytowane 16/11/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
17/11/2010 12:18 am  

W jakim sensie nie byłabyś w stanie? Z powodów fizycznych czy psychicznych? Myślę, że nie ma co mówić "nigdy", dopóki się nie spróbuje 🙂 Kubeczek tylko wydaje się duży, zresztą nie takie rzeczy potrafi pochwa pomieścić. Jak dla mnie mooncup bije na głowę podpaski, które brzydzą mnie maksymalnie i podtrzymuję to, co pisałam o nim 2,5 roku temu.
Nie uważam, bym miała skąpe miesiączki, a opróżniam i czyszczę go dwa razy dziennie - rano i wieczorem, więc nawet nie muszę kombinować w pozadomowych toaletach.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 7 Wstecz Następny
  
Praca