Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Eko podpaski i inne higieniczne pierdoły  

Strona 6 / 7 Wstecz Następny
  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
17/11/2010 12:24 am  

U mnie to chyba raczej psychiczna przeszkoda. Po prostu sobie tego nie wyobrażam technicznie ;]

zresztą nie takie rzeczy potrafi pochwa pomieścić

no np kilkukilogramowego bobasa ale to nie zmienia faktu, że do przyjemnych rzeczy to nie należy, porodu to już w ogóle sobie nie wyobrażam 😮


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 4163
17/11/2010 12:34 am  

Poród się nie liczy, bo wtedy i tak kanał rodny się rozszerza, na co dzień to byłoby raczej trudno zmieścić bobasa 😉
Z tym łatwym czyszczeniem to już sobie wyobrażam, jak polewam kubek wodą z publicznym wc i leje mi się po rękach albo oblewam się zawartością przy wyciąganiu - to ja podziękuję 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
17/11/2010 12:38 am  

Musiałabyś go zobaczyć na żywo. Przy wkładaniu się go składa, ma wtedy 2cm średnicy - tyle co dwa tampony, niedużo. W środku zupełnie go nie czuć. I mówię to ja, co chętniej hodowałabym tasiemca niż ciążę.
No, ale przecie nie ma musu.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Mel
 Mel
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 3
18/11/2010 9:21 pm  

dzieki xxl - poczytalam sobie wczesniejsze wypowiedzi i mysle, ze zaryzykuje. a ze zblizaja mi sie urodziny... 🙂


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
18/11/2010 10:04 pm  

Psze 🙂 Na polskim rynku pojawia się coraz więcej marek kubeczków, warto więc przed zakupem poszperać i wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
24/12/2010 11:27 pm  

Wieść o kubeczkach poniosłam w świat siejąc szok i zdziwienie.
Chyba działa tu strach przed nieznanym, panie najczęściej wolą "kołeczek" - z filiżanki(tak przeinaczyła tę nazwę jedna z osób przeze mnie poinformowanych) się śmieją.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
29/03/2011 8:32 pm  

Polecam firmę, z której ja sama korzystałam: http://tabita.com.pl/ Mają bardzo duży wybór fajnych produktów.
Pozdrawiam 🙂

Witam. Decyzja o zmianie zwykłych podpasek na takie bardziej przyjazne środowisku już zapadła.
Ponieważ własnoręczne wykonanie odpada zajżałam na stronę polecaną powyżej z zamiarem zakupu, już miałam kliknąć "wrzuć do koszyka".... i nie kliknełam. Mam pewne wątpliwości.
Jak na produkt naturalny są za białe, więc pradopodobnie wybielone chlorem.
Wykonane są (niektóre) z 100% jedwabiu naturalnego, czyli pozyskanego "nie wege".

Wyglada na to, że cała ich przyjazność środowisku sprowadza się do wielokrotności użycia a proces produkcji pozostawia wiele do życzenia.
W miarę możliwości proszę o Wasze opinie.

call me Amber


OdpowiedzCytat
poczatkujaca
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 5
21/04/2011 4:37 pm  

tak sobie, czytam i czytam ten watek i jestem pod duzym wrazeniem samozaparcia tych z Was, ktore zdecydowaly sie na podpaski wielokrotnego uzytku, bo jednak one chyba ucza dyscypliny- trzeba je przeciez prac bardzo regularnie 😉 ja poki co zostane przy tamponach i czasami podpaskach, zeby odciazyc organizm, jak to ktos juz tutaj powiedzial 🙂 a nad kubeczkiem menstruacyjnym pomysle, bo to moglaby byc jakas alternatywa dla mnie. Generalnie nigdy nie zastanawialam sie nad tym jak mozna zastapic zwykle podpaski, czy tampony... Az w koncu trafilam da ten watek, macie pozytywny wplyw na moje coraz to bardziej ekologiczne podejscie do zycia 🙂


OdpowiedzCytat
niebieskiogorek
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 11
05/12/2011 11:21 am  

ja od dwoch lat uzywam Diva Cup i na nic bym nie zamienila! kubek nie jest plastikowy, tylko silikonowy. a krew, ktora sie z niego wyplukuje, to czesc ciebie, wiec nie ma sie co obrzydzac:)


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
05/12/2011 12:55 pm  

A ja bardzo chciałabym takiego kubeczka używać, nawet sobie taki kupiłam, ale mam niestety duży problem z aplikacją. Mam zbyt spięte mięśnie i nie bardzo mogę coś na to poradzić 🙁
Testowałam też podpaski Natracare, ale po pierwsze cena trochę odstrasza a po drugie nie trzymają się zbyt dobrze bielizny. Na noc zupełnie się nie nadają.
Chcąc nie chcąc muszę stosować zwykłe podpaski, choć wkurza mnie myśl, że przez kilka dni w miesiącu noszę w majtkach przesiąknięty chemikaliami kawałek plastiku, który potem zanieczyści środowisko.


OdpowiedzCytat
niebieskiogorek
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 11
08/12/2011 2:02 pm  

z tymi miesniami to troche dziwne, bo przewaznie w czasie okresu sie wlasnie rozluzniaja!! moze sama je spinasz??


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
08/12/2011 2:19 pm  

bo przewaznie w czasie okresu sie wlasnie rozluzniaja!! moze sama je spinasz??

Coś mi się nie zgadza...skoro mieśnie podczas okresu się rozluźniają, to czemu większość leków na bóle menstruacyjne ma działanie rozkurczowe?


OdpowiedzCytat
niebieskiogorek
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 11
08/12/2011 2:25 pm  

bo miesnie wewnatrz sie kurcza (zeby wypchnac to, co ma wyplynac), a miesnie pochwy sie rozluzniaja (zeby wyplynelo). ale wyszlo naturalistycznie!


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
08/12/2011 6:25 pm  

Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że przy wkładaniu kubeczka trzeba wyczuć odpowiedni kąt. Nie pod każdym wchodzi gładko, zwłaszcza na siłę. Pogmerać trochę powoli, aż nie będzie oporu.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
niebieskiogorek
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 11
09/12/2011 11:21 am  

potwierdzam:) kubek jest wykonanay z silikonu, czyli gietki - rozmiar nie ma znaczenie, bo kubek sie wygina w U i dopiero wtedy sie go aplikuje!


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 7 Wstecz Następny
  
Praca