Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Eko podpaski i inne higieniczne pierdoły  

Strona 7 / 7 Wstecz
  RSS

kressska
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 4
06/02/2012 12:21 pm  

Dla mnie to chyba jest nadal zbyt radykalne


OdpowiedzCytat
kubeczek
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 4
03/04/2012 1:53 pm  

dlaczego człowiek chce być sprytniejszy od natury, przecież krew mentruacyjna musi wypłynąć a nie grzęznąć gdzieś w drogach rodnych gdzie może dojść do zakażenia. Może i podpaski nie są eko, ale zdrowie jest ważniejsze dla mnie, a tykanie sobie jakiś sztucznych ciał obcych do pochwy brzmi odrażająco. Tak samo zresztą jak podpaski wielorazowego użytku, nie dajmy się zwariować może jeszcze husteczki i papier toaletowy brać będziecie. Lepiej zamienić saitki plastikowe na materiałowe i światło gasić.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
03/04/2012 2:01 pm  

Moja droga, nasze babcie, a co niektórych mamy też, nie znały podpasek i tamponów i były zdrowe i czyste.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
03/04/2012 2:14 pm  

[w]tykanie sobie jakiś sztucznych ciał obcych do pochwy brzmi odrażająco.

😛 😛 😛

(...) może jeszcze [b]husteczki[/b] i papier toaletowy brać będziecie.

husteczki? Nigdy !!!

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
03/04/2012 3:13 pm  

przecież krew mentruacyjna musi wypłynąć a nie grzęznąć gdzieś w drogach rodnych gdzie może dojść do zakażenia.

Musi? Bo...? Coś się stanie, jak parę godzin poczeka? Krew zamknięta w kubeczku jest pozbawiona dostępu tlenu i bakterii bytujących na skórze, w drogach moczowych i w przewodzie pokarmowym, więc ryzyko zakażenia jest MNIEJSZE niż w przypadku podpasek, oczywiście jeśli dbamy o czystość rąk i kubeczka.

Może i podpaski nie są eko, ale zdrowie jest ważniejsze dla mnie,

No popatrz, dla mnie też. I dlatego używam kubeczka.

a tykanie sobie jakiś sztucznych ciał obcych do pochwy brzmi odrażająco.

W moim odczuciu trudno o coś bardziej odrażającego niż kawałek gnijącej, szeleszczącej ceraty w majtkach, a jestem osobą bardzo trudną do obrzydzenia.

może jeszcze husteczki i papier toaletowy brać będziecie.

Nie rozumiem tego, skąd, dokąd i po co brać?

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/04/2012 9:48 pm  

Mam wrażenie, że zaczyna się bitwa o to, kto jest bardziej obrzydliwy. Może niech po prostu każdy zostanie przy swoich wyborach...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
03/04/2012 10:21 pm  

I nie zmyśla cudów o czyichś.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
kubeczek
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 4
05/04/2012 1:20 pm  

no pewnie bo jak ktoś piszę o gnijących podpaskach między nogami to może nie wie że one nie są wielorazowego użytku i się je wymienia:P


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
05/04/2012 2:00 pm  

Niezależnie od Twojego błędnego wyobrażenia alternatyw dla podpasek, nie zmienisz tego że na podpaskach zachodzą różne niezbyt ciekawe reakcje, szczególnie gdy jest ciepło, Xxl wszystko szczegółowo wyjaśniła, niestety kubeczki menstruacyjne są bardziej higieniczne ze względu na brak kontaktu z powietrzem i bakteriami. Nikt przecież nie zmusza Cię do ich noszenia, więc o co Ci chodzi? 😛


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
05/04/2012 7:54 pm  

Jakbyś uważnie przeczytała pierwszy post Kubeczka na forum, to bys wiedziała 😛

[edytowane 5/4/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
06/04/2012 3:39 am  

Wiem, jak się używa podpasek, bo męczyłam się z nimi przez kilka lat. I jeśli się nie ma możliwości, ochoty i czasu na podmywanie się co 3 godziny, to niestety, robi się nieciekawie.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Gemmsa
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 5
10/08/2012 5:01 am  

Witam. to mój pierwszy post na forum.
I jestem przerażona 😉

to kleje na podpaskach są ze zwierząt?!?!

Nie dziwcie się mojej reakcji, pierwszy raz wgłębiam się w temat wegetarianizmu.

Co do noszenia podpasek, wat czy tamponów. to chyba zależy od osób nie?
Moja jedna koleżanka używa wat i jest jej ciężko bo musi uważać aby jej nie wyfrunęła czy przesiąkła. Druga koleżanka tylko podpaski. A ja miałam dość mocnych krwawień; strachu, że w ciągu kilku sekund bólu przeciekłam więc bywa opcja tampon+podpaska. Minusem podpaski są otarcia cz nagromadzenie się potu, bo jak wiadomo, w pachwinach się człowiek też mocno poci.


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
23/10/2013 6:08 pm  

Po 6 latach rozmyślania nad kwestia kubeczka (mój pierwszy post w tym temacie jest sprzed 6 lat :)) jestem gotowa rozważyć przetestowanie rzeczy na sobie. I co najdziwniejsze moje obrzydzenie do niego zniknęło. Za to podpaski (wszystkie jak leci eko i nie eko) obrzydzają mnie niezmiennie. W czynie społecznym jak kupię to opiszę co i jak (a co, reckę zrobię :D)

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
sanqi
świeżaczek
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 4
31/07/2015 3:03 pm  

A slyszeliście o eko trumnach 😛 ostatnio pojawiła się nowość, z papieru czy coś, mająsię szybko rozkładać 😛 trochę to makabryczne, ale oby nie szybciej niż zawartość

A zwykłe podpaski nie są ze zwierząt, tylko są z folii, która się baardzo długo rozkłada

[edytowane 31/7/2015 przez sanqi]


OdpowiedzCytat
Strona 7 / 7 Wstecz
  
Praca