Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Być wege i mieć skórkę zwierzaka?!  

Strona 1 / 20 Następny
  RSS

Malwa
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 9
24/02/2006 12:21 pm  

Dość często spotykam zadeklarowanych wegetarian, noszących byty ze skóry lub nawet więcej części garderoby w spadku po zwierzątku.
Zastanawia mnie to czy podchodzą do wegetarianizmu wyłącznie z punktu widzenia dietetycznego, czy są nieświadomi?.
U mnie było tak - stopniowo , małymi krokami przeobrażałam siebie - koniec z butami ze skóry, koniec z wełną...

Czy wy takze macie takie doświadczenia lub znajomych, którzy pasuja do powyższego opisu?

_______________________________

tak poza - to uważam że nie można nic na siłę - nie można nic narzucać, dopiero samemu trzeba to odkryć, to jest droga...


OdpowiedzCytat
Gloria
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 4
24/02/2006 12:30 pm  

ja do wegetarianizmu nie tylko podchodzę ze względu na diete,ale buty ze skóry noszę ;/
i nie jest mi z tym jakoś bardzo sympatycznie,ale jakoś tak jest,że w nich chodzę
naszczęście jest to jedyna skórzana rzecz jaką posiadam,a co do reszty garderoby..to u mnie z tym nie jest źle 😉

everything's gonna be all right .


OdpowiedzCytat
Malwa
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 9
24/02/2006 1:07 pm  

Buty ekologiczne to powoli coraz mniejszy problem. Jest ich niewiele, ale trzeba sie rozejrzeć. Pomoca mogą być symbole/znaczki:
romb lub fragment materiały - jak len (linie proste ułozone prostopadle wzgledem siebie).


OdpowiedzCytat
samaki
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 19
24/02/2006 8:41 pm  

Nie noszę butów ze skóry (choć kocham buty i mam ich sporo), wystarczy poszukać, to naprawdę tak wiele nie kosztuje. Kosmetyki tylko cruelty-free, bez problemu można je dostać przy pomocy internetu.


OdpowiedzCytat
Natalka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 124
24/02/2006 8:53 pm  

ja niestety mam buty ze skory, ale tylko na zimie,czyli jedna pare 🙁 paskow wcale nie nosze, a jesli juz to materialowe, ubrania z welny, moze mam jakies pojedyncze sztuki, ale maja po parenascie lat, obecnei nie kupuje zadnych ubran z welny.

Ostatnio niestety mialam okazje jechac samochodem ze skorzanymi fotelami... czulam sie po tej przejazdzce jak z jakims kacem moralnym czy cos... to bylo straszne, nei mozna pokrywac foteli tkanina 😡

a nie poruszono tu watku skorzanych mebli, a takowe sa popularne... na szczescie u mnei w domu nie ma 🙂


OdpowiedzCytat
Hobbit
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 220
24/02/2006 10:36 pm  

Czy takie buty ekologiczne można kupić tylko wprzezinternet czy są dostępne w zwyklych sklepach obuwniczych? też mam niestety zimowe ze skóry i następne fajnie byloby już kupić "ekologiczne"


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
25/02/2006 4:55 pm  

Ja mam buty zimowe ze skory;/ Wcale nie jestem z tego dumna, ale te EKO to albo są zrobione z czegoś takiego co nie przepuszcza W OGÓLE powietrza, albo są strasznie drogie.....;/gdzie można dostać dobre io tanie?????Bo ja sie rozgladamteraz za wiosennymi 🙂


OdpowiedzCytat
marcelinka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 105
25/02/2006 10:22 pm  

a akcesoria do jazdy konnej??
bo ja np jezdze i niektorych rzeczy nie da sie uniknac...w sumie na upartego mozna znalezc zamienniki, ale kosztuja one kilka razy wiecej niz skorzane 🙁
a buty mam niestety skorzane, ale staram sie unikac takiej garderoby 🙂


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
26/02/2006 3:54 pm  

Co konkretnie do jazdy? 😀 Ja mam czapsy ze sztucznego czegoś tam ^^A rękawiczki...No coż nie muszą być jakieś specjalne, nie? Jakby co ja te czapsy chyba tak za 50-60 kupilam ;D


OdpowiedzCytat
marcelinka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 105
26/02/2006 4:59 pm  

gdzie, gdzie kupilas??
bo ja mam zamszowe i jakos tak nie teges sie czuje...innych nie moglam znalezc 🙁
a reszta rzeczy to np: siodlo, tranzelka, zakonczenie palcata (wiem, ze moze byc ze sznureczkiem, ale ja skoczek i mi nie pozwalaja...), rekawiczki moga byc materialowe, wiec nie jest najgorzej 😉 no i oficerki, ale ja skorzanych nie uzywam 🙂


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
26/02/2006 5:33 pm  

No tak siodło...to nie ma nieskorzanych^^ jaa....w stajni 😀


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
04/03/2006 5:53 pm  

sa ale bardzo rzadko takie z tworzyw sztucznych.


OdpowiedzCytat
silje
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 131
04/03/2006 8:10 pm  

ja odkąd skonczyłam podstawówkę chciałam mieć glany.a juz wtedy byłam wege. jakoś nigdy nie miałam tyle kasy żeby kupić upragnione buciorki.zawsze mnie to wkurzało.dopiero rok temu stwierdziłam że jednak dobrze ze tej kasy nie miałam. a ilu jest wegetarian chodzących w glanach?...

[url=http://www.sandemo.pl] [img]http://www.sandemo.pl/userbary/05.png[/img] [/url] http://www.forum.sandemo.pl/index.php?ap=128


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
04/03/2006 8:41 pm  

Sporo. W glanach ze sztucznej skóry 😀 Niestety, są bardzo drogie 🙁


OdpowiedzCytat
machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
14/03/2006 5:43 am  

gdzie można kupić markowe ekologiczne buty??jakieś sportowe z nike adidasa diesel lub inne takie dobre firmy????są wogóle takie???i buty zimowe w hip-hopowym stylu nieskórzane??
czemu nienosicie ciuchów z bawełny?


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 20 Następny
  
Praca