Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Być wege i mieć skórkę zwierzaka?!  

Strona 18 / 20 Wstecz Następny
  RSS

cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
06/04/2013 9:43 pm  

Jeżeli Was stać, to może niezłym rozwiązaniem byłoby zlecenie wykonania obuwia na miarę?
Pierwszy lepszy link [url] http://www.buty-na-zamowienie.com/[/url]
Co prawda pisze, że robi buty ze skór naturalnych, ale myślę że równie dobrze może zrobić z syntetyku.
A co do niepasujących butów, to się nie przejmujcie. Te buty są bardzo często tak zrobione, że na żadną stopę nie pasują. Albo są koszmarnie wąskie, albo szerokie, albo w kształcie na stopę ufoka...

[edytowane 6/4/2013 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
06/04/2013 11:08 pm  

też mam problem z buciorami, ale to głównie jesli o balerinki i inne takiego typu chodzi, mam 37 ale szeroką stopę, a 37 robią na wąskie stopy...

T.U.K. robi z eko skóry i takie urocze 😀 😀

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
07/04/2013 2:34 pm  

Jeśli ktoś się tekstem o wielorybach poczuł urażony to przepraszam.

ja ni 😉 Wieloryb zwierze pikne, mój wspólnik do basenu zawsze się ze mnie nabija, że pływam szybceij od niego bo mam takie szerokie płetwy zamiast stóp 😛 😉

Te buty są bardzo często tak zrobione, że na żadną stopę nie pasują.

stopy się różnią. Ja w sprawach obuwniczych w pracy siedzę, jedna klientka wyklina co to za buty wszędzie robią, że jej dziecku na noge nie wejdą- sęk w tym, ze buty są ok, tylko dziecko łapencję ma puchata i o bardzo wysokim podbiciu- w większosć stopy nie włoży a jak włoży to rzepy nie obejmą 😉

cienkun- większość szewców jeszcze robi buty(mój ś.p dziadek był szewcem i fajne na koturnie robił... wg starej szkoły wiec takie retro 😛 ), a nie tylko naprawia, można by do jakiegoś pobliskiego podejść i zapytać- z tym, ze na stanie przeważnie same skóry mają jako materiały.

alternative, fajne te baleriny 😀 Lubie takie nietuzinkowe obuwie.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
07/04/2013 2:50 pm  

Materiał można by samemu kupić, to nie byłby chyba taki problem.

stopy się różnią. Ja w sprawach obuwniczych w pracy siedzę, jedna klientka wyklina co to za buty wszędzie robią, że jej dziecku na noge nie wejdą- sęk w tym, ze buty są ok, tylko dziecko łapencję ma puchata i o bardzo wysokim podbiciu- w większosć stopy nie włoży a jak włoży to rzepy nie obejmą

Bo nie robi się teraz butów dla ludzi, tylko dla swojego widzimisię. Ja mam szczupłe stopy o niskim podbiciu, a niektóre buty są dla mnie za wąskie, no to dla kogo one są?!!! W innych pływam. Inne są tak zrobione, że palce uwiera, a pięta lata. W innych się czuję jakbym szedł pod górkę. Te buty są robione-projektowane przez partaczy.
Radoskór robił buty w różnych tęgościach i każdy sobie coś dobrał... Ale niestety, co dobre, to upadło.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
07/04/2013 3:10 pm  

Ja mam szczupłe stopy o niskim podbiciu, a niektóre buty są dla mnie za wąskie, no to dla kogo one są?!!!

dla ludzi o stopach szczuplejszych niż Twoje szczupłe? 😉

Cześć butów fakt, robione aby wyglądać a nie wygodę zapewnić i 3 miesiącach się rozkleić- ale nie generalizuj.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
07/04/2013 3:16 pm  

No wiesz, mnie niestety nie stać na buty za 400 zł, więc się rozglądam po tych tandetnych deichmannach i ccc...


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
07/04/2013 3:29 pm  

Tja, a mnie stać... :rotfl: Ja mam wille, stadnine koni. własne oceanarium a butów za 4 bańki używam jako papciuszków po domu 😛 😉

Deichmany, ccc... a jakiegoś prywaciarskiego sklepiku nie masz w okolicy? Deprymuje się je nieraz, przekładajac nad nie sieciówki bo "wybór" - a czasami to w tych mniejszych sklepach dobry but utrafić można.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
07/04/2013 6:04 pm  

W Grudziądzu mniejsze prywaciarskie sklepiki zostały zabite przez centra handlowe...


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
07/04/2013 8:31 pm  

Ja mam raczej standardową stopę, a i tak znaleźć buty bez skóry, w odpowiednim fasonie i cenie to syzyfowa praca... Aktualnie szukam czarnych półbutów sznurowanych - masakra 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Vegmara
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 36
18/04/2013 1:30 am  

Ja tam jak już nie mogę znaleźć lepszych butów nieskórzanych to kupuję z Nylon Red. Są dobre i można je dostać praktycznie wszędzie, a w swojej ofercie mają wiele nieskórzanych bucików. Ostatnio nabyłam 2 pary i na razie mi starczą 🙂 Jak ktoś chce naprawdę wymyślony fason to naprawdę powodzenia w szukaniu nawet w skórzanych. Ja przychodzę bez konkretnego pomysłu, tylko, żeby były np. na obcasie czy na płaskiej podeszwie, wchodze, wybieram, przymierzam, kupuje i wychodze, naprawdę jak mozna mieć z tym problem...
Ja naprawdę nierozumiem czym się różni np. mój brat jedzący mięso, a mający nieskórzane buty, od wegetarian, którzy nie jedzą mięsa, a noszą skórę zwierzaka. Tym chyba tylko, że jego nazywacie mięsożercą, zabójcą, łamiącym prawa zwierząt, a siebie wege bez daru szukania nieskórzanych butów... . Rozumiem, że niektóre panie mają większe stopy, ale do 40 numeru spokojnie się wszystko znajdzie. Czasem nawet 41...


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
18/04/2013 4:18 am  

Vegmara, ale nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, różne ludzie mają potrzeby, które czasem nie są ich widzimisię (np. buty ortopedyczne) i wtedy już nie ma wyboru.

Mogę ogłosić sukces - mam botki! Czarne, wiązane, śliczne botki, obcas 9 cm, z przodu szyte i bardzo wąskie yupi!!! Jednak na allegro można coś znaleźć.
I żeby nie było - 59 zł 😛
Może i marzenie o pantoflach kiedyś się ziści 🙂


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
18/04/2013 4:32 am  

Ja naprawdę nierozumiem czym się różni np. mój brat jedzący mięso, a mający nieskórzane buty, od wegetarian, którzy nie jedzą mięsa, a noszą skórę zwierzaka.

Sama sobie odpowiedziałaś: tym że on je mięso a oni są wegetarianami. 😀


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
18/04/2013 4:48 pm  

Ja naprawdę nierozumiem czym się różni np. mój brat jedzący mięso, a mający nieskórzane buty, od wegetarian, którzy nie jedzą mięsa, a noszą skórę zwierzaka. Tym chyba tylko, że jego nazywacie mięsożercą, zabójcą, łamiącym prawa zwierząt, a siebie wege bez daru szukania nieskórzanych butów... . Rozumiem, że niektóre panie mają większe stopy, ale do 40 numeru spokojnie się wszystko znajdzie. Czasem nawet 41...

Ja na mięsożercach nie wieszam psów bo nie mam takiej potrzeby. Nic w życiu nie jest czarne ani białe, oscylujemy w odcieniach szarości dlatego nie lubię traktowania z góry kogokolwiek bo "coś tam". Trudno poznać kto jakim jest człowiekiem czytając jego wypowiedzi na forum i trudno kogoś ocenić po tym czy nosi skórzane buty czy nie. Kiedyś lubiłam się bawić w takie rzeczy ale wyrosłam z tego.
Tak na marginesie to mam rozmiar 41 i faktycznie ciężko znaleźć jakiekolwiek buty ale jakoś mi się udaje. Pomijając buty trekkingowe.


OdpowiedzCytat
Vegmara
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 36
19/04/2013 12:17 am  

Nie wrzucam do jednego worka - pisałam już wczesniej, że rozumiem, iż niektórzy nie mają wyboru, chodzi mi o tych co mają i mogą kupić buty nieskórzane.
Wybaczcie, ale i mięsożercy i wege którzy noszą skóre innej istoty na stopach przyczyniają się do śmierci zwierząt. Jak ktoś myśli, że nie jedząc mięsa, a nosząc skórzane buty nie uczestniczy w procesie zabijania zwierząt to się grubo myli.
Nie rozumiem dlaczego niektórzy rezygnują z produktów testowanych na zwierzętach, a noszą buty które przyczyniają się również do śmierci istot żywych. Skoro już wybrałam wege to rezygnuję z noszenia czegoś z przyjaciół, a nie tylko z konsumpcji i testowanych kosmetyków.

[edytowane 18/4/2013 przez Vegmara]


OdpowiedzCytat
SKOLMAN_MWS
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
19/04/2013 12:44 am  

[url] http://www.magra-futra.pl/[/url]

[url] http://www.vegetarian-shoes.co.uk/[/url]

http://www.youtube.com/user/skolman78 http://www.youtube.com/user/skolmanXL http://www.stagevu.com/user/skolman_mws


OdpowiedzCytat
Strona 18 / 20 Wstecz Następny
  
Praca