Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wege glany  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
02/10/2015 4:56 am  

Używa ktoś może tych altercore? Głównie chodzi mi o to, czy się w tym stopa nie poci bardziej niż w naturalnej skórze, oraz czy są wytrzymałe?


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
14/10/2015 3:55 am  

No to teraz pytanie ogólnie o wegańskie buty. Co prawda na razie mam buty zakupione, ale na przyszłość dobrze wiedzieć. Czy te wegańskie kosmiczne super "skóry", są naprawdę dobre? Kilka osób pisało, że mają buciory w wersji wege, więc fajnie by było, gdyby się podzieliły doświadczeniem. Głównie chodzi mi o to, czy stopa się nie poci, nie zaparza w tym. No i wytrzymałość też ważna, zważając na to, ile te buty kosztują...


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
14/10/2015 1:06 pm  

Ja mam fioletowe vege martensy - wysokie pod kolana. Są przepiękne, czuję się w nich wyjątkowa 🙂

Raczej mi się w nich stopa nie zaparzyła, ale nie noszę ich na dalekie eskapady - muszę przyznać, że są dosyć sztywne, jest mi też dosyć ciężko w nich kucnąć bo cholewka się opiera. I tutaj wygłoszę pogląd niewegetariański, ale skóra naturalna jednak lepiej "pracuje" z nogą - jak to mówią "naddaje" sie i jest bardziej elastyczna.

W miejscy zginania sie stopy, na bucie powstają pewne zagięcia - w bucie skórzanym po prostu skóra w tych miejscach będzie cieńsza, ale wydaje mi się że w pseudoskórzanym może kiedyś pęknąć.

Trzymam kciuki za dalsze prace nad tworzywem pseudoskórzanym które jednak pewna dozę elastyczności wykazywać będzie.

Mam kurtkę ramoneskę ze sztucznej skóry, od kilku lat i spisuje się wyśmienicie - ale but to jednak dla mnie inna bajka. Obuwie to jedyna część garderoby w której dopuszczam skórkowańce.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
14/10/2015 4:53 pm  

Dzięki Fatty. :red:
No kurtki to inna bajka.
Niestety buty muszą spełniać inne wymagania...
W sumie, to zastanawia mnie, czemu jeszcze Martens, albo jaki inny gigant, nie wpadł na pomysł produkowania glanów z cordury? Przecież to świetny syntetyczny materiał jest! Tylko jakby się pojawiły, to ich cena też pewnie byłaby zawrotna...


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
26/09/2016 2:29 am  

Mnie ostatnio zastanawia pewna kwestia.
Na ile bardziej etyczne jest kupowanie butów z linii vegan firm, które produkują głównie buty skórzane?
Na pewno pokazuje to tym firmom, że jest popyt na produkty vegan i to należy odnotować na plus.
Jednak, w gruncie rzeczy i tak jest to nabijanie kabzy producentom odpowiedzialnym za mord. I właśnie tu pojawia się myśl, czy może jednak nie jest bardziej etycznym nabywanie produktów z drugiej ręki? Ale to z kolei można podciągnąć pod nabijanie popytu na skóry. (tylko w bardziej okrężny sposób) Wiadomo, że najlepiej kupować od firm 100% pro vegan, ale ceny ich wyrobów niestety na ogół są dla większości Polaków zaporowe...


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
26/09/2016 2:57 am  

cienkun, masz 100% racji.
To zresztą odnosi się też do innych firm, które dorabiają sobie tworzeniem vegan-produktów, a 90% produkcji już taka nie jest.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
26/09/2016 1:14 pm  

Widze, że się kurtką chwaliłam:

Mam kurtkę ramoneskę ze sztucznej skóry, od kilku lat i spisuje się wyśmienicie .

miałam. Koteczek wlazł do szafy, uprawiał wspinaczkę i rozpruł tył kurtki - pod skaj zaczęło włazić powietrze, zrobiły się łuszczące bąble i po kurtce. 🙁

Obuwie to jedyna część garderoby w której dopuszczam skórkowańce.

i tu sie zmieniło, bo nabyłam skórzaną ramoneskę z drugiej ręki, z wszywką, że skóry pozyskane z hodowli owiec na mięso(w sensie, nie że specjalnie na skóry).
Nosi się ok, tylko zapach mi przeszkadza.

A moje vege glany chciałam sprzedać, ale załozyłam je pożegnalnie i tyle komplementów dostałam, że jednak zostają ;).

Kiedys, gdy byłam "ideologiczna" to by mi taka ramoneska nie przeszła, pamiętam czasy kiedy wzdrygałam się skórzanej patki na spodniach. Przeszło z czasem, menu zostało.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
27/09/2016 10:45 pm  

A jeżeli wolno spytać, to czemu chciałaś je sprzedać?
Pytam, bo jak będę miał kasę, to chcę takie kupić kiedyś.
Były niewygodne?


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
28/09/2016 11:35 am  

W moim odczuciu to nie są buty na dalekie eskapady- wspominałam kiedyś, że cholewka się opiera gdy chcę kucnąć. Gdy czeka mnie więcej chodzenia wybieram adidasy, w pracy przebieram na tenisówki- bo bym się ugotowała- to nie but w którym się pójdzie w chłodniejszy dzień lata bo będzie prażing(w bucie skórzanym zachodzi regulacja temperatury, pory etc - tutaj decydowanie nie).
Mam model pod same kolana, może w niższych byłoby wygodniej- nie wiem.

Brzydko zabrzmi, ale w moim przypadku(buty i to jak się czuje w nich moja rozczlapana stopa są dla mnie ogromnie ważne) lepiej się sprawdziły skórzane

A sprzedać chciałam bo przeprowadzałam regulację pogłowia butów w szafie -i wylądowały w pierwszej piątce w której najmniej chodzę... ale sa piękne, zostają 😉

[edytowane 10/11/2016 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
10/11/2016 11:20 am  

Dojrzałam do decyzji - jakby ktoś miał chrapkę na fioletowe martensy Vegan 41 - to sprzedam.
Ostrzegam, że zysk pójdzie na zimowy catering dla moich kotów wolnożyjących , ponoć niektórych to mierzi, heh.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
15/11/2016 1:17 am  

Fatty, masz priva jeżeli nie zauważyłaś.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
15/11/2016 10:51 am  

Masz rację, nie zauwazyłam 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Malinka94
początkujący
Dołączył: 7 lat  temu
Posty: 9
21/11/2016 2:05 pm  

Buty ze sztucznej skóry strasznie szybko się rozwalają. Kupowanie ich jest bezsensu.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
21/11/2016 2:33 pm  

Zależy o jakiej sztucznej skórze mowa. Są różne tworzywa które udają skórę.


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
21/08/2017 10:06 pm  

i jak te vegańskie altercore? ktoś coś wie więcej o nich? z tego co widziałam na wood wyglądają bardziej jak HD, a sama firma ma wzięcie (i mega wlepki :P), więc liczę, że coś lepszego jakościowo niż steel (no i połowę droższe). teraz odkupiłam z drugiej ręki HD leżące w szafie i nieużywane, ale chciałabym coś lepszego.

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca