Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Nieprawidłowe i prawidłowe łączenie produktów  

  RSS

bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236

OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
26/02/2010 7:09 pm  

Fajne strony, zwłaszcza ta, na której jest wywiad z Tombakiem. Ostatnio dużo o nim słyszę. Co prawda nie czytałam żadnej z jego książki ale rzadko łączę produkty. Wydaje się, że dieta rozdzielna jest niczym innym jak po prostu zdrowym rozsądkiem


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
27/02/2010 12:48 am  

O białym serze i pomidorze nie wiedziałam.....Czyli nie można jeść np.kanapek z twarogiem i obok pomidora? Ani sera pokrojonego w kostkę z pomidorem? Kurczę, moje ulubione menu śniadaniowe.....;-/

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
16/03/2010 10:14 pm  

Dzięki za ciekawe linki:) tą pierwszą stronkę już chyba kiedyś widziałam, ale ostatnio w książce o prawidłowym łączeniu pokarmów czytałam, że ziemniaki z masłem nie tuczą. Interesuję się od niedawna dieta rozdzielną i myślę, że jest to ciekawe i warte polecenia, aczkolwiek są pewne nieścisłości na temat niektórych produktów. A może wie ktoś czy są dostępne jakieś ebooki na ten temat? Szukałam, ale bez rezultatu 🙁


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
23/07/2013 3:56 am  

W zasadzie nie stosuję diety rozdzielnej i raczej nie zamierzam, ale zastanawia mnie jedno- skoro owoce słodkie powinno się jeść osobno (lub z kwaśnymi produktami mlecznymi) to jak podejść do owoców suszonych? Często łączy się je z orzechami, pestkami. Czy Waszym zdaniem jest to zgodne z dietą rozdzielną? Co więcej, przecież np. witamina A, w która obfitują np. suszone morele jest rozpuszczalna w tłuszczach, więc połączenie z orzechami wydaje się tutaj chyba wskazane....
Jak myślicie?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
VikVeg
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 134
24/07/2013 2:06 am  

Ja kieruje sie raczej laczeniem pokarmow pod katem ich kalorycznosci czy zawartosci skladnikow budulcowych.

Dobrze jest nieprzekraczac swojego BMR a zwlaszcza po ciezkich treningach gdy jesc sie bardzo chce 😉

Przedkladam ruch przed sleczenie nad ksiazkami w celu wyczytania kolejnej rewelacji... good luck!


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
25/07/2013 4:23 am  

Moim celem nie jest redukcja wagi, właściwie to wprost przeciwnie, ale chciałabym ograniczyć zakwaszenie organizmu no i problemy trawienne różnego rodzaju, które jednak w zasadzie rzadko miewam, więc chyba jednak wsłuchiwanie się we własny organizm jest najlepszym rozwiązaniem.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
  
Praca