Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kalorynka.pl  

  RSS

magsymags
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
11/06/2010 1:08 pm  

Witam
Usłyszałam gdzieś o tej stronie, weszłam, zrobiłam sobie jakąś tam bezpłatną ocenę moich nawyków żywieniowych. Taaaaak, oto co dostałam w odpowiedzi:

[i] Dieta wegetariańska, w skład której wchodzą także mleko i jego przetwory, jaja oraz ryby to alternatywny sposób żywienia. Otyłość u wegetarian spotyka się dość rzadko. Dietę wegetariańską bezpiecznie stosować mogą wyłącznie osoby dorosłe. Kontrowersyjne jest jej stosowanie u dzieci, młodzieży oraz kobiet ciężarnych i karmiących. [/i]

:rotfl:

[edytowane 11/6/2010 przez magsymags]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/06/2010 1:45 pm  

Uświadomiłaś twórców strony, że się mylą i to, o czym piszą, to nie jest wegetarianizm? Oraz że światowe organizacje dietetyczne uważają rozsądny wegetarianizm za dietę zdrową od poczęcia?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Dietetyk
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1
02/07/2010 2:39 am  

Witam, serdecznie przeczytałem wasze wypowiedzi i niestety nie mogę się z nimi zgodzic. Tak jak 'magsymags' napisała kontrowersyjne jest stosowanie diety wegetariańskiej u dzieci itp. ale oczywiście nie zabronione tylko trzeba wiedziec jak taką dietę wprowadzac, choc sam osobiscie uwazam że nie powinno sie tego robic. Sam jestem dietetykiem, oczywiście jest wiele badań za i przeciw tej diecie u dzieci. lecz większośc jednak mówi o negatywnych skutkach jej wprowadzenia w młodym wieku.
Mam jeszcze pytanie do Lily, Co to jest według niej rozsądny wegetarianizm? I czy wie że jest wiele 'odmian' diety wegetariańskiej. Chciałbym aby i mnie uświadomiła w tej kwestii 🙂
Proszę o odpowiedź bo sam jestem ciekawy jakie jest wasze zdanie na ten temat.
Pozdrawiam


OdpowiedzCytat
  
Praca