Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co ostatnio ogladaliscie?  

Strona 10 / 20 Wstecz Następny
xGetBoredx
bywalec

21 gram szczerze polecam bo film naprawdę dobry. A Amelia warta polecenia? Koleżanka mnie truje żebym obejrzał i chyba będę musiał 😉

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2009 7:02 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

Amelia jest boska, nie zwlekaj tylko obejrzyj 😀 Poprawia humor o 100% na resztę dnia ^^

[edytowane 6/2/2009 od Loviisa-chan]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2009 8:07 pm
adamrozew
stały bywalec

Zgadzam sie z Tobą całkowicie Loviisa
Amelia jest cudowna inny film w której gra ta aktorka który mi się podoba to "Bardzo długie zaręczyny". Inna tematyka , powazniejszy film, ale ta sama aktorka, ten sam rezyser. Oba filmy lubię 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/02/2009 12:13 am
RysiaP
początkujący

Mam teraz dużo wolnego czesu, więc też dużo oglądam. Wczoraj tak dla relaksu obejrzałam Amelie i po raz kolejny się rozczuliłam.
W piątek natomiast widziałam Czekając na Joe i nie może mi wyjść z głowy. Ja bym powiedziął, że to dramat przygodowy - w 100% polecam.
A seriali nikt nie ogląda?:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/02/2009 11:55 pm
rubia
forumowy expert

Witaj RysiuP, w dziale "filmy" jest osobny temat o serialach, poszukaj 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/02/2009 12:32 am
heyst
początkujący

"Powieść powinna być jak siekiera, która rozbija zamarznięte morze w naszej piersi" napisał kiedyś Franz Kafka. Taką filmową siekierą, która trafiła mnie ostatnio jest irańska produkcja pt. "Gdyby żółwie mogły latać" (2004). Osierocone, okaleczone psychicznie i fizycznie dzieci, ofiary sytuacji w Iraku, pomieszkują w obozie dla uchodźców. Zmagają się z rzeczywistością która, delikatnie rzecz ujmując, nie może im ofiarować zbyt wiele. To kino w którym nie ma efektów specjalnych i zakończenia dającego łatwego pocieszenie. Jest mnóstwo emocji ukrytych w codzienności, miewającej czasem temperaturę piekła.

Film ten bywa odbierany jako kolejny głos przeciwko wojnie. Dla mnie jeszcze ciekawsze wydają się inne ogólnoludzkie kwestie: jak wiele cierpienia jesteśmy wstanie znieść w życiu? Gdzie jest ta granica bólu psychicznego po której nie możemy się już podnieść? I jak przekroczyć przepaść między jednym a drugim człowiekiem? Czy w pewnych sytuacjach jest to w ogóle możliwe?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/02/2009 10:42 pm
Sagamore
stały bywalec

PREDATOR
&
3000 MILES TO GRACELAND
to mój taki oskarowy wieczorek..

ps. ci wszyscy krytycy nie znają się na dobrych filmach 😎

stay classy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/02/2009 5:34 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Obejrzałam oscarowy "Aż poleje się krew " no i " Prestiż "

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/02/2009 5:51 pm
agata18
bywalec

ostatnio oglądałam "królestwo" - Larsa von Triera

lady vegan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/02/2009 5:51 pm
bee
 bee
początkujący

a ja ostatnio oglądałam "Zaginiony Batalion" i "Bunkier" mam wielka słabość do dobrych wojennych filmów

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/02/2009 11:18 am
Deleted
forumowy expert

Ostatnio "Bitwa o Anzio".

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/02/2009 5:12 pm
pawel747
bywalec

Obejrzałem film "Czarna kotka, biały kot" Kusturicy i jestem zachwycony 😀 W tej chwili wydaje mi się, że to najfajniejszy film, jaki kiedykolwiek widziałem 😉 Dzięki za podsunięcie agato18 - zabrałem się za ten film po naszej dyskusji w "muzyce filmowej"... 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 5:19 pm
Linek
bywalec

To chyba był "Czarny kot, biały kot", pamiętam jak poszłam na to do kina i chyba nigdy się tak nie śmiałam na filmie. Ostatnio obejrzałam w kinie "Walkirię" (wbrew niektórym nieprzychylnym recenzjom uważam, że Cruise zagrał dobrze, a film naprawdę trzyma w napięciu) i "Kobiety pragną bardziej" - fajna, dobrze zagrana i napisana komedia z kolejnym głupim polskim tytułem.
A całkiem niedawno poszłam na "Oszukaną" z Angeliną Jolie w reżyserii Eastwooda, który jest naprawdę, naprawdę niezłym reżyserem i zawsze kładzie nacisk na muzykę w swoich filmach. Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę, kiedy zaczął się film była muzyka, nie nie wiem jaka piękna, ale delikatna, melodyjna. Po wrzeszczących zwiastunach człowiek dostrzega że zdziwieniem, że słyszy samodzielną melodię, a nie dopełniacz do ucieczki lub płaczu bohaterów. Warto pójść na ten film.
Wstyd się przyznać, ale poszłam i na "Różową Panterę" i siedziałam pośród podobnych desperatów, potrzebujących najgłupszego choćby śmiechu jako lekarstwa na przedłużająca się zimę. Wstyd sie przyznać, ale naprawdę mnie bawiło, kiedy Clouseau zdemolował szefowi gabinet z najnowocześniejszym sprzętem za pomocą gadżetów kupionych na eBayu 🙂

[edytowane 9/3/2009 przez Linek]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/03/2009 12:04 am
pawel747
bywalec

Lingwistyczna zagadka? To lubimy :spryciarz:
Filmweb podaje rzeczywiście "Czarny kot, biały kot", więc pewnie tak to ktoś oficjalnie przetłumaczył na polski. Z oryginalnego tytułu dosłownie byłoby "Czarna kotka, biały kocur". Czyli ja głupio wymieszałem oba tytuły :rotfl:
Aktorzy, grający Idę i Dadana są dla mnie po prostu przegenialni...

Mało filmów oglądam, a z kinowymi nowościami mijamy się szerokim łukiem, więc pierwszy raz słyszę o "Oszukanej", ale słowa "kładzie nacisk na muzykę" działają na mnie jak magnes... 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/03/2009 2:47 am
Loviisa-chan
stały bywalec

Ja oglądałam oscarowy "Slumdog" i bardzo mi się podobał 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/03/2009 12:03 pm
Strona 10 / 20 Wstecz Następny
  
Praca