Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wasze kultowe filmy  

Strona 10 / 13 Wstecz Następny
Stanisław
weteran forum

Koniareczko gdzie Ty takie filmy oglądasz. Chyba nie w telewizji bo ja nigdy wymienionych przez Ciebie filmów w telewizji nie widziałem. Może masz te filmy na płytach DVD. Czy tak? 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/05/2008 3:27 am
Koniara
stały bywalec

Ja je ściągam ale ciiii ... 😡 ;x

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/05/2008 6:06 am
Loviisa-chan
stały bywalec

"Odyseja kosmiczna 2001" Stanleya Kubricka. 😎

[edytowane 1/5/2008 przez Stanisław]

To był najbardziej psychodeliczny film jaki widziałam 😮

[edytowane 27/11/2008 od Loviisa-chan]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/05/2008 1:46 pm
Stanisław
weteran forum

I po co tu brać jakieś psychotropy na rozluźnienie ja można po prostu obejrzeć ten film 😀

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/05/2008 2:55 pm
Natasha
stały bywalec

uch więc będzie to "chicago", niemal wszystkie odcinki "Z archiwum X" "Forest Gump", 'Azyl" i Simpsonowie 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/05/2008 7:52 pm
t0omaszek
początkujący

Stanleya Kubricka najbardziej mi się podobało "Lśnienie" jak dla mnie niesamowity horror, może nawet najlepszy jaki widziałem i to bez żadnego efektu specjalnego,

Prawie wszystkie moje ulubione filmy mają już trochę lat, najstarszy to chyba:

"Dobry, zły i brzydki" świetny western, produkcji bodajże włoskiej z lat 60-tych

"Mały wielki człowiek" western i coś w rodzaju tragikomedii w jednym, też chyba z lat 60tych 😉

"Czas Apokalipsy" psychologiczny dramat wojenny o wojnie w wietnamie na podstawie "Jądra ciemności" Najlepszy antywojenny film wojenny i najlepszy film jaki widziałem w życiu, ogląda się za każdym razem bardzo dobrze.

Poza tym jeszcze "Into the wild" film całkiem nowy, dla niektórych strasznie nudny ;]

Z polskich nic nie dodam, mimo że niektóre były świetne, to do tych powyżej jeszcze trochę im brakuje...
Pozdrawiam

Edit:
Byłbym zapomniał o "Psychozie" Hitchcocka wbił w fotel mimo że ma już chyba 48 latek i jest czarno - biały ;]

[edytowane 18/5/2008 przez t0omaszek]

[edytowane 18/5/2008 przez t0omaszek]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/05/2008 10:53 pm
Deleted
forumowy expert

"Nie lubie poniedziałków"
"Jak rozpętałem..."
"U-571"
"Das Boot"
"Szer. Ryan"
😉

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/05/2008 11:13 pm
karolka_ma
forumowicz

"Stanleya Kubricka najbardziej mi się podobało "Lśnienie" jak dla mnie niesamowity horror, może nawet najlepszy jaki widziałem i to bez żadnego efektu specjalnego" , tak ten film na prawdę warto zobaczyć, moja mama czytała książkę, na podstawie której powstała ta ekranizacja, podobno jeszcze lepsza- jak znajdę czas to przeczytam.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/05/2008 5:15 am
azizan
bywalec

zakochany bez pamięci, lot nad kukułczym gniazdem, irreversible, babel, deszcz, dzieci niebios, dzieci psy, katedra, memento,symetria i parę parę innych..

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/05/2008 3:14 am
StellaArtois
weteran forum

The Hooligans 😉 a co ci się podobało w filmie Babel?? dla mnie był prosty jak konstrukcja cepa i do bólu przewidywalny

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/05/2008 3:58 am
azizan
bywalec

Po pierwsze reżyser do którego mam sentyment po amorres perrso (swoją drogą- cudo)!)

możliwe że wydaje Ci się prosty jak cep ( choć cep wbrew pozorom jest bardziej skomplikowany niż nam się wydaje 😉 ) ja odebrałam to tak, jak wskazuje tytuł. dzisiejszy świat jest globalna wioską, jest takim miejscem budowy babelu- budowy teraźniejszości. i tak jak w mitologii nie potrafimy się porozumieć. prędzej już porozumie się japoński turysta sprzedający strzelbę ( mają wspólny kod komunikacyjny - pieniądz) niż japoński ojciec z japońską córka najśmieszniejsze jest to że żyjemy dzięki łatwiejszym podróżom blisko siebie, wiele kultur , języków - a mimo to nie umiemy się dogadać. i tak jak elementem która łączy te układanki jest strzelba która łączy te historie, tak możliwe że właśnie w tej chwili robisz coś co wpływa na inna nację, ale nie będziesz potrafiła się z nimi porozumieć.

troszkę podobna sytuacja niezrozumienia była w crash, ale tam reżyser zahaczył o inne ważne tematy, ale nie będę się na ich temat rozkręcać , , bo nie tego dotyczyło pytanie.

części moim znajomym również się nie spodobał, ale oni poszli do kina ze względu na Brada Pitta, więc nastawili się na inny rodzaj filmu- na taki na jaki akurat ja nie chodzę, i dla mnie ta postać była raczej odstraszająca. ale reżyser zwyciężył.

pozdrawiam

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/05/2008 12:15 pm

The Hooligans 😉

Rany! Świetny film!
6 zmysł...
Jestem Legendą

Fajna też była Mgła, ale nie ta taka z ludźmi którzy mieli trąd, tylko ostatnio znalazłam jakąś (to horror był) o takim jakby mutancie, takim wielkim pająku. Podobał mi się. Chcoiaż koniec mnie zdziwił, był taki... no inny. Innego końca się spodziewałam.

Ta Mgła była na podstawie książki Stephena Kinga. U niego koniec zawsze jest zaskakujący:) i właściwie nigdy nie kończy się słowami "i żyli długo i szczęśliwie".

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/05/2008 10:23 pm
badba
bywalec

ja zawsze powracam do "beautiful girl". nie wiem czemu, ale zawsze tak miło go wspominam. a oprócz tego to typowe klasyki...

SEMPER FI

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2008 1:09 pm
adamrozew
stały bywalec

Kabaret
Podwojne zycie Weroniki
Odyseja 2001
Zmierzch bogów
Czekolada
Jaśminum
Lśnienie
7 samuraji
Zaklinacz koni
Lista Schindlera
Niebieski
Czerwony
8 kobiet
Pianista
Tanczac w ciemnosciach
Angielski pacjent
Mucholland drive
Pokoj z widokiem na morze
Pod osłoną nieba
Nie wiem ktory najlepszy, wszystko zalezy od nastroju, pewno bede na biezaco uzupelniał, czasami pamietam film a nie pamietam tytulu na ten moment, oczywiscie ta lista nie jest kompletna

[edytowane 29/6/2008 przez adamrozew]

[edytowane 29/6/2008 przez adamrozew]

[edytowane 30/6/2008 przez adamrozew]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/06/2008 2:32 am
ozzi_93
bywalec

[b] Piękny umyśł [b]
[b] Tylko mnie kochaj [b]
[b] Dzisiaj 13 jutro 30 [b] (bardzo fajny film oglądałam już z 50razy 😀 )
[b] Damsko-męska rzecz[/b] (albo odwrotnie Męsko-damska rzecz)-świetny film, zakochałam się w nim niestety dane mi było oglądać tylko raz w kinie 🙁
Dirty Dancing 2

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/07/2008 2:28 am
Strona 10 / 13 Wstecz Następny
  
Praca