Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Horrory  

Mischief
początkujący

Według mnie najlepszy rodzaj filmów. Ostatnio oglądałam "30 dni mroku", "Nieproszonych Gości", "Nienarodzonego", czy japońską wersja "Klątwy 2". Szczególnie polecam te dwa ostatnie. W "Nienarodzonym" pokazany był cały obrządek egzorcyzmu, a przy "Klątwie" można było się serio przestraszyć.
Jutro idę do kina na "Udręczonych". Chciałam ich zobaczyć po pierwszym zwiastunie filmowym.
A wy? Lubicie Horrory? Oglądaliście ostatnio coś ciekawego?

` Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę. `

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/07/2009 10:45 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

Azjatyckie horrory są najlepsze, amerykańskie gówna i remake'i, za przeproszeniem, im nigdy nie dorównają 😉 Ostatnio oglądałam tajlandzki 'Shutter/Widmo' - gorąco polecam, to nie jest typowy horror, w którym cokolwiek da się przewidzieć - w momentach, w których w typowym horrorze da się przewidzieć, że coś się zaraz stanie (te utarte sceny typu ktoś odsuwa powoli zasłonę czy otwiera drzwi) nic się właśnie nie dzieje, straszy w miejscach, w których się tego najmniej człowiek spodziewa, i to porządnie 😉 50% sukcesu horroru to moim zdaniem muzyka w tle, i tutaj również ona nie zawodzi w tworzeniu atmosfery grozy.
Do tego polecam japońską, oryginalną wersję 'Oka'.
Na razie tyle azjatyckich horrorów obejrzałam 🙂
Z innych to tylko 'Blair Witch Project' - o dziwo, mimo że amerykański, to świetny (ale druga część nie nadaje się do oglądania, totalna strata czasu) oraz hiszpańskie 'Sierociniec' (nawet nawet ale do kitu zakończenie) i 'REC' - powiem jedno, najgorszy film, oprócz 'Snowboardera', jaki w życiu widziałam :] Ponadto 'Nieznajomi' (też USA) - beznadzieja.

PS: Jak można coś takiego zrobić Hello Kitty, okropny avatar 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2009 1:27 am
hipiska
weteran forum

Amerykańskie horrory są najgorsze!!!!
A najlepsze, hmmm....nie wiem. Ostatnio coś nie lubię się bać 😛

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/08/2009 2:50 am
pawelj
początkujący

Ja lubię coś pomiędzy horrorem a thrillerem, horrorów nie lubię, ble, naoglądałem sie za dużo gdy byłem mały i teraz sie boje ; p
Ale z takiego gatunku horror/thriller z przewagą thrillera to ostatnio widziałem "Pozwól mi wejść", europejska produkcja, film bardzo mi sie spodobał, polecam

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. [Albert Einstein]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/08/2009 4:10 am
hipiska
weteran forum

Thrillery są nieporównywalnie lepsze od horrorów.
Kiedyś zrobiłam sobie tydzień thrillerów -codziennie jakiś oglądałam. Fajne sny po nich miałam często 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/08/2009 11:50 pm
Felodrema
rozmówca

Udręczonych polecam. Moim zdaniem horror/thriller wszech czasów to Lśnienie. Ma klimat.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/10/2010 3:48 am
eRZet
weteran forum

ja tam filmow nie ogladam ale do poczytania polecam mistrza opowiadan grozy Lovecrafta.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/10/2010 1:35 pm
n.i.x
stały bywalec

a ja... jak byłam mala to jakimś cudem obejrzałam "Laleczkę Czaki" (która teraz wydaje mi sie komedią) i "Noc żywych trupów"...po tych filmach do dzisiaj nie znoszę lalek i boje sie szkieletów.
Lubie horrory i thrillery mimo ze na strasznych scenach często zasłaniam oczy...
zbyt wrażliwa jestem.

A moja przyjaciółka jest hardkorem ...
obejrzała juz chyba wszystkie najbardziej obrzydliwe i drastyczne filmy jakie są..
właśnie tez azjatyckie i takie typu gore (czy jakoś tak) ..to jest paskudne...

[edytowane 14/10/2010 przez n.i.x]

[edytowane 14/10/2010 przez n.i.x]

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/10/2010 2:30 pm
MuayThai89
bywalec

Laleczka Czaki to faktycznie dobra komedia, z reszta jak wszstkie horrory, lubie je ogladac i sie smiac...
A jeszcze bardziej lubie z kims ogladac i jak ktos sie boi o nagle krzyknac "buuu" 😀 ...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/10/2010 5:48 pm

horrory są fajne. ale ja je oglądam od czasu do czasu. nieczęsto bo się później nudzą. większość jest do siebie bardzo podobna. obejrzałam jak na razie kilka naprawdę dobrych horrorów jednak nie da rady spamiętać wszystkich tytułów 🙂 z tych co pamiętam to np.: inni, labirynt fauna, posłańcy, klątwa, ring, rec, egzorcysta, egzorcyzmy emily rose... niektóre są naprawdę straszne.

sky's the limit.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/10/2010 10:13 pm

ja uwielbiam hiszpańskie horrory, rec, rec2, sierociniec... brr ;] wogole najbardziej boje się horrorów gdzie nie ma rozlewu krwi co 1,5 minuty, wręcz przeciwnie - straszne dziwne dzieci, nawiedzone domy 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/11/2010 1:10 pm
  
Praca