Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Matka, lekarz, namowy.  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
26/03/2011 8:59 pm  

Niektórzy rodzice (wege oczywiście) już od małego karmią dzieci wege i są one bardzo zdrowe.

Wege to znaczy weganie czy wegetarianie?

Jeżeli weganie, to ciekawe czy wiedzą że np. fundują swoim dzieciom słabsze kości na całe życie. Pewnie nie.

Jeżeli wegetarianie to ryzyko oczywiście mniejsze ale niedobór B12 i D3 nadal bedzie, a możliwe że i żelaza


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
26/03/2011 9:13 pm  

Wege mam na mysli wegetarianie.
Ale generalnie spożywanie nabiału wcale nie jest takie niezbędne dla dzieci jak zwykło się uważać. Więcej fosforu i wapnia wchłaniasz z winogron.
A wit d3 pochodzi ze słońca.

Nie ma w mięsie takiego składnika, potrzebnego do normalnego rozwoju, którego by nie było w prod. wege.

[edytowane 26/3/2011 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
26/03/2011 9:26 pm  

A co do B12 i D... Jeśli wegetarianin odżywia się racjonalnie, to nie powinien mieć problemów z niedoborami bez suplementacji (mleko, jaja, itp.).

A wit d3 pochodzi ze słońca.

W naszym klimacie tylko przez około 4 słoneczne miesiące jest wystarczająco dużo promieniowania wytwarzającego wit.D [natomiast październik, listopad, grudzień, styczen, luty, marzec - trzeba uzupełniać z innych źródeł]
Wiekszość wegetarian tez powinna uzupełniać wit.D - jajka i mleczne nie zapewnią odpowiedniego poziomu. Grzyby leśne mogą zawierać D2, ale to nie jest wystarczające źródło.
Ile razy jeszcze trzeba będzie prostowac infa o witaminie D 🙁

[edytowane 26/3/2011 przez an]

ania


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
26/03/2011 9:33 pm  

Więcej fosforu i wapnia wchłaniasz z winogron.
A wit d3 pochodzi ze słońca.

A ile te winogrona mają wapnia? 😉 No i po drugie, to nieprawda że wchłaniasz więcej z tego źródła.

Witamina D3 jest syntezowana w skórze pod wpływem promieniowania słonecznego - fakt, zgadza się, ale promieniowania słonecznego jest wystarczająco tylko w miesiącach letnich.

Grzyby leśne mogą zawierać D2, ale to nie jest wystarczające źródło.
Ile razy jeszcze trzeba będzie prostowac infa o witaminie D 🙁

Witamina D2 nie ma też przeciwnowotworowego działania takiego jak D3, więc nie jest równie dobra

[edytowane 28/3/2011 przez Admin]


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
26/03/2011 9:40 pm  

Grzyby leśne mogą zawierać D2, ale to nie jest wystarczające źródło.
Ile razy jeszcze trzeba będzie prostowac infa o witaminie D 🙁

Witamina D2 nie ma też przeciwnowotworowego działania takiego jak D3, więc nie jest równie dobra

Proszę o źródła informacji /nie będe szukać w googlach czy innych zbiorowiskach wszelkich mas inf, nie mam czasu/

Poza tym, nie wiem czy zauważyłeś, że ja tu nie proponuję D2 z grzybów jako jedynego źródła witaminy d - wręcz przeciwnie - polecalam inne źródła (może to być naswietlanie lampami, witamina syntetyczna...)

[edytowane 26/3/2011 przez an]

ania


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
26/03/2011 9:42 pm  

nie będe szukać w googlach czy innych zbiorowiskach wszelkich mas inf, nie mam czasu

Ja też nie...


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
26/03/2011 9:44 pm  

Wapnia dużo jest w brokułach, brukselce i wodzie mineralnej (takiej wapniowo-magnezowej).

Z witaminą D faktycznie jest problem w zimie. W Polsce chyba nadal nie ma niezwierzęcych suplementów. Można chodzić na solarium albo kupić lampę kwarcową, ale ja swój honor mam 😛 i po prostu czekam, aż zima się skończy.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
26/03/2011 9:44 pm  

nie będe szukać w googlach czy innych zbiorowiskach wszelkich mas inf, nie mam czasu

Ja też nie...

oo 😮
to nie podawaj inf jak nie masz zamiaru potwierdzac ich źródeł ... w ten sposób kazdy może pisać co mu pasuje ...

ania


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
26/03/2011 9:49 pm  

nie będe szukać w googlach czy innych zbiorowiskach wszelkich mas inf, nie mam czasu

Ja też nie...

oo 😮
to nie podawaj inf jak nie masz zamiaru potwierdzac ich źródeł ... w ten sposób kazdy może pisać co mu pasuje ...

Przecież możesz znaleźć źródła i przekonać się że mam racje... Najwyraźniej aż tak bardzo ci na tym nie zależy 😉 Forum jest po to, żeby sie wymieniać informacjami, nie musze do każdej wypowiedzi dodawać noty z przypisami i bibliografią...

[edytowane 26/3/2011 od INSULT]


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
27/03/2011 12:56 am  

Wapnia dużo jest w brokułach, brukselce i wodzie mineralnej (takiej wapniowo-magnezowej).

Z witaminą D faktycznie jest problem w zimie. W Polsce chyba nadal nie ma niezwierzęcych suplementów. Można chodzić na solarium albo kupić lampę kwarcową, ale ja swój honor mam 😛 i po prostu czekam, aż zima się skończy.

A mleko sojowe naturalne firmy alprosoya to też sumpelent odzwierzęcy? 😉

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
27/03/2011 3:04 pm  

W Alpro jest chyba D2, więc jest OK 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
27/03/2011 7:03 pm  

W Alpro jest chyba D2, więc jest OK 😉

Też mi się tak wydaje. 🙂

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
27/03/2011 10:08 pm  

Nie jest pewne czy forma D2 jest w ogóle w stanie zastąpić wszystkie funkcje D3.

Możecie o tym poczytać tutaj, jak najbardziej naukowo:
http://www.ajcn.org/content/84/4/694.full.pdf

Po drugie, D3 również jest dostępna jako syntetyk.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
28/03/2011 1:44 am  

Problem z D3 jest normą w tej strefie geograficznej bez względu na dietę a w wszystkich znanych mi dobrych publikacjach dotyczących wegetarian i wegan jest napisane, że nie ma problemu jeśli zażywa się odpowiednią ilość kąpieli słonecznych i [u] ewentualnie [/u] prowadzi suplementację.

[edytowane 27/3/2011 od Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
28/03/2011 3:17 am  

[quote Insult] Po drugie, D3 również jest dostępna jako syntetyk.

Nie ma pełnego syntetyku witaminy D3. Jest ona produkowana na bazie cholesterolu, a ten jest ekstrahowany z artykułów pochodzenia zwierzęcego. Najpierw wytwarza się prowitaminę D3 a następnie naświetla się ten związek UV.

Z witaminą D3 to nie jest problem trzeba się naświetlać albo lampami wysokiej jasności albo światłem słonecznym.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca