Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Warto przeczytać, chociaż nie wege  

Strona 4 / 10 Wstecz Następny
whiper
początkujący

Wszystko Wilbera! Poluje na "Śmiertlenych Nieśmiertelnych"...

Co do Coelho, również mnie nie zachwyca, ale uważam że przypomina ludziom o ważnych rzeczach... dla wielu odkrycie jakiejś głębi w swoim życiu było na miare odkrycuia nowego kontynentu 🙂 Myślę, że intencją autora było trafić do jak największej grupy, tak też się stało. btw. wiadomo jaka muzyka jest na topie, podobnie z bestsellerami 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/02/2007 5:47 pm
Apulejusz
bywalec

Ja właśnie skończyłam "Dwanaście" Świetlickiego, "Kyś" Tatiany Tołstoj i "Wszyscy jesteśmy snem" Ursuli K. Le Guin.

Jeszcze ja dodam swój polonistyczny minus dla Coehlo - nie lubię pseudointelektualizmu. Ale oczywiście, zgadzam się z powyższym, jeżeli tego typu proza ma kogoś zadowolić, to czemu nie.

Teraz mam zamiar zabrać się do "Ładowej pieczary" Kraszewskiego.

[url=http://www.forumveg.webd.pl] [img]http://www.forumveg.webd.pl/album_pic.htm?pic_id=321[/img] [/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/02/2007 6:12 pm
Surri
bywalec

Hmmm. "Mistrza i Małgorzaty nie czytałam. Z książek które utkwiły mi w pamięci był pare lat temu przeczytany "pamiętnik narkomanki". Książki które Wam polecam to dość dziwne i intrygujące lekturki, ale naprtawde mega fajnie sie czyta. A mianowicie: "Kraina Chichów" J. Carolla; oraz "ciemność i pleśń" Stanisława Lema. Jak sobie coś jeszcze przypomne to napisze:). Dajcie znać co Wy sądzicie o Tych pozycjach jeśli przweczytacie. Miłej lektury.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2007 12:47 am
Wege-mewka
bywalec

Cóż, ja bardzo lubię czytać, ale nie jak mnie ktoś zmusza, czyli np. zadana lektura szkolna, tego mi się nie chce czytać, nie mam przyjemności. Lubię czytać w wakacje, przed nimi kupuje z 2 książki i je wieczorami, no czasem w dzień wakacyjny pochłaniam. 🙂
To coś nie dla dorosłych, ale nastolatek: 🙂
Bianka Minte-Konig "Też chcę być piękna"
Christamaria Fiedler "Kryminał spagetti", "Kryminał risotto" -obecnie czytam tą książkę. 🙂

I to była kultowa seria nastolatek Europy zachodniej. ( ale tych książek jest więcej, jeszcze ich nie czytałam)
A oto inne książki które przeczytałam i polecam! 🙂

Isabel Abedi "Whisper Nawiedzony dom"
Dorota Terakowska "Władca Lewawu"

Książka Isabel Abedi o awiedzonym domu była najlepsza! Gdy skończyłam ją czytać, nie mogłam się z nią rozstać, poprostu czualam się jakbym była częścią tej książki. 🙂

Reszta to znane książki jak np. "Ania z Zielonego Wzgórza". 🙂
POLECAM! 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/09/2007 5:32 pm
Deleted
forumowy expert

"Dzieci z dworca ZOO" czytałem 2 razy, świetna książka. Ostatnio, nie wiedzieć czemu, przeczytałem "Krzyżaków"... i wiecie co? Zmiesmaczyłem się troche... "Harry Potter" zły nie jest, ale już mi przeszła mania na niego 😀 Fajne są też książki Browna, chociaż często pisze tam różne kontrowersyjne rzeczy 😉 Uważam, że warto przeczytać "Dymy nad Birkenau" Szmaglewskiej - po prostu genialna książka, chociaż bardzo smutna.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/12/2007 2:52 pm
badba
bywalec

DAN BROWN DOBRY- MOŻE NAWET LEPSZY NIŻ FILMY. OSTATNIO PRZERZUCIŁAM SIĘ NA NICOLASA SPARKSA. NIE UKRYWAM ŻE JEGO TWÓRCZOŚCIĄ ZAINTERESOWAŁAM SIĘ DOPIERO PO OGLĄDNIĘCIU FILMU "LIST W BUTELCE"- POLECAM. KSIĄŻKĘ ZRESZTĄ TEŻ! 😀
JEŚLI CHODZI O INNYCH AUTORÓW TO GORĄCO NAMAWIAM DO TWÓRCZOŚCI KANADYJSKIEJ. MOŻE NIE WSZYSCY WIEDZĄ ALE TAKIE KLASYKI JAK "ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA" TO AUTORKI KANADYJSKIEJ. NO A PRZEDE WSZYSTKIM POWRÓT DO LAT MŁODOŚCI!

SEMPER FI

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/12/2007 1:12 am
mary_jane
forumowicz

andrzej sapkowski- wszystko, szczególnie Wiedźmin
osho- wszytsko, jest genialny
neil gaiman- dopiero się zagłębiam, ale zapowiada się interesująca podróż
to aktualny stan mojego czytania

ps. kiedyś uwielbiałam coelho i nawet pisałam o nim na maturze, ale mam wrażenie, że z jego książek się "wyrasta" w pewnym sensie, są wstępem do dlaszych poszukiwań

i don't go to sleep to dream...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/12/2007 12:25 pm
zapapalka
rozmówca

ja skończyłam właśnie czytać pierwszy tom Opowieści rodu Otori - "Po słowiczej podłodze", teraz biorę się za drugi tom- "Na posłaniu z trawy" 🙂

Nie wiem jaka broń zostanie urzyta podczas trzeciej wojny światowej,ale czwarta będzie na maczugi. . .

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/12/2007 7:31 pm
Natasha
stały bywalec

ja polecam "stowarzyszenie umarłych poetów" no i wszystkie książki z "serii niefortunnych zdazrzeń". to są bajlepsze jak dla mnie pozucje, fajna jest też książka "kometa" oraz "hera moja miłość", czyta się jednym tchem. a oprócz tego "gigant z motylem", też bardzo mi się podobało 😉 ogólnie mówiąc to czytałam mnóstwo książek więcej mi na razie nie przychodzi do głowy 🙂

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/12/2007 12:06 am
Patrishja
rozmówca

czytam co mi w ręce wpadnie:) obecnie czytam "Nowe przygody Mikołajka" tom2- bratu pod chionkę kupiła, ale czytam, nie ma co, śmieszny jest. Narazie głownie czytuję ksiązki o sztuce i gazety wnętrzarskie, gdyz jest to związane z moim kierunkiem nauki.

Głównie stawiam na poezję:)

Został tu wspomniany "Wiedźmin"- przeczytałam, ale sie nie zachwyciłam.

"Mistrz i Małgorzata"- świetne, bardzo mi sie podobało.

A co do ksiązek Coelho-przeczytałam kilka...może być...ale żeby się tym tak ekscytować?! to raczej nie ja...

"Dżuma" i "Proces" też mi sie podobały.

a takąksiązką która zrobiła u mnie przewrót światopoglądowy (kolejny..:) ) były "Dziady"! jacież, chłonęłam każde słowo, każdy wers textu i w duszy podziwiałam Mickiewicza za dzieło, które tak mocno do mnie trafiło :love:

Nawiasem, mówiąc lubiłam czytac lektury, zwłaszcza te z liceum:P

a książką, która mnie w ogóle nie zachwyciała była powieść Gombrowicza "transatlantyk"!! dla mnie to było coś strasznego, nawet omówienie na lekcji nie pomogło mi zaakceptować chorego wymysłu autora....

pat;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/12/2007 3:47 pm
Krzysiek
rozmówca

Dla tych którzy interesują się psychologią polecam "Pozytywne emocje" Toma Ratha,Donalda O Cliftona i "Inteligencja" Osho o tematyce filozoficzno-psychologicznej-jest zapisem nagrań jego wykładów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/04/2008 1:16 am
Kokoro
forumowicz

Twórczośc Philipa K. Dick'a 😀 Zwłaszcza "Valis"... według mnie bardzo dobre s-f 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/04/2008 12:58 am
Natasha
stały bywalec

ja ostatnio bardzo polubiłam książki Doroty Terakowskiej 🙂

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/04/2008 1:09 am
lashhaa
rozmówca

tak, tak!! Terakowka:) Osobiście czytuję fantastykę(z sf przede wszystkim Lem), książki popularno-naukowe i wszelkie kopalnie wiedzy:-) Lubię wiedzieć 😎

...zielono mi...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/04/2008 2:41 am
bułek
forumowy expert

Lubie czytać fantastykę:
ulubione książki Sapkowskiego, przede wszystkim Saga o Wiedźminie + opowiadania i trylogia o Reynevanie (Narrenturum, Boży Bojownicy, Lux Perpetua), którze szczerze polecam i s-f.

A propo "Mistrza i Małgorzaty" - przeczytałem 2-3 gdy skonczyłem liceum, bo nie miałem w kanonie lektur. W telewizorni puszczają teraz ekranizację książki (10 odcinków): TVP1, poniedziałek, godzina nieprzyzwoita - 22, lubią przesuwać na 22:30 :/.

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2008 2:44 pm
Strona 4 / 10 Wstecz Następny
  
Praca