Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Warto przeczytać, chociaż nie wege  

Strona 7 / 10 Wstecz Następny
adamrozew
stały bywalec

Z okazji dnia ksiazki byla w empiku akcja ze przy kupnie 2 ksiazek 3 dawaii za darmo/
Kupilem sobie:
1 Firmin - ksiazka o szczurze ktory lubil czytac i jesc ksiazki 🙂
2.Bieguni Olgi Tokarczuk - autorka mowi sama za siebie:)
3.Dyscyplina Paco Ahlgren reklamuja ta ksiazke jako niezwykla układanke tajemnic, muzyki, wschodniej filozofii i szachów
Jak przeczytam to cos wiecej powiem o nich ale wygladaja zachecajaco

[edytowane 26/4/2009 przez adamrozew]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2009 10:11 pm
Linek
bywalec

Wreszcie przeczytałam "Panią Dalloway" Virginii Woolf i podobała mi się, a wcześniej myślałam, że mnie znudzi. Kupiłam dużo książek i nie wiem, kiedy je przeczytam, ale pierwsza w kolejności jest "Zadie Smith przedstawia. Księga innych ludzi" - opowiadania najoryginalniejszych wg Zadie Smith anglojęzycznych pisarzy i pisarek, którzy odpowiedzieli na jej zaproszenie do tej zbiorowej pracy.
Znalazłam też przypadkiem w bibliotece chiński anonim z XVI w. "Sprawiedliwe wyroki sędziego Pao-Kunga" 🙂 Właściwie to jest to wybór z 60 opowiadań, należących do zbioru "Lung-t'u kung-an" (Wyroki sędziego Pao Lung-t'u), spisanych w ostatnich latach panowania dynastii Ming. Sama postać sędziego, choć historyczna, stała się w ludowej literaturze chińskiej symbolem sprawiedliwego sędziego, a wątki z tych opowiadań żyły bardzo długo w ludowej świadomości.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2009 1:26 am
Wege-mewka
bywalec

Ja jak już pisałam, polecam książki D. Terakowskiej. A także sagę "Zmierzch"; )
Obecnie czytam "Pamiętnik narkomanki" - Barbara Rosiek. Książka którą mi osobiście bardzo dobrze się czyta. ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2009 1:25 am
xGetBoredx
bywalec

Ogólnie lubię książki Rośkowej. Najmniej to mi się jedynie podobała "Kokaina", zbyt hardkorowo jest napisana. Ostatnio czytałem "Dieta (nie) Życia" - Karoliny Otwinowskiej. Byłem niezwykle zszokowany po przeczytaniu. Książka oczywiście traktuje o anoreksji, bardzo dosadnie tłumaczy problem i pokazuje co tak naprawdę kłębi się w głowach anorektyczek. Szczerze polecam wszystkim, którzy chcieliby więcej dowiedzieć się nt zjawiska.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2009 7:40 pm
rubia
forumowy expert

Wreszcie przeczytałam "Panią Dalloway" Virginii Woolf i podobała mi się, a wcześniej myślałam, że mnie znudzi.

Przeczytałam niedawno Virginii Woolf "Do latarni morskiej" i bardzo mi się ta książka podobała, mimo zwariowanej, niedzisiejszej składni. Poza tym dostałam od znajomego płytę CD z ogromną ilością literatury rosyjskiej- poezji i prozy- w oryginale, w związku z czym nareszcie zacznę odświeżać znajomość kolejnego języka- po latach.
Ech, zaszyć się w jakiejś bibliotece (zameldować się na stałe?) i zapomnieć o całym świecie...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/06/2009 1:04 am
czapla_666
bywalec

Lubie ksiazki.. wojenne . ostatnio czytalam "Dom lalek" i "Nadzieja umiera ostatnia" Heleny Birenbaum. Dociera do ludzi... Swietna ksiazka. Podczas mojej wizyty w Oswiecimiu zobaczylam jej kawalek pryczy, warunki, w jakich pisala owe wspomnienia... Swietna...

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/06/2009 8:57 pm
Dita
 Dita
forumowicz

Czytałam ostatnio ,,Cierpienia młodego Wertera" Johanna Goethe i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona. Główny bohater okazał się bardzo wrażliwy i romantyczny, za co nie posądzałam mężczyzn xD
A tak naprawde to bardzo fajna książka. Obecnie jestem w trakcie czytania ,,Wichrowych Wzgórz" ;]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/06/2009 8:39 pm
rubia
forumowy expert

Główny bohater okazał się bardzo wrażliwy i romantyczny, za co nie posądzałam mężczyzn xD

Hmm...zastanawiałam się przez chwilę nad tym co napisałaś i, dokonawszy wstępnej analizy postaw życiowych moich znajomych i rodziny, płci obojga, w przedziale wiekowym 20- ok. 60, z przykrością( 😮 ) (będąc kobietą) stwierdzam, że jednak mężczyźni są dużo bardziej wrażliwi i romantyczni. Może to znak czasów? (Oczywiście mam na myśli mężczyzn, a nie "sprytnych" facetów, myślących tylko o tym, żeby się "dorobić".) Może wynika to z tego, że mężczyźni na ogół mają słabszy kontakt z rzeczywistością? Nie wiem...
A co do "Wichrowych wgórz"- tam dopiero będzie wrażliwy facet!! Czytaj, na pewno nie pożałujesz 🙂
Ja ostatnio czytam Lema- po latach stęskniłam się za jego prozą.

[edytowane 17/6/2009 przez rubia]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/06/2009 11:33 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Ja się wzięłam za "Gringo wśród dzikich plemion" Wojciecha Cejrowskiego

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/07/2009 3:01 pm
Dorochet
forumowicz

Ja polecam przeczytać:
Jed Rubenfeld - Sekret Freuda
Ian Caldwell & Dustin Thomason - Reguła Czterech (jestem w trakcie)
Robert Harris - Enigma
Dan Brown - Kod Leonarda Da Vinci (moja ulubiona) 🙂
Moim ulubionym pisarzem jest Joe Alex. Mogę polecić - Gdzie przykazań brak dziesięciu

Lubię kryminały więc gdyby ktoś miał jakiś godny polecenia tytuł to proszę pisać 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/07/2009 6:03 pm
Mischief
początkujący

ja osobiście KOCHAM książki. Tyle ich już przeczytałam, że ciężko stwierdzić, które są moimi ulubionymi ;). Może wymienię kilka:
` seria "Pamiętnika Księżniczki" Meg Cabot (szczególnie 3, 9 i 10 część);
` saga "Zmierzchu" Stephany Meyer;
` Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz;
`" Liceum Avalon" oraz "Idol nastolatek" Meg Cabot;
I wiele, wiele innych, o których już nie napomknę ;).

` Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę. `

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/07/2009 10:33 pm
lashhaa
rozmówca

Ja się wzięłam za "Gringo wśród dzikich plemion" Wojciecha Cejrowskiego

widzę, że koleżanka czyta dobre książki:-) Oj, lubię Pana C, choć dość kontrowersyjny, ale pisać to potrafi!

...zielono mi...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2009 12:09 am
hipiska
weteran forum

Ja się wzięłam za "Gringo wśród dzikich plemion" Wojciecha Cejrowskiego

I jak? Bo zastanawiam się nad kupnem tej książki.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/08/2009 2:43 am
Vida
 Vida
rozmówca

Czytałam Gringo... specyficzne dosyć, zależy od tego, czy lubisz książki podróżnicze i samego w sobie Cejrowskiego

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/08/2009 1:43 am
Bellis_perennis
Famed Member

Oj przepraszam Was Dziewczyny, że tak późno odpisuję.
Książka ciekawa ale zbyt szybko się ją czyta. Ja tam lubię Wojtusia. Mimo, że ma kontrowersyjne poglądy. nie muszę się z nimi przecież zgadzać 😀 przykładowo mam na myśli kwestę homoseksualizmu.

Jak tylko zdobędę trochę pieniążków kupię "w cieniu człowieka" i "przez dziurkę od klucza" Jane Goodall. Bezkonkurencyjnie to moja idolka. Uwielbiam ją. Wspaniała behawiorystka, wegetarianka. Dla mnie wzór do naśladowania. Razem ze swoim mężem obalili stereotyp likaona, szakala i hieny- bezwzględnych zabójców. Jane dokonała ogromnych odkryć w kwestii etologii naczelnych.
Normalnie wielkie love :heartpump: :heartpump: :heartpump:

[edytowane 14/8/2009 przez Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/08/2009 1:50 am
Strona 7 / 10 Wstecz Następny
  
Praca