Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Najlepsze książki - ważne, ciekawe, inspirujące! ...  

Strona 2 / 6 Wstecz Następny
ziarnofafona
forumowicz

ja polecam:
"zadziwiający maurycy i jego uczone szczury" t.pratchett
"książka o smutku" m.rosen (niesamowite... zobaczyłam ją w supermarkecie, otworzyłam i po prostu się poryczałam... musiałam ją kupić)
książki s.kinga- polecam zwłaszcza "smętarz dla zwierzaków" lub też "cmętarz.." zależy od wydania. "lśnienie", "gra geralda", "zielona mila" i właściwie wszystkie ale poza "bezsennością", strasznie mnie znudziła.
"wodnikowe wzgórze" 😀 noż kurde, nie pamiętam autora :/
jak mi się coś jeszcze wartościowego przypomni to dopiszę 😀

za jednym szczurem drugi szczur, ciągnie się ich cały sznur 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2006 3:34 pm
zielona.herbata
forumowicz

Polecam całą twórczość Mika Walatari http://pl.wikipedia.org/wiki/Mika_Waltari

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/09/2006 8:40 pm
TAO
 TAO
bywalec

[b] Polecam trzy ksiązki Barbary Marciniak[/b] , bo zauważyłam że nikt ich jeszcze nie wymienił:

[b]Zwiastuni świtu
Ziemia zwiastunów świtu
Świetlana rodzina[/b]

Dzięki nim zrozumiałam dlaczego od zawsze czułam się buntownikiem i dlaczego tak bardzo nie lubię tego sytemu. Nienawidziłam szkoły i religii, a w myslach wysadzałm w powietrze rzeźnie i kościoły. Moją naturą jest po prostu wolność, a ten świat to jedno wielkie zniewolenie. Jesteśmy bardziej podobni do zwierzat hodowlanych niz nam się wyadje. Niczym świnie na wielkiej cuchnącej farmie Smithfield Foods Corporation, karmione iluzja. Po prostu Matrix i Meatrix w jednym. Gdyby ludzie wiedzieli jak bardzo są oszukiwani, jak sterowani. Weż tę pigułkę Neo, weź tamtą.
Po przeczytaniu tych książek dobrze zrozumiałam dlaczego tak bardzo żal mi świń.
Sama jestem taka świnią...

Ale co najważniejsze dzięki tym ksiązkom zrozumiałam, że mogę to zmienić, że mogę się WYZWOLIĆ i inne czujace istoty przy okazji.

HUMAN LIBERATION - ANIMAL LIBERATION - - EARTH LIBERATION!

[edytowane 29/10/2006 od TAO]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/10/2006 4:02 pm
rain
 rain
bywalec

Z pewnością warto też polecić książki Marii Grodeckiej z [b]"Wszystko o wegetarianiźmie"[/b] na czele. Książka ma już swoje lata, ale jakoś nie poddaje sie upływowi czasu i wciąż można w niej znaleźć wiele interesujących rzeczy. Polecam...

[edytowane 18/10/2006 od rain]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/10/2006 4:54 pm
semjase
początkujący

ja tez plecam ksiazki Barbary Marciniak i inne tego typu ,chodzi mi o tematyke channellingowa.to rewolucyjna literatura,nie polecam grzecznym dziewczynkom i tym ktorzy boja sie zmian w zyci

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/11/2006 1:41 am
semjase
początkujący

Witaj Tao! mi tez jest milo,nawet baaardzo,ze sa tu jakies bratnie dusze,a moze oprocz nas sa tu jeszcze jacys "burzyciele systemow"? dorzuce jeszcze pare ksiazeczek:gwiezdne dziedzictwo-Rojal,Priest. jedyna planeta ziemia-schlemmer. ksiazki Nowalskiej, Johann Kossner-zyc wegetariansko i inne,aa moze jeszcze ksiazki Kotwickiej. znalazlam tez pewna strone, moze znajdziesz tam cos dla siebie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/11/2006 2:41 am
punk
 punk
forumowicz

"Wojna polsko-ruska pod flaga biało-czerwona " Masłowskiej

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/11/2006 4:02 pm
TAO
 TAO
bywalec

Polecam jeszcze książki Dolores Canon, a konkretnie "Kosmicznych ogrodników" i jestesmy "Dziećmi gwiazd", a także "Przewodnik po materiale Ra". Chociaż raczej nie wszystkim te ksiązki przypadną do gustu i trzeba miec raczej ciągoty w stronę poznawania "nieznanego" 😉

Świetna jest też "Niebiańska przepowiednia" J. Redfielda. Mnie się ją czytało jak super przygodówkę, bo jest w niej i watek duchowy i sensacyjny i podróżniczy i romantyczny...
Tutaj trochę więcej na jej temat:

http://www.dobreksiazki.pl/b2256-niebia%C5%84ska-przepowiednia.htm

Or razu polecam też dwie kolejne ksiązki z tej trylogii, czyli "Dziesiąte wtajemniczenie" i " Tajemnica Shambhali"

Komuś kto lubi SF to polecam ksiązke WIngmakers, chociaż to w sumie nie jest SF, ale jak kto woli... Dolorez podała już te tytuły wyżej i link do ksiązki Wingmakers...

P.S Co to za strona Semjase??

[edytowane 30/12/2006 od TAO]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/12/2006 9:32 pm
semjase
początkujący

kurcze wydawalo mi sie,ze wpisalam ta strone...tak czy siak oto ona: www.dolfina.org

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2007 11:32 pm
TAO
 TAO
bywalec

kurcze wydawalo mi sie,ze wpisalam ta strone...tak czy siak oto ona: www.dolfina.org

Dzięki... Kiedyś już byłam na tej stronie, ale teraz przyjrzę się jej uważniej...

Ja też miałam ostatnio i to właśnie w tym temacie wrażenie, że już coś napisałam, a tu wchodzę i nie ma 😮

Może wykasowałam jakimś cudem...

[edytowane 3/1/2007 od TAO]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2007 11:50 pm
Anchesenamon
rozmówca

"Zarys fizjologii zwierząt" - Zygmunt Ewy (stara, ale fajnie napisana)
"Zrękowiny" Johanna Lindsey (mój ulubiony romans)
"Jesteś całym światem" - J. Lindsey (romans - właśnie czytam i ciekawy 😉 )
"Histologia zwierząt" - Kuryszko, Zarzycki (dobrze tłumaczonem jeśli kogoś intteresuje medycyna wet. to polecam)
"Umysły zwierząt" - Donald Griffin (POLECAM SZCZEGÓLNIE)

Anchesenamon

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/01/2007 9:00 pm
kazamuko
stały bywalec

"Pod skórą " Fabera książka która dała mi do myslenia jak niewiele przed nią...
Owczy krół" opowiadanie Hrabala z książki "Taka piękna żałoba" o miłości do zwierząt, niezrozumieniu, braku tolerancji
"Najpierw wytresuj kurczaka" coś o wykorzystaniu pozytywnych metod w szkoleniu i w życiu, z bliskimi, rodziną
Książę Przypływów bardzo fajna i jednak inna od filmu
i wiele innych, nie będę zanudzać

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/01/2007 9:42 pm
Majowa
bywalec

Chciałabym wpisać dwie książki, których wydaje mi się nigdzie nie wymieniłam. Obie tego samego autora opowiadające o autentycznej postaci pewnego polskiego księdza-naukowca Włodzimierza Sedlaka:

Kazimierz Dymel - "Tako rzecze Sedlak" i "Skąd ten blask profesorze Sedlak" - autor w obu porusza kluczowe kwestie dotyczące sensu życia, istnienia w ogólności - także w sensie czysto biologicznym, zestawia Sedlaka i jego odkrycia z poglądami swojego mistrza z czasów młodości - Fryderyka Nietzschego, a także filozofią buddyjską, hinduizmem i różnymi innymi. Sam Sedlak mimo że ksiądz, w swoim dążeniu tam gdzie jeszcze nikt nie dotarł i na przekór wszystkiemu prubujący wyjaśnić zagadkę wrzechświata niesłychanie przypomina .... postać Fausta . Całość pełna wizji, cholernie mistyczna, a jednocześnie jest to opis życia ogólnie w całej jego jaskrawości, bólu, radości i pięknie - pamiętam że swojego czasu przyniosła mi wiele pożytku w chwilach totalnego rozchwiania duchowego, emocjonalnego, światopoglądowego czy jak to tam jeszcze nazwać.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/01/2007 4:03 am
Ireth
bywalec

-- [b] Benjamin Hoff[/b], "Tao Puchatka" i "Te Prosiaczka" (wprowadzenie do tej starozytnej chinskiej filozofii za pomoca charakterow stworzonych przez A.A. Milne'a)
-- [b] Janina Wieczerska[/b], "Korzeniacy, czyli jesien wsamrazkow" (ni to bajka, ni to przypowiesc fantastyczna; bardzo inspirujaca, i bardzo ekologiczna, znakomita dla dzieci)
-- [b] Anthony de Mello[/b], "Przebudzenie" (ksiazka, po ktorej nic juz nie jest takie samo)
-- [b] Jean-Dominic Bauby[/b], "Diving Bell and Butterfly" (ksiazka o byciu uwiezionym we wlasnym ciele po wylewie, cos niesamowitego; nie jest przetlumaczona na polski)

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/01/2007 1:37 pm
siwcia
stały bywalec

MILCZACA ARKA
WIECZNA TREBLINKA -PATTERSON
MLEKO-CICHY MORDERCA-Dr Nand Kishare Sharma
Poza tym wszystkie pozycje Robina Cooka, Kena McClura, Michela Palmera;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/01/2007 1:43 pm
Strona 2 / 6 Wstecz Następny
  
Praca