Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Najlepsze książki - ważne, ciekawe, inspirujące! ...  

Strona 3 / 6 Wstecz Następny

Ja też polecę kilka ksiązek (kolejność przypadkowa)
1. [b] GRA ENDERA [/b](Autor- Orson Scott Card). - niesamowita ksiązka (fantastyka) o chłopcu, który uratował świat. Moze brzmi to lekko infantylnie, ale naprawdę bardzo warte przeczytania.
2. Wszelakie dzieła Olgi Tokarczuk, ale szczególnie mi blski jest [b] PRAWIEK I INNE CZASY[/b].
3. [b] WŁADCA MUCH[/b] Goldinga. O tym, jak można się zachowywać obrzydliwiej od zwierząt. (po katastrofie samoloty grupka dzieci znajduje sie na bezludnej wyspie. Bez cywilizacji zaczynają dziczeć. Nieco przerazająca pozycja)
4. [b] PACHNIDŁO[/b] (bardzo dobra proza)
5. [b] OBCY PRZYSZEDŁ NA FARME[/b] (Mika Waltariego)- niby romans, ale najlepszy jaki czytałam, z niesamowicie innym klimatem niz powszechnie wystepuje w tego typu kasiazkach. Npo i zakonczenie powala. Mozna przeczytać w ramach alternatywy dla kolejnej godziny spędzonej na robieniu bzdurek.
CDN

koskaan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2007 12:40 pm
Radomiła
początkujący

Większość z podanych powyżej książek czytałam, są dobre. Poza tym ostatnio wczutuję się w Siesicką. Jestem w trakcie lektury " Mój ocean niespokojny". Miła, z ciepłym klimatem, jak dobre ciastko. Polecam.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/02/2007 9:24 pm
siwcia
stały bywalec

W tej chwili skończyłam czytać "Holokaust-wiwisekcja dzisiaj" i zabrałam się za "Wolność dla zwierząt - prawdziwa historia Animal Liberation Front". Polecam :exclam:
Nie mogę się doczekać kiedy zostanie wydana "Dżungla" ... 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2007 2:33 pm
bartekd
bywalec

Anthony Robbins: "Obudź w sobie olbrzyma"

Stephen R. Covey: "7 nawyków skutecznego działania"

Napoleon Hill: "Myśl i bogać się"

Uwaga, te książki mogą zmienić sposób życia o 100% :-))

Forum o zdrowiu: http://www.zdroweczko.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2007 2:59 pm
Zagadka
forumowicz

Dla mnie najważniejsze książki to te, które czytałam a właściwie czytali mi rodzice kiedy byłam mała :). A poza tym "Córka Czarownic" Dototy Terakowskiej, "Władca Pierścieni" Tolkiena. Te książki jakoś ciągle mam w pamięci.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/03/2007 3:18 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

Warte uwagi są książki Ericha Fromma, polecam m.in "Sztukę miłości" i "Niech stanie się człowiek"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/03/2007 6:16 pm
Ireth
bywalec

Warte uwagi są książki Ericha Fromma, polecam m.in "Sztukę miłości" i "Niech stanie się człowiek"

Oraz "Byc czy miec".

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/03/2007 8:43 pm
siwcia
stały bywalec

😛 "No logo" Naomi Klein warto przeczytać!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/03/2007 7:19 pm
Reiha
stały bywalec

Haruki Murakami - "Kafka nad morzem". Cudowna, wspaniała, mądra powieść. Jestem w niej naprawdę zakochana 🙂

Don't let me detain you.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/04/2007 11:09 pm
Ireth
bywalec

Haruki Murakami - "Kafka nad morzem". Cudowna, wspaniała, mądra powieść. Jestem w niej naprawdę zakochana 🙂

Ja Murakamiego czytalam "Norwegian Wood" -- bez zachwytu, za to uwazam jego "Kronike ptaka nakrecacza" za wybitna. A "Kafka" plus reszta powiesci pisarza idzie do mnie wlasnie poczta ;).

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2007 10:56 pm
Reiha
stały bywalec

uwazam jego "Kronike ptaka nakrecacza" za wybitna.

Właśnie czytam Ptaka Nakręcacza, ale wypowiem się dopiero jak skończę;-)

Don't let me detain you.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/04/2007 6:15 pm
siwcia
stały bywalec

"Deklaracja wojny" Wyjący wilk

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2007 10:11 pm
vanityy
bywalec

genialna książka którą pochłonęłam w ciągu 2 dni to " Tylko razem z córką "
Książka na podstawie autentycznej historii.
merykanka z Michigan Betty Mahmoody jest postacią autentyczną. 3 sierpnia 1984 roku przyjeżdża z córeczką i mężem na wakacje do Teheranu. W ciągu paru dni jej świat wali się w gruzy. "Nigdy nie opuścisz Iranu! Zostaniesz tu do śmierci" - słyszy. Jest Amerykanką wśród ludzi, którzy nienawidzą Amerykanów. Jest żoną fanatycznego Irańczyka, który traktuje ją jak niewolnicę. Jedyną nadzieją jest ucieczka. Byłaby możliwa, gdyby nie czteroletnia córeczka...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2007 10:54 pm
Owo
 Owo
bywalec

Czytałam wiele inspirujących książek, ale na razie wstawię tu tylko trzy:
1. [b]AUTOBIOGRAFIA JOGINA [/b] - Paramahamsy Joganandy - BARDZO ciekawa książka, w sposób przystępny przedstawiająca świat swamich i joginów, ale przede wszystkim świat w ogóle...
2. Alchemik Paula Coelho - chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć...
3. "Nie taki straszny wilk" - Farley Mowat - książka trochę smutna (choć pisana językiem dowcipnym) ale bardzo ciekawie opisująca życie i naturę wilków.

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/06/2007 1:16 pm
obłudna
bywalec

ksiązki, które miały ogromny wpływ na mój światopogląd i zarazem życie to m.in wszystkie dzieła Gombrowicza - może to dziecinne tak 'uwielbiać' jednego autora i pszypisywać mu takie 'zasługi' ale nawet z perspektywy czasu widze, że ukierunkował mnie w wielu dziedzinach myślenia.
oprócz tego dramaty Różewicza i i np. 'Gra w klasy' Cortazara.

może coś jeszcze mi się przypomni

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/06/2007 4:56 pm
Strona 3 / 6 Wstecz Następny
  
Praca