Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Najlepsze książki - ważne, ciekawe, inspirujące! ...  

Strona 4 / 6 Wstecz Następny
Ridareta
bywalec

Ja lubię fantastykę, zwłaszcza fantasy - Andrzeja Sapkowskiego, Feliksa W. Kresa, Johna R. R. Tolkiena, Terry'ego Pratchetta, Rogera Zelazny'ego. Oprócz dokonań tych autorów, do moich ulubionych pozycji (hmmm...) należą "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa (klasyka i fantastyka zarazem), "Wodnikowe Wzgórze" Richarda Adamsa, "Czarny Tygrys" Bjorna Kurtena i "Dzieje Elenium" Davida Eddingsa. Z szerzej pojętej fantastyki cenię Philipa K. Dicka, Kurta Vonneguta (zwłaszcza "Syreny z Tytana"), Orsona Scotta Carda i oczywiście Stanisława Lema ("Kongres Futurologiczny" rządzi!), "Władcę Much" Williama Goldinga, "Mechaniczną pomarańczę" Anthony'ego Burgessa, "Zieloną Milę" Stephena Kinga, "Zielonego Człowieka" Kingsley Amisa, i wiele innych.
Z tzw. głównego nurtu - "Blaszany Bębenek" Gunthera Grassa, "Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Keseya, "Przygody dobrego wojaka Szwejka" Jaroslava Haska, "Paragraf 22" Josepha Hellera, "Wielki Mały Człowiek" Thomasa Bergena, "Jestem królem zamku" Susan Hill, i pewnie drugie tyle tytułów, których - swym obelżywym dla wszelkich twórców zwyczajem - akurat nie pamiętam.
I jeszcze na zakończenie dwaj twórcy zasługujący na szczególną według mnie uwagę - Boris Vian i Roland Topor.
No i jeszcze "Nie taki straszny wilk" Farleya Mowata.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/07/2007 8:44 pm
Denis
bywalec

Ja uwielbiam wsztyskie ksiazki Paulo Coelho 🙂

Dlaczego Bóg pozwala na tak wiele krzywd? Ponieważ dał nam wolną wolę !!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/07/2007 1:05 am
FilthyFury
forumowicz

Julio Cortazar - Opowiadania
Umberto Eco - Wahadło Foucault'a
Saul Bellow - Henderson, król deszczu
Jeanette Winterson - Zapisane na ciele
Gombrowicz - Kosmos
Marquez - Sto lat samotności

Hmmm... To są te do których wracam od lat. Niektóre fragmenty znam na pamięć. Przy czym cortazarowskie opowiadania są dla mnie czymś więcej niż tylko literaturą, to metafizyka zapisana słowami, w odróżnieniu od tej akademickiej, tu czuć życie pulsujące w każdej literze, słowie, zdaniu.

[edytowane 22/7/2007 przez FilthyFury]

Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata. / Wittgenstein

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/07/2007 10:51 pm
Anka:)
początkujący

1. GODZINY Michaela Cunnighama - zdecydowanie na pierwszym miejscu...
2. Weronika postanawia umrzeć Paula Coelho - i to wlasciwie jedyna jego ksiazka ktora mna tak calkowicie zawladnela...reszta bez szalenstwa..
3. Orlando - Virginia Woolf

a jak chce sie rozerwac to nieprzerwanie leci harry potter od 1 do 6 ;D

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/08/2007 10:55 pm
Lilith81
bywalec

HENRY DAVID THOREAU "ŻYCIE BEZ ZASAD" i "WALDEN CZYLI ŻYCIE W LESIE"

"Tylko taki dzień wstaje, jaki witamy przebudzeni. Wiele ich czeka na nasze zaproszenie."
"Bogactwo człowieka proporcjonalne jest do liczby rzeczy, z których potrafi zrezygnować."
"Jeżeli nie wstajemy rano po to, ażeby rozpocząć życie lepsze niż poprzedniego dnia, ciemność zbiera owoce i dowodzi, że jest dobra, nie gorsza od jasności."

Jeśli ktoś jeszcze nie dotarł do Thoreau, polecam 🙂 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/08/2007 8:25 pm

"Blondynka w Dżungli", "Brudna Robota", "Widziałem, Jak Konie Płaczą", "Człowiek i Pies", "Komórka", "Lśnienie"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/08/2007 8:15 pm
Anulka7
forumowicz

OSHO- 'Dojrzałość', 'Apteka dla duszy'
Paulo Coehlo- 'Czarownica z Portobello', 'Podręcznik wojownika światła'
Ewa Foley- 'Powiedz życiu TAK!'
Jostein Gaarder- 'Świat Zofii'
Carlos Ruis Zafon- 'Cień wiatru'
Manuela Gretkowska- 'Polka'
Steve Berry- 'Bursztynowa komnata'

🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/08/2007 11:11 pm
Lilith81
bywalec

Chyba jeszcze nikt nie wspominał o tej książce, a warto przeczytać "Sprawiedliwość owiec" Leonie Swann, określaną mianem "filozoficznej powieści kryminalnej". Polecam :thumbsup:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/08/2007 9:55 pm
Lilith81
bywalec

[b] "Uważność na targowisku. Globalny rynek i masowa konsumpcja a świadome życie."- [/b]eseje oparte na tradycji buddyzmu a także dorobku zachodniej nauki i myśli społ. traktujące między innymi o niepodzielności świata i wzajemnych zależnościach między ludźmi i przyrodą.

Tomasz Szlendak [b] "Leniwe maskotki, rekiny na smyczy. W co kultura konsumpcyjna przemieniła mężczyzn i kobiety. "[/b] Chyba nie muszę niczego dodawać 😉
Polecam.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/08/2007 8:53 pm
Wercia
forumowicz

Chyba jeszcze nikt nie wspominał o tej książce, a warto przeczytać "Sprawiedliwość owiec" Leonie Swann, określaną mianem "filozoficznej powieści kryminalnej". Polecam :thumbsup:

Właśnie mi przypomniałaś, że miałam na nią kiedyś ochotę 😉 Na pewno przeczytam. Z opisu wydawała się interesująca.

Zapraszam na portal wegetariański wegeswiat.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/08/2007 11:22 pm
Lilith81
bywalec

Właśnie mi przypomniałaś, że miałam na nią kiedyś ochotę 😉

Sądzę że wartopo nią sięgnąć 🙂 Ja mam teraz ochotę na książkę, która jest w recenzjach porównywana do "Sprawiedliwości owiec", mianowicie "Oskarżony Pluszowy M." Clifford'a Chase'a. Czytałaś?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/08/2007 4:16 pm
Jakub
bywalec

Warto, szczególnie jak ktoś lubi Agathę Christie - będzie się czuł jak u siebie w domu. 😉

[img]http://i25.photobucket.com/albums/c62/hamletron/priceless.gif[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/08/2007 4:00 am
e-anandas
bywalec

Mozna wymieniac i wymieniac 🙂
Z pierwsza z nich to "Moja wielka przygoda" T. Halika i "Autobiografia" M. Ghandi'ego od ktorych w podstawowce zaczela sie moja "przygoda z zyciem"

Wiele zostalo wymienionych juz wiec dodam:

S. Hawking: "Krotka historia czasu", "Teoria wszystkiego"
D. Goleman: "Inteligencja emocjonalna"
R. Jarrow: "Antykariera. W poszukiwaniu pracy życia"
A. Miller: "Zniewolone dziecinstwo", "Pamiec wyzwolona"'' "Bunt ciala"
A. de Mello: "Przebudzenie"
K. Schweizer: "Niespokojne dzieci"
L. Hay: "Mozesz uzdrowic swoje zycie"
S. Breathnach: "Coś więcej, czyli w poszukiwaniu autentyczności"
W. Eichelberger: "Byc tutaj", "Mezczyzna tez czlowiek", "Kobieta bez winy i wstydu"
E. Fromm: "Anatomia ludzkiej destrukcyjnosci", "Buddyzm zen i psychoanaliza"
A. de Mello: "Przebudzenie"

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/08/2007 11:24 pm
Wilczycaaa
forumowicz

Bram Stocker -''Dracula''
Emily Bronte -''Wichrowe wzgorza''
wszystkie z ksiag wampirzych Anne Rice
''Mistrz i Malgorzata''Michal; Bulhakow
''Złodziejka''Sarah Waters oraz tej samej autorki''Muskajac aksamit'' ; ''Niebanalana wiez''
''11 minut '' Paulo Coehlo
wszystkie powiesci markiza de 'Sade
oj iwile innych ,o ktore moznaby wymieniac godzinami:P

The forest whispers my name...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/08/2007 11:39 pm
Lilith81
bywalec

Mozna wymieniac i wymieniac

Fakt, książek do których warto zajrzec jest wiele, dlatego zastanawiam się nad założeniem wątku o książkach niekoniecznie godnych polecenia. Może to swtorzyłoby pole do dyskusji, a nie tylko wymiany swoich ulubionych tytułów, a przy okazji oszczędziłoby czas 😉 Co o tym sądzicie:question:
Pozdrawiam 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/08/2007 10:25 pm
Strona 4 / 6 Wstecz Następny
  
Praca