Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pachnidło  

Czytał ktoś kiedyś to arcydzieło Suskinda?
Ja osobiście zakochałam się w tej książce i pisarzu. Właśnie czytam "Historia pana Sommera"^^

Watashi wa Monió desu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/06/2008 5:18 pm
Koniara
stały bywalec

Ja nie czytałam, ale tu masz o filmie temat:
http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-1945.html

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/06/2008 5:32 pm
velvet
bywalec

Czytałam "Pachnidło", co możesz powiedzieć o tej drugiej książce tego autora?

velvet

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/09/2008 12:20 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

próbuje wypożyczyć "Pachnidło", słyszałam, że książka jest o wiele lepsza od filmu- prawie jak w większości przypadków

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/10/2008 12:15 pm
Anonim
bywalec

Ja widzialam tylko film pachnidlo, nie jest taki az super, bo naprawde dlugo leci (ponad 2 h) i czasem az sie nudzilam, mojemu mezowi wogole sie nie podobal film, chociaz na poczatku bylismy nim zachwyceni. Polecam jednak kto nie czytal ksiazki, zobaczyc chocby z ciekawosci (tak jak ja). :))

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/10/2008 2:37 pm

Ja widzialam tylko film pachnidlo, nie jest taki az super, bo naprawde dlugo leci (ponad 2 h) i czasem az sie nudzilam, mojemu mezowi wogole sie nie podobal film, chociaz na poczatku bylismy nim zachwyceni. Polecam jednak kto nie czytal ksiazki, zobaczyc chocby z ciekawosci (tak jak ja). :))

Książka jest o niebo lepsza. Film jest taki dziwny trochę i niezrozumiały jak się nie czytało najpierw książki.

Watashi wa Monió desu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/11/2008 9:48 pm

Czytałam "Pachnidło", co możesz powiedzieć o tej drugiej książce tego autora?

Szczerze? Albo jestem za głupia żeby ją zrozumieć i była zbyt głęboka, albo po prostu autor myślał o dziwnych rzeczach jak ją pisał bo najpierw coś tam gada o dzieciństwie a potem o jakimś gościu co przez cały czas chodzi. I nie zakapowałam, o co kaman XD

Watashi wa Monió desu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/11/2008 9:50 pm
aura
 aura
początkujący

A ja Wam polecam "Kontrabasiste" tego samego autora. Jest to jednoaktowka - rewelacyjna. 🙂

Panować nad sobą to najwyższa władza. Seneka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/04/2009 5:23 pm
.Cherry.
rozmówca

cudna powieść , ah muszę skoczyć po nią jutro do biblioteki przypomnieć sobie ją trochę 🙂

Łzy są kroplami duszy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/10/2009 9:26 pm
hipiska
weteran forum

Ja też uważam, że warto przeczytać.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/10/2009 10:33 pm
.Cherry.
rozmówca

To klasyk :thumbsup:

Łzy są kroplami duszy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/11/2009 10:06 pm
ImJustCool
forumowicz

Dokładnie, zgadzam się w 99,9% 😀 Książka wg. mnie dużo lepsza od filmu, ma swój klimat i ogólnie genialnie oddaje piękno tej opowieśći... Również polecam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/11/2009 9:27 pm
kazamuko
stały bywalec

Film mi się tak bardzo spodobał, że sięgnęłam po książkę, co nie było trudne, bo mój mężczyzna ją ma w swojej biblioteczce 😎 . Nie sądzę aby film był gorszy. Polecam książkę i film.

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/05/2010 2:19 pm
Tess
 Tess
rozmówca

Film widziałam i z tego co pamiętam bardzo mi się podobał ( ale z moja pamięcią bywa ciężko więc nie można jej do końca wierzyć :P). Jakiś czas potem kupiłam książkę po angielsku, i do teraz jej nie przeczytałam.. Jestem mniej więcej w połowie i co jakiś czas po nią sięgam, czytam kawałek i znowu odkładam. Może po polsku czytałoby mi się łatwiej, bo język nie należy do najprostszych, w każdym razie z tego co zauważyłam do tej pory film i książka są do siebie bardzo podobne ( ale tu znów pojawia się kwestia mojej dziurawej pamięci, więc nie zdziwię się jeśli się mylę). Myślę, że i książka i film są godne polecenia, bo przedstawiają ciekawą i zakręconą historię. Po przeczytaniu tego wątku i Waszych komentarzy chyba sięgnę po inne książki tego autora, zachęciliście mnie 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/03/2011 12:30 am
  
Praca