Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

książki S. Meyer   

Wege-mewka
bywalec

Czy czytaliście może książki Stephenie Meyer? (ostatnio zresztą popularne dzięki filmowi Zmierzch)
'Zmierzch' i jego dalsze części, czyli 'Księżyc w Nowiu', 'Zaćmienie', 'Przed świtem' mnie się bardzo podobają 😀 Uwielbiam je czytać, pochłaniają mnie do reszty. xD A Wy je czytaliście?
Jest jeszcze ksiązka pt. 'Intruz' którą mam zamiar niedługo przeczytać, więc jeśli ktoś ją czytał proszę o recenzję. ; )
Słyszałam, a dokładniej czytałam ; ) opinie o Zmierzchu i jego dalszych częściach i pojawiła się kwestia, że te książki są tylko dla nastolatek. A to nieprawda! Cóż, ja jestem nastolatką ; ) , ale wiem że dorośli też czytają te książki i im się podobają...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/04/2009 11:22 pm
xGetBoredx
bywalec

Osobiście nie czytałem. Wydaje mi się jednak, że Zmierzch (i cała saga) odnosi taki sam sukces jak książki o Harrym Potterze. Tzn. młodzież "leci" na to ze względu na popularność, wylansowanie przez media. Poza tym targetem jest właśnie młodzież.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/04/2009 2:54 pm
Vida
 Vida
rozmówca

Osobiście nie czytałam. Wiem natomiast, że część dziewczyn z mojej szkoły strasznie nad nimi piszczy. To jest strasznie dobijające.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/04/2009 3:40 pm

Czytam właśnie 'Przed świtem' czyli ostatnią część sagi.
Bardzo podobają mi się te książki. Są naprawdę wciągające.
Jednakże myślę, iż to zamieszanie wokół 'Zmierzchu' robi się męczące.
W gazetach typu bravo o niczym innym nie piszą, tylko o tym. Nie wiem dlaczego zrobiło się takie zamieszanie wokół tych książkek. Owszem, są genialne, ale bez przesady.
Mam nadzieję, że niedługo to wszystko ucichnie, a świat znów wróci do normy. 🙂

sky's the limit.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/04/2009 5:22 pm
Rodenderone
forumowicz

Saga zmierzchu - wspaniała. Ale za to film - koszmar. A to całe zamieszanie to raczej wokół filmu, nie sagi. Ale cóż, niech sobie ekranizują. Ale jak zepsują Przed Świtem - ukatrupię.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2009 11:05 pm
vegesmile
bywalec

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią =) A stwierdzenie 'genialne, ale bez przesady' jest wręcz komiczne 😀 To jakie musiałoby być, żeby nie było do przesady? 🙂 A co do tego, że ludzie czytają, bo taka modna również się nie zgodzę, bo po 1 nigdy nie wpadam w owczy pęd, a przeczytałam. Po 2 po modną książkę można sięgnąć, ale jak się nie spodoba to nikt nie przeczyta 4 grubaśnych tomów. I po 3 to tzw 'grzeczna' książka i większości młodzieży się nie podoba, bo ma swoje wartości 😎

jestem lewakiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/05/2009 5:40 pm
Alison.
początkujący

Oj czytałam czytałam kocham tą autorką.
Czytałam całą sage "Zmierzchu".Zajeło mi t niecały tydzień(oczywiście nie siedziałąm cały czas i nie czytałam.xD) pisze Ona bardzo wciągające książki.
Polecam jej książki wszystkim jest moją ulubioną autorką. 🙂 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2009 5:02 pm
Dita
 Dita
forumowicz

Pozwolę sobie odświeżyć troche temat...
Otóż sagę Zmierzch czytałam i muszę przyznać, że jest trochę...przereklamowana. Nigdy nie spodziewałam się, że to powiem, ale wg. mnie film był lepszy od książki. Może dlatego, że najpierw pooglądałam film, a potem przeczytałam Twilight. Sama nie wiem.
A co do Edwarda i zachwytu nad jego urodą, wdziękiem itd. - to jest nużące. Osobiście bardziej podoba mi się Jacob ^^
No i Belli też nie rozumiem. Jakaś dziwna jest. Aby pójść za facetem na koniec świata? eee.

Nie chciałabym nikogo czasem urazić, ale takie są moje spostrzeżenia 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/06/2009 11:07 pm
Wege-mewka
bywalec

Dita, nie poinnaś nikogo urazić, każdy ma prawo do wlasnego zdania. ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2009 12:44 am
.Cherry.
rozmówca

Ja np. czytałam 2 książki .
Ale potem je odłożyłam.
Bo to raczej nie są moje klimaty. 😛

Łzy są kroplami duszy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/06/2009 12:19 pm
Mischief
początkujący

Ja czytałam pierwsze trzy części zanim jeszcze film wszedł na ekrany i wokół książek zrobił się taki straszny szum. Pomijając fakt, że prawie w ogóle nie odnosił się do książek, to w dodatku nakumulował takie rzesza fanek Edwarda, że aż szkoda słów ;/. Ale książki były świetne, trzeba przyznać.

` Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę. `

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/07/2009 10:23 pm
adamrozew
stały bywalec

Hm
Nie wiem co mam powiedziec, moja zona pozyczyla 1 tom od znajomej, w efekcie ja przeczytalem wszystkie 4 bardzo szybko, bo mnie to to po prostu wciagnelo :). Coz nie jestem statystycznym odbiorca tej ksiazki na pewno, nie jest to tez Dostojewski :). Ale nie badzmy tacy powazni, niech chwila dobrej zabawy jaka mialem przy czytaniu tych ksiazek wystarczy za cala recenzje.. Zaluje bardzo, ze nie ma niestety 5 tomu ;(.
Pozdrawiam
Adam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/07/2009 3:32 pm
berry_fields
forumowicz

"Zmierzch" i pozostałe części przeczytałam. Ubawiłam się setnie, chociaż zastrzeżeń mam do całości mnóstwo. Jedno trzeba autorce przyznać - pisze płynnie i to się liczy. Geniuszem pióra bym jej nie nazwała, ale czy każdy autor musi zaraz zmieniać oblicze literatury światowej? Przyjemnie się czytało i tyle. 🙂

I, rzecz jasna, "wegetariańskie" wampiry, które zagryzają wyłącznie zwierzęta. Wiecie, to tworzy dość ciekawą perspektywę.

"Truth hurts, remember this: we are pooling our faith."

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/10/2009 3:31 am
Frutaniva
bywalec

Czytałam zanim stały się popularne, czyli póltora roku temu. Przed Świtem czytałam po angielsku.

Na początku ksiażka wydawała mi się super hiper.
Po 4 przeczytaniu Edward okazał się zbyt idealny, bez wad i w ogóle ble ^^
Nastepnie wielka zmierzchomania i zmierzch nawet na dziale spożywczym.

Aktualnie książki te lubię ale nie kocham.

Team Jacob <3

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/11/2009 11:30 pm
  
Praca