Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wegańskie naleśniki  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/07/2006 11:12 pm  

Wiecie, jak takie zrobić? Nie jestem weganką, ale chciałabym zrobić naleśniki bez mleka i jajek. Nie wiem, czy można by np. zmieszać mąkę z mlekiem sojowym? Czy wolno to mleko podgrzewać? Jadłam wegańskie naleśniki w barze Momo w Krakowie, ale nie smakowały mi. A na samej wodzie na mur beton będą niedobre.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
24/07/2006 11:24 pm  

Bez mleka robiłam od dawna i były dobre, ostatnio zrobiłam bez jajek- nos problemos, zupełnie smaczne. Proporcje: 1,5 szklanki płynu (woda), 1 i 1/3 szklanki mąki, łyżka oleju, szczypta soli. Z sojowym mlekiem jakoś nie robiłam, pewnie można nim zastąpić częśc płynu, może cały, ale troche szkoda- to mleko drogie jest.

A najważniejsze i tak jest nadzianko- ja uwilbiam meksykańskie (cebula, papryka, pomidor, czosnek uduszone + przyprawki).

[edytowane 24/7/2006 od Maze]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/07/2006 12:40 am  

Ale mnie chodzi o takie słodkie - z dżemem. ja robiłam naleśniki na wodzie, ale z jajkiem- też są wg mnie bez smaku. Myślałam, żeby dodać smakowego mleka sojowego, np. waniliowego.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Dolot
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 41
25/07/2006 1:06 am  

Lily zawsze można spróbować- nic to przeciez nie zaszkodzi jak ci nie zasmakuje wiecej z takim mlekiem nie zrobisz;)


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
25/07/2006 7:16 pm  

na słodko? hm...a może z drożdżami? wyjdą takie pulchne placuszki:)
możesz dodać też zmiksowanego banana i cukier waniliowy do ciasta- moim zdaniem pycha! fajnie też smakuje z musem jabłkowym.

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
mathilda
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 115
01/02/2010 1:50 pm  

wiem, że temat stary jak świat, ale moje pytanie do niego nawiązuje, a właściwie jest w nim zawarte.

Czy mleko sojowe/ryżowe/owsiane można podgrzewać? I jak współpracuje z mikrofalówką?

Jestem. Tworzę. Czasem długo siedzę w nocy. Czasem noc długo siedzi we mnie.


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
01/02/2010 7:29 pm  

Współpracuje całkiem nieźle 😉
Ja tam prawie zawsze je podgrzewam, bo dodaję je albo do czegoś na ciepło,
albo piję jako ciepłe kakao.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
01/02/2010 9:51 pm  

Podjęłam kiedyś eksperyment zrobienia naleśników bez mleka i bez jajek,z mąki razowej orkiszowej, nic z niego nie wyszło. Tyle, że nigdy wcześniej nie robiłam nawet zwykłych 😉
Póki co jem "normalne", czyli na jajkach i mleku. Przeważnie, właściwie zawsze, na mące razowej.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
01/02/2010 10:51 pm  

Podjęłam kiedyś eksperyment zrobienia naleśników bez mleka i bez jajek,z mąki razowej orkiszowej, nic z niego nie wyszło. Tyle, że nigdy wcześniej nie robiłam nawet zwykłych 😉
Póki co jem "normalne", czyli na jajkach i mleku. Przeważnie, właściwie zawsze, na mące razowej.

Jajka są niepotrzebne. Mleko daje ładniejszy kolor, bo z samą wodą są blade. Można zwykłe - tzn. krowie lub sojowe. Używam na razie tego pierwszego, ale myśle że sojowe daje taki sam efekt "wybielający" :).
Pianę z białek do spulchnienia możesz zastąpić wodą gazowaną.
Ja nie robiłem nigdy naleśników na 100% mące razowej lub innej, tylko mieszałem - pół pszennej pół innej. Było zawsze ok. Przy naleśnikach jest ważna konsystencja. Jak jest zła to się przypala itp. Napisz jaki miałaś z nimi problem ;).

[edytowane 1/2/2010 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
berry_fields
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 37
02/02/2010 1:31 pm  

Naleśniki robię na wodzie, dodaję do tego trochę wody gazowanej i mąkę kukurydzianą dla lepszej konsystencji. Proporcji nie pomnę, na wyczucie się sypie - po wymieszaniu musi to przypominać gęstą śmietanę. Na słodko - do ciasta wędruje łyżka mleka kokosowego, na ostro - sól i przyprawy w zależnosci od upodobań. Wydaje mi się, że bez jajek ciasto jest bardziej elastyczne i delikatniejsze.

Bułek: masz rację, na mleku sojowym rzeczywiście wychodzą ciemniejsze. 🙂

"Truth hurts, remember this: we are pooling our faith."


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
02/02/2010 2:45 pm  

Ja tam całe życie robiłam naleśniki bez mleka. dla ładniejszego koloru po prostu dodawałam trochę mąki kukurydzianej, co powodowało w nich również fajną chrupkośc przy brzegach 😛
Bez jajek zrobiłam raz czy dwa. Zamiast nich dodałam płaską łyżeczkę zmielonego siemienia lnianego. Wyszły dobre, choć nieco inne.


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
02/02/2010 11:05 pm  

Zamiast jajek jako doskonałe "lepiszcze" sprawdzają się zmielone na pyłek płatki owsiane. Dalej mleko sojowe (lub bez, bo woda wystarczy), mąka, odrobina oleju do ciasta. No i patelnia teflonowa 😉

Wege Studio


OdpowiedzCytat
lonka
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
02/02/2010 11:22 pm  

Ja też nie jestem weganką, ale staram się wykluczać wszędzie gdzie się da produkty mleczne i jajka:) Naleśniki robię z mlekiem sojowym (jak się samemu robi to nie wychodzi tak drogo). Jajek nie dodaje. Smażą się świetnie!

Najlepsze są ze szpinakowym nadzieniem:) Polecam, pycha!


OdpowiedzCytat
mathilda
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 115
03/02/2010 12:14 am  

Hihi. Odkopałam temat sprzed czterech lat i odżył 🙂

Zamiast jajka dodaję łyżkę kaszki manna, sprawdza się super i naleśniki są fajnie chrupiące 🙂 Nadzienie z reguły wytrawne. Groszek z marchewką! A jeśli na słodko, to nie ma niczego lepszego niż jogurt/serek (sojowe też są) z mango 🙂 albo dżem linessa porzeczkowy z lidla 🙂

Jestem. Tworzę. Czasem długo siedzę w nocy. Czasem noc długo siedzi we mnie.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/02/2010 12:31 am  

Może niedługo znowu podejmę próbę zrobienia naleśników, na razie nie mam na to czasu 😉 Ostatnio chyba zresztą wolę pierogi - a konkretniej samosy własnej roboty. Chociaż naleśnika od czasu do czasu też zjem 🙂

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca