Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zwidy nad garnkiem  

  RSS

Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
17/08/2006 8:02 pm  

Zrobiłam dziś na obiad spagetti z cieciezycą, groszkiem i sosem pomidorowym. Kiedy całośc dusiła się już jakiś czas stwierdziłam, że można spróbowac czy dodałam wyst. ilość przypraw. Jak zajrzałam do garnka, moja wege otrawa wyglądała jak zwykłe mielone mielone mięso z sosem. Zemdliło mnie. Wiem, że nikt mi tam niczego nie dodał, ale sam wygląd potrawy, tak bardzo przypominającej mięcho jest dla mnie obrzydliwy. Czy już powinnam się leczyć, czy mogę z tym jeszcze zaczekać? 🙂

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
17/08/2006 9:45 pm  

heh mialam to samo przez jakis czas jak zagladalam do swoich zup 😛 ale ja po prostu kocham wegetarianskie zarcie! nie moglam bymz niego zrezygnowac na zajadanie sie miesem.

radze przeczekać 😉 i programowac umysl tak by nie zbadzic. Nie mysl o tym co jesz. Ciesz sie z bycia wegetarianka;) To Ty masz byc gora nad swoimi myslami a nie mysli nad Tobą.


OdpowiedzCytat
Olkosia
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
27/08/2006 5:55 pm  

u mnie to najgorzej jak wstane rano w tam w kuchni na blacie pelno miecha....leeee moi rodzice robia sobie sniadanie a mi niedobrze....a feee 😀

Olkosia


OdpowiedzCytat
Azzahar
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 40
27/08/2006 11:27 pm  

Udało mi sie kiedyś zrobić ryż z sosem, ktory pachniał zupełnie jak kurczak :0 Od tego moemntu przestałam sie łudzić co do istnienia naturalnej, niezmienionej zywności...

A parówki sojowe smakuja zupelnie jak zwykłe, to tez jest podejrzane. Przynajmniej w naszych nie ma papieru toaletowego 😛


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
28/08/2006 12:53 am  

Skad wiesz ze nia ma papieru toaletowego? niektore produkty mimo ze wydaja sie czyste sa przechodza przez rozne linie produkcyjne, ktore pozniej konserwowane sa przez maszyny dodajac rone rzeczy. Dlatego parowka sojowe moze miec smak kurczaka. Kiedys czytalam artykul ze do zwyklej parowki ze zwierzat dodaja sciegna jelita i inne czesci zwierzat pozniej to wszystko mielą, oprocz tego jeszcze chemia barwniki by utrzymac ksztalt parowki. Zycze miesazercom smacznego!


OdpowiedzCytat
Olkosia
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
28/08/2006 1:35 am  

a fe ide zapic twoja wypowiedz jogurtem......

Olkosia


OdpowiedzCytat
sopocianka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
04/09/2006 1:04 am  

Zrobiłam sobie gulasz sojowy z "suchych" kotletów sojowych, warzyw i ryżu. Był wspaniały, ale soja miała wygląd kawałków mięsa... i podobny smak, a jeśli nie smak, to konsystencję... Zgroza... Miałam nawet pewne podejrzenia, że ktoś mi c o ś wrzucił ukradkiem... 😉

Weganizuję sobie 🙂
Zapraszam do mojego bloga: http://cieciorka.blogspot.com/


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
04/09/2006 4:34 am  

no właśnie - u mnie to już obsesja. Wczoraj jadłam zupę grzybową-bezmięsną. Grzyby smakowały jak kawałki mięsa rozgotowane w zupie. Obiad zaczął rosnąć mi w ustach. 😉

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
04/09/2006 9:58 pm  

rozumiem Twoje zachowanie, od pewnego czasu sam mam takie "odruchy" tyle , ze u mnie w domu zdarza się to wtedy, gdy mama przyrzadza obiad reszcie rodziny, a wtedy to mięso dosłownie leży na blacie :casstet: no i jak tu normalnie przejść przez kuchnie?!


OdpowiedzCytat
  
Praca