Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wege w ciąży?  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
18/08/2006 4:45 am  

Siostra mojej koleżanki była wege, ale kiedy zaszła w ciążę lekarz kazał jej jeść mięso. Ona w obawie o dziecko wróciła do mięsa, niedawno urodziła i chce znów wrócić do wegetarianizmu.
Ale chyba nie szkodzi jak się jest wege w czasie ciąży? Bo ja do mięsa nie wrócę...


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
18/08/2006 1:47 pm  

Nie, nie szkodzi. Wystarczy o siebie dbać (i o dziecko), podobnie jak i przy innych rodzajach żywienia.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
18/08/2006 1:56 pm  

Jasne,że nie ...ważna jest tylko odpowiednio zbilansowana dieta...przeciez mięsożerne matki w ciązy tez często mają niedobory witamin itd

Ja nie zamierzam(kiedyś w przyszłości) rezygnować z bycia wege na czas ciąży-to byłby absurd.


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
18/08/2006 3:03 pm  

na www.veggie.pl jest masa zdjęc w galerii wege dzieci z wege matek
aż miło popatrzeć jakie uśmiechnięte i zdrowiutkie pociechy:) i nie zapchane trupem- a to ważne:)

hide and seek


OdpowiedzCytat
ania76
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 33
18/08/2006 3:10 pm  

ale bzdury wygadują ci lekarze i inni , którzy mówią ze w ciąży trzeba jeść mięso to w takim razie kobyła, owca czy krowa w ciąży też powinny zacząć jeść mięso żeby dostarczyć organizmowi wszystkich składników odżywczych, bez sensu


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
18/08/2006 5:20 pm  

Z całym szacunkiem, Aniu, ale porównywanie człowieka do trawożerców, jakimi są wymienione przez Ciebie zwierzaczki, ociupinkę mija się z celem... Nie ten układ pokarmowy, nie ta przemiana materii, nie ta przyswajalność składników odżywczych...
A jeśli chodzi o możliwość bycia wegetarianką również w ciąży, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć - oczywiście, że można, bez żadnej szkody (myślę nawet, że z pożytkiem, zważywszy na to, że nie suplementowałam swojej diety żadnymi sztucznymi "witaminkami" w czasie ciąży, a wyniki badań miałam dużo lepsze od ciężarnych, mięsożernych koleżanek) dla siebie i dziecka. Na kiepskiego lekarza musiała trafić siostra koleżanki i dziwię się, że go posłuchała.


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
18/08/2006 6:07 pm  

Trudno powiedzieć czy kiepskiego, większość lekarzy, w tym ginekologów zalacałoby dietę mięsną nie tylko w ciąży, co wcale nie znaczy że są kiepskimi lekarzami, chociaż rzeczywiście wynika to z pewnej niewiedzy. co innego jednak zalecac, a co innego żądać czy straszyć bo i to się zdarza - takiego lekarza zmieniłabym jak najprędzej. A zaleceń dotyczącycgh jedzenia mięsa w czasie ciąży nie trzeba po prostu sluchać, jeśli dba się o dietę, wyjdzie to tylko na dobre.


OdpowiedzCytat
saimaa-lake
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 150
23/08/2006 2:22 pm  

Czyli znowu debilizm lekarza...znowu posłużę się przykładem - hinduski nie jedzą mięsa w ciąży, a mimo to ich dzieci rodzą się silne i zdrowe, bez niedoborów.

On a steady diet of soda pop and Ritalin.


OdpowiedzCytat
metzli
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3
10/09/2008 3:31 am  

większość lekarzy, w tym ginekologów zalacałoby dietę mięsną nie tylko w ciąży, co wcale nie znaczy że są kiepskimi lekarzami, chociaż rzeczywiście wynika to z pewnej niewiedzy. co innego jednak zalecac, a co innego żądać czy straszyć bo i to się zdarza - takiego lekarza zmieniłabym jak najprędzej. A zaleceń dotyczącycgh jedzenia mięsa w czasie ciąży nie trzeba po prostu sluchać, jeśli dba się o dietę, wyjdzie to tylko na dobre.

Na szczęście mój lekarz taki nie jest. Ucieszył się, kiedy powiedziałam że chcę (w końcu 😉 ) zajść w ciążę. Powiedziałam że jestem wegetarianką a on "no i co? 🙂 w razie czego będziemy się zastanawiać w trakcie" Z jednej strony się ucieszyłam, bo nie suszy głowy, a z drugiej jakoś tak spodziewałam się większej troski. Nie znalazłam ginekologa opiekującego się kobietami wege w Poznaniu. Najbliższego mam w Pile. Daleko... Ten mój za dużo spraw mi do tej pory lekceważył a z deszczu pod rynnę wpaść nie chcę 🙁
Od roku jestem wege i cały czas się tego uczę 🙂 Niedawno zrobiłam sobie badania i trochę się zaniepokoiłam, bo żelazo miałam 50 a norma jest 60-150 jednostek :scared: Niestety nie robiłam badań przed rezygnacją z mięsa, więc nie mam porównania, a szkoda (nadal jem jajka i piję mleko, ale w niedużych ilościach). Właściwie to trochę się zdziwiłam, bo czuję się o niebo lepiej i ani razu nie chorowałam w tym czasie. Wydawało mi się, że mam dobrze zbilansowaną dietę. Suplementowałabym, ale nie wiem czym. Wszystko ma w sobie jakieś składniki zwierzęcego pochodzenia! Może macie jakieś pewniaki?

metzli


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
10/09/2008 5:07 am  

Spróbuj urozmaicić dietę o zielone warzywa, brokuły, sałata, por, szpinak, botwinkę. Może jeszcze suszone owoce: śliwki, brzoskwinie, morele. I swieże: maliny, porzeczki, borówki.
Jeśli musisz suplementować, to wiem, że przy niskim poziomie żelaza cuda potrafi zdziałać to: http://www.nowfoods.sklep.pl/iron-complex-tablets-p-78.html
Na stronie masz skład.

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/09/2008 2:21 pm  

Pokrzywę pij, żelazo się poprawi na pewno. Najlepiej z sokiem z cytryny 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
10/09/2008 4:03 pm  

No tak w ogóle to jeśli się nie mylę na kierunkach lekarskich nie ma takiego przedmiotu jak dietetyka.
A jak się przyrządza taki napój z pokrzywy? Gdzie to można kupić? Jestem ciemna w tym temacie. 😮

[edytowane 10/9/2008 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
10/09/2008 4:15 pm  

ale taką pokrzywę to się chyba zbiera na wiosnę, jak jet młoda, hm?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/09/2008 4:21 pm  

Mam na myśli herbatkę z pokrzywy, którą można dostać w sklepie zielarskim albo spożywczym 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
10/09/2008 4:26 pm  

aha! nie miałam pojęcia,że takie coś istnieje, ciekawe czy w moim miasteczku dostanę, dzięki Lily za oświecenie 😀


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca