Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Placki dosa z ryzu i urid dal  

  RSS

Lenka5
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 83
31/08/2006 8:50 pm  

Hm mam pytanko, slyszal ktos cos moze, albo robil lub najlepiej jadl cos takiego jak placki dosa, zrobione z ryzu i fasolki urid dal? Ja wlasnie mialam przepis od takiej pani ze spotkan Thermomixu. Mialam troszke niedokladny przepis wiec musialam kombinowac - skladniki: (ja dalam polowe) szklanka fasolki urid dal, 2 szklanki ryzu, 3 szklanki wody. Przepis: Fasole moczyc przez noc, dodac pozostale skladniki, zmiksowac, smazyc na patelni. Wiec namoczylam ta fasole, ryzu nie moczylam (bo nie pisalo o tym nic), dodalam ryz, wode, zmiksowalam w Thermomixie (nie wiedzialam ile obrotow wiec dalam na oko) no i smazylam... Nie widzialam jaka konsystencje ma miec ciasto - czy gladka, jednolita czy tez mogly byc grudki... moje ciasto mialo troszke gudek =D. No, ale... usmazylam je i wyszly bardzo smaczne. jadlam je bez dodatkow i z dzemem malinowym (robiony w domu). Troszke niedokladnie zmiksowane - ryz zgrzytal pod zebami, mam nadzieje, ze mi nie zaszkodzi... hehe, ale bylo naprawde rewelacyjne... Jak cos o tym wiecie, napiszcie =)


OdpowiedzCytat
saimaa-lake
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 150
31/08/2006 9:07 pm  

Może na necie spróbujesz poszukać? 🙂

On a steady diet of soda pop and Ritalin.


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
01/09/2006 1:12 am  

http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,54041,,,,38770344,P_KOBIETA_PRZEPISY.html
tu jest przepis na placki dosa. Ciekawy komentarz:

(...) po zmiksowaniu mieszanka ma fermentowac
stad sie bierze charakterystyczny posmak i wyglad dose (babelki powietrza)
sa rowniez przepisy, gdzie dodaje sie bodajze sody - ale nie wiem na ile
autentycznie one smakuja

A gdzie dostałaś urid dal?


OdpowiedzCytat
Lenka5
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 83
03/09/2006 6:19 pm  

Yhm... urid dal sprowadziła mi taka pani z Krakowa (ja mieszkam w malym miescie, a Ona w takim sklepie ze zdrowym jedzonkiem kupila mi m.in fasolki mung, adzuki, urid dal, amarantusa (nasiona), orkisz (ziarna) i ryz brazowy okragly...)


OdpowiedzCytat
  
Praca