Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jadłospisy!  

Strona 18 / 24 Wstecz Następny
  RSS

Asiok133
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 18
01/02/2009 4:30 am  

Myślałam, że tylko ja nie mam wyczucia i zawsze gotuję jak dla oddziału wojska.

No to jesteśmy dwie 😉 , ja zawsze jak coś ugotuję to zmuszam do jedzenia całą rodzinkę, czy im się to podoba czy nie, bo za każdym razem wyjdze za dużo (bo boję się, że nie wystarczy 😛 ).

Pamiętaj, że każde strączki po namoczeniu podwajają swoją objętość - jeśli moczysz szklankę fasoli/soi/grochu itd., to wyjdą z tego 2 szklanki.

Ah, to dlatego często w przepisach jest napisane "szkankę suchego ziarna soi", a ja się zastanawiałam o co chodzi 😀 . Ale w takim razie kiedy w przepisie jest: "1 szkl. (np.) fasoli" to mam liczyć mokrą czy suchą?

Śpieszmy się kochać zwierzęta- tak szybko odchodzą...


OdpowiedzCytat
Angienatelka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 14
05/02/2009 12:07 am  

bardzo prosze o ocene mojego wegan jadlospisu 🙂 A to akurat dzisiejszy jadlospis ^^

[b] Śniadanie:[/b] miseczka domowego musli* z mlekiem sojowym wzbogaconym o olej lniany + jabłko

[b] IIŚniadanie:[/b] spora grahamka z pastą sojową(100%soja,olej,cebula) i plasterkami wędzonego tofu, plastrami pomidora posypane kiełkami rzodkiewki i fasoli mung + kawałeczki kalarepy do pochrupania

[b] Obiad:[/b] 3 flafle(malutkie kotleciki z ciecierzycy,kukurydzy i cebuli), porcja kaszy gryczanej, micha wypełniona po brzegi warzywami na parze (brokuł,bruselka,mini-marcheweczka,żółta fasolka, papryka czerwona) polane oliwą z oliwek i soczkiem z cytryny

[b] Kolacja:[/b] micha zupy soczewicowej domowej roboty* + pomidor 😀 😛

* domowe musli - zrobione przezemnie. Skład: płatki owsiane, płatki pszenne, eko płatki kukurydziane bez cukru i soli (100% kukurydza), eko niesiarkowane suszone ananasy i daktyle, pestki słonecznika i pestki dyni

*zupa soczewicowa domowej roboty - zupa z czerwonej soczewicy. Skład: czerwona soczewica, kasza jęczmienna, cebula, marchew, bazylia, tymianek, kiełki fasoli mung, curry, kurkuma, łyżeczka oliwy

[edytowane 4/2/2009 przez Angienatelka]

"Śpieszmy się kochać zwierzęta - tak szybko odchodzą."


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
05/02/2009 12:34 am  

z chęcią zjadłabym Twój obiad- bardzo smaczny 😛
oprócz oleju spróbuj też zmielonego ziaren lnu (można dosypać do musli, albo zjeść zalane letnią wodą/mlekiem/sokiem- choć nie każdy taką "glutowatą" formę lubi 😉 )


OdpowiedzCytat
Angienatelka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 14
05/02/2009 12:49 am  

dziekowac, dziekowac, sprobuje, bo posiadam (moja mama spozywa :]). A jadlospis ujdzie? Bardzo chcialabym wiedziec czy dostarczam sobie wszystkiego co najlepsze i nic mi nie zabraknie. Oprocz powyzszego jedzonka pije ok 2 l wody niegazowanej dziennie

"Śpieszmy się kochać zwierzęta - tak szybko odchodzą."


OdpowiedzCytat
Princess_Leia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 143
25/03/2009 5:19 pm  

hmmm, nawet dobry pomysł z tym jadłospisem.
ja jem to, co mi przyjdzie na myśl.
nigdy jeszcze nie napisałam takiego jadłospisu. 😉
wolę spontaniczne działanie.
zawsze coś fajnego wymyślę. 😉
hehe. 😎

sky's the limit.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
25/03/2009 5:35 pm  

dobry pomysl z zupa na kolacje, musze to przemysleć:D zawsze jakies pasztety robilam, ale mi sie troche ponudzilo juz;)thx;)


OdpowiedzCytat
vegame
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 1
14/05/2009 12:24 am  

Jestem laktoowowegetarianką od 5 lat. Od ponad roku mam stwierdzony zespół jelita drażliwego i muszę unikać większych ilości błonnika w pokarmach a co za tym idzie odstawić większość pełnowartościowych produktów. Do tego mam alergię na przyprawy i jedzenie z puszek. Jak zbilansować dietę, pomóżcie ? 🙁


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
14/05/2009 4:57 pm  

Witam Vegame

Najlepszy jest jadłospis witariański
Wywiad z Davidem Kleinem
http://www.surawka.republika.pl/wywrawg8.htm
Podgrzewanie ożywionej żywności:
http://www.surawka.republika.pl/PL5.htm

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
15/05/2009 2:57 pm  

świetne linki, dzięki Jędruś. nie zdawałam sobie sprawy, że dieta witariańska ma tyle zalet, że potrafi leczyć wiele schorzeń nawet nowotwory. muszę baczniej przyjrzeć się tej ciekawej diecie 🙂

[edytowane 15/5/2009 przez greene]


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
16/05/2009 11:42 am  

[quote Greene]świetne linki, dzięki Jędruś. nie zdawałam sobie sprawy, że dieta witariańska ma tyle zalet, że potrafi leczyć wiele schorzeń nawet nowotwory. muszę baczniej przyjrzeć się tej ciekawej diecie 🙂

Na nowotwory i inne schorzenia to Terapia Gersona, jest w oparciu o dietę witariańską. Niedawno wyszło polskie tłumaczenie tej książki.
Wpisz w googlu Terapia Gersona.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Alison.
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 15
16/05/2009 4:00 pm  

Jak dla mnie to tego wszystkiego jest za dużo. 😛
Ja pierwszy posiłek jem po przyjściu ze szkoły(koło 15).
Przeważnie są to ziemniaki lub ryż i do tego jakaś cukinia z pomigorami albo sama. Zamiast cukini jem czasem brokuły na parze może też być jakaś sałatka.
Ewentualnie koło 20 jakieś pół bułki to wszystko.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
16/05/2009 9:20 pm  

Alison, czemu nie jesz? Pojmujesz wegetarianizm jako głodówkę czy dietę odchudzającą? Zacznij jeść normalnie, bo inaczej się rozchorujesz i pewnie wegetarianizm będzie za to obwiniany. A to nie tak.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
16/05/2009 11:53 pm  

Znalazłam Terapię Gersona. Przeczytałam zamieszczony na stronie materiał a także obejrzałam film dokumentalny o Gersonie a także jego córce, która kontynuowała praktykę ojca przez wiele lat po jego śmierci. Myślę ze ta terapia jest czymś niesowitym bowiem poprzez surową i organiczną żywność pobudza organizm do samouleczenia.
Witarianizm ma wiele ciekawych aspektów, jednak zastanawiam się, jak ona wygląda w praktyce. Czy Ty Jędruś jadasz zboża? Kasze, ryże, pieczywo? Ile posiłków dziennie spożywasz? Czy nie miałeś nigdy problemów z niedoborami?

[edytowane 16/5/2009 przez greene]


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
17/05/2009 12:36 am  

Moja kuzynka od tygodnia stosuje dziwna jak dla mnie diete... Nazywa to "dobrym jadlospisem" ale jak dla mnie... to dziwne.
Sniadanie: pomarancza/grejpfrut/2 mandarynki
Obiad: Warzywa w jakiejkolwiek postaci
Kolacja: jogurt/kefir/maslanka
Co o tym myslicie???

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/05/2009 12:41 am  

Greene, ale terapia Gersona zawiera też wyciąg z surowej wątroby, to nie jest dieta wege... poza tym różnie z tym leczeniem bywa, nie ma żadnych gwarancji...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 18 / 24 Wstecz Następny
  
Praca