Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jadłospisy!  

Strona 19 / 24 Wstecz Następny
  RSS

greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
17/05/2009 12:51 am  

Czaplo, jak dla mnie wspomniana pprzez Ciebie dieta to tzw. dieta cud, która oprócz gwałtownego schudnięcia doprowadzi również do osłabienia organizmu, złego samopoczucia a także wielu niedoborów. Odradzałabym 😮
Lily, czytając materiał o terapii Gersona nie natknęłam sie na wyciąg z wątroby. Mówioo tam wręcz o szkodiwości produktów zwerzęcych 😮


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/05/2009 3:07 am  

Tutaj znajdziesz tekst o wątrobie [url] http://ziololecznictwo.bloog.pl/kat,566171,index.html?ticaid=6809f [/url]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
17/05/2009 4:59 am  

no nie wiem Lily. Ten blog jakis mało wiarygodny jak dla mnie. w filmie o tej terapii powiedziano- bez mięsa, chyba, że coś przeoczyłam. Jędruś a co Ty na to?


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
17/05/2009 6:19 am  

W latach 1950-tych do 1970-tych stosowano surowy wyciąg z wątroby i to nie tylko w terapi Gersona, chodziło o dostarczanie witaminy B12 dla osób z genetycznym upośledzeniem wchłaniania B12 (ma kilka nazw: anemia złośliwa, anaemia perniciosa, niedokrwistość Addisona-Biermera). Teraz od tego się odchodzi są już bardzo dobre suplementy oraz zastrzyki domięśniowe z B12.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Niedokrwistość_Addisona-Biermera

Odeszło się od wyciągów z wątroby z powodu zbyt dużego ryzyka zarażenia pacjentów chorobami odzwierzęcymi n.p. hepatitis.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Alison.
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 15
17/05/2009 6:53 pm  

Alison, czemu nie jesz? Pojmujesz wegetarianizm jako głodówkę czy dietę odchudzającą? Zacznij jeść normalnie, bo inaczej się rozchorujesz i pewnie wegetarianizm będzie za to obwiniany. A to nie tak.

Ale nie chodzi to,że ja tak pojmuje wegetarianizm.Poprostu chce schudnąć. A to,że stostuje wegetariański styl życia nie ma nic do tego. Chyba jako wegetarianka także mogę się dchudzać prawda.? A nie moge jeść także wszystkich warzyw bo jeszcze do tego mam diete na kamienie(nic na to nie poradze) ;
A tak wgl. mój organizm nie potrzebuje tyle jedzenia żadko kiedy jestem głodna. 😉


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
17/05/2009 7:50 pm  

Alison, możesz nie być głodna od notorycznego braku śniadań, przez co Twój metabolizm zwalnia. W taki sposób nie schudnesz. Zdrowe chudnięcie jest wtedy gdy jesz pięć małych posiłków dziennie i uprawiasz sport. Po drgie, Ty masz dopiero 14 lat, Twój organizm cały czas sie rozwija, rośniesz. W tym wieku potrzebujesz dużo wartościowych składników. Gdy sobie ich nie dostarczysz pogorszysz sobie stan zdrowia, możesz wpaść w anemie! Pamietaj- od niejedzenia sie nie chudnie, bo Twój metabolizm wtedy przestawia sie na "tryb oszczędny", zaczyna gorzej trawić i gromadzić w Twoim ciele więcej tłuszczu. Spróbuj jeść normalnie. Nie ograniczaj kalorii, a jedynie zacznij się węcej ruszać.


OdpowiedzCytat
Alison.
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 15
17/05/2009 10:46 pm  

Ale oczywiście,że też ćwicze to nie jest tak,że tylko mnie jem.
A mi naprawde taka ilośc jedzenia odpowiada.Ja nigdy nie jadłam dużo.


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
30/05/2009 3:30 pm  

A ja jestem przeciwnikiem wszelakiego planowania życia 😛 , no chyba że ktoś naprawdę musi w skrajnych przypadkach 🙁

Jeśli jestem głodny to jem jak nie to nie jem, ale żeby zaplanować że za tydzień zjem zupe - to nie dla mnie :P.

Co gotuje i kiedy gotuje zależy od chęci, a jakom kolwiek dyscypline odrzucam 🙂

Elastyczność rządzi 😎

mn


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
30/05/2009 4:03 pm  

Ostatnio żywię się sosem pomidorowym i żółtym serem. Od czasu do czasu jakieś truskawki, a wczorajszy obiad był małym odstępstwem od pomidorowej reguły, bo były kotlety sojowe z ziemniakami i surówką.


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
01/06/2009 11:39 pm  

Ja przez ostatnie dwa dni też odżywiam się nie najlepiej. Przeważnie kofeiną, truskawkami i czekoladą. Cóż...|
SESJA :((


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
05/06/2009 3:44 am  

Ostatnio.... To znaczy od kiedy tata jest w domu, musze jesc to, co mi przygotuje.... Rzecz jasna, wegetarianskie;) Musze-niemusze, ale jest dwudniowa awantura w domu.. Od niedzieli jednak... Yeah, rzadze w kuchni:D

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
noe
 noe
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 73
20/06/2009 1:54 am  

cóż, podam swój dzisiejszy jadłospis... 🙂

-śniadanie: płatki owsiane, siemię mielone odtłuszczone, trochę orzechów włoskich, słonecznika, rodzynek, mleko/kefir/jogurt/maślanka, kiwi; zielona herbatka (śniadanie zasadniczo takie same co dziennie);
-II śniadanie: marchewka (2 sztuki 😉 - uwielbiam ją 😛 )z kiełkami pszenicy, makaron (ciemny) z jogurtem i garstką rodzynek (ale to tylko dziś (miałem większy wysiłek fizyczny); zwykle jest tylko marchewka..);
-obiad: marchewka, pietruszka, ziemniaki, buraczki, cebulka, kapusta, kalafior (wszystkiego po 2 szt.; poza kalafiorem i kapusta rzecz jasna 😛 ) - to wszystko duszone, do tego kasza gryczana (pierw gotowana, później podsmażana); przyprawy...; herbatka;
-kolacja: surówka z marchewek (2), rzodkiewki, liści buraczków; kalarepa; kiwi;

jak uważacie, może być 🙂 ? (wege jestem od około 2 miesięcy, zatem w tym temacie jeszcze raczkuje 😉 )


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
20/06/2009 2:47 pm  

Jeśli spożywasz siemię lniane ze względu na zawartość omega-3, to jedzenie takiego odtłuszczonego mija się z celem 😉
Nie wiem czy zielona stanowi jakiś wyjątek, ale ponoć nie powinno się pić herbaty do posiłku, bo osłabia przyswajanie.

Ale ogólnie, to ja jadam mniej starannie, więc gratulacje cierpliwości 🙂

[edytowane 20/6/2009 przez Ktosiek]


OdpowiedzCytat
noe
 noe
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 73
20/06/2009 2:56 pm  

ponoć zielona mniej wypłukuje Mg 🙂 poza tym, polubiłem ją ;P i pije ją zawsze po posiłku (5-15 min) 😉
w tym odtłuszczonym (na opakowaniu) jest napisane, że zawiera omega3 😮 - czy producent mija się z prawdą - nie wiem..

[edytowane 20/6/2009 przez noe]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
20/06/2009 3:13 pm  

Ja mocno wzięłam sobie do serca to, co o omega-3 pisał Jędruś i jem tylko świeżo zmielone siemię:

Z drugiej strony zapomnia sie o jednej podstawowej rzeczy: omega-3 i inne nienasycone tłuszcze bardzo szybko się psują (utleniają).
(...)
Jak widać w ciągu kilku minut w temp. powyżej 100 stopni omega-3 zostają zniszczone, i to nie ma znaczenia czy to jest smażona ryba czy smażone siemie lniane. W temperaturze pokojowej kilka godzin, w lodówce kilkanaście godzin, a w zamrażalniku kilka dni).

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Strona 19 / 24 Wstecz Następny
  
Praca