Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co ja mam jesc?....  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

truskawka
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 7
14/09/2006 5:35 pm  

Prosze o pomoc. Zaczynam dopiero moja kariere z wegetarianizmem i chcialam zapytac doswiadczonych czy jedza nastepujace produkty.... Wystarczy mi odpowiedz TAK / NIE.
Ja nie chce rezygnowac z mleka i jego przetworow ani z jajek. Mam watpilowosci co do ryb?.... Jecie ryby?
Oto lista moich kilku ulubionych produktow z zapytaniem czy moge je jesc chcac nazywac sie wegetarianka?
- serek homogenizowany danio i inne produkty firmy danone?
- actimel
- sery zolte ( czy sa jakies zakazane?... moze jakas konkretna marka? )
- sery plesniowe ( powyzsze pytanie tutaj tez sie plasuje )
- maslo, np oselka wiejska? uzywacie masla? a jezeli nie maslo to czym smarujecie pieczywo? sa jakies margaryny roslinne smaczne?
- czy uwywacie margaryny np kasi lub palmy do pieczenia ciast? czy one maja jakies dodatki odzwierzece?
- ryby, np makrele wedzone lub w sosie pomidorowym, sledzie itp
- na czym smazycie? na oliwie z oliwek czy na oleju?
- SLODYCZE? np biszkopty, herbatniki Petitki, lub inne ciasta? sa jakies ciastka ktore nie maja absolutnie zadnych skladnikow pochodzenia zwierzecego? moze jakies konkretne firmy?
- cukierki krowki? jakie cukierki moge jesc?
- czy lody sa zakazane ? a jesli tak to jakies konkretne firmy?

Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam wszstkich ZIELONYCH


OdpowiedzCytat
Zol
 Zol
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 78
14/09/2006 5:45 pm  

Witaj droga Truskaweczko! Możesz to wszystko jeść i nazywać się wegetarianką. Chociaż wielu ludzi będzie Ci pisać, że nie... ale wiedz że tylko bóg jest wszechwiedzący.

'Przy śniadaniu słucham o korkach...


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
14/09/2006 5:47 pm  

Postaram się krótko.
-serki homogenizowane czy jogurty tak, ale trzeba patrzeć, czy nie mają żelatyny. Danone zwykle nie ma,ale czasem tak 😉
-actimel j.w.
-sery żółte tak, jeśli z podpuszczką mikrobiologicną a nie odzwierzęcą. Podobno ok są sery z Mlekovity, dla ogólnej orientacji sery tanie są z mikrobiologiczną, sery drogie z naturalną zwierzęcą.
-sery pleśniowe zazwyczaj zawierają podpuszczę zwierzęcą. Można dowiadywac się u producenta.
-masło tak, jeśli nie ma dodanej wit.D3 (nie wiem czy miewa)
-margaryny tak samo
-ryby NIE, jeśli chcesz być naprawdę wege - ryby to zwierzęta!
-smażę na oleju rzepakowym, oliwa z oliwek nie jest najlepsza do smażenia, dobra do spożywania na surowo.
-ze slodyczami bywa roznie, zorientujesz się jak poczytasz to forum 😉

To tyle, jeśli chcesz naprawdę ściśle przestrzegać unikania produktów zwierzęcych z uboju.

Zol, ty Boga do tego nie mieszaj :/

[edytowane 14/9/2006 od katrinko]


OdpowiedzCytat
dolorez
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 99
14/09/2006 5:48 pm  

Ja nie chce rezygnowac z mleka i jego przetworow ani z jajek. Mam watpilowosci co do ryb?.... Jecie ryby?

Zacznij od odstawienia ryb. Wegetarianie ryb nie jedzą, a tzw. semiwegetarianizm nie jest wcale jego odmianą.

-masło tak, jeśli nie ma dodanej wit.D3 (nie wiem czy miewa)
-margaryny tak samo
[edytowane 14/9/2006 od katrinko]

Z tego co mi wiadomo wszystkie margaryny na polskim rynku zawierają D3, wyjątek stanowi planta.

[edytowane 14/9/2006 od dolorez]


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
14/09/2006 8:27 pm  

Prosze o pomoc. Zaczynam dopiero moja kariere z wegetarianizmem i chcialam zapytac doswiadczonych czy jedza nastepujace produkty.... Wystarczy mi odpowiedz TAK / NIE.
Ja nie chce rezygnowac z mleka i jego przetworow ani z jajek. Mam watpilowosci co do ryb?.... Jecie ryby?
Oto lista moich kilku ulubionych produktow z zapytaniem czy moge je jesc chcac nazywac sie wegetarianka?
- serek homogenizowany danio i inne produkty firmy danone?
- actimel
- sery zolte ( czy sa jakies zakazane?... moze jakas konkretna marka? )
- sery plesniowe ( powyzsze pytanie tutaj tez sie plasuje )
- maslo, np oselka wiejska? uzywacie masla? a jezeli nie maslo to czym smarujecie pieczywo? sa jakies margaryny roslinne smaczne?
- czy uwywacie margaryny np kasi lub palmy do pieczenia ciast? czy one maja jakies dodatki odzwierzece?
- ryby, np makrele wedzone lub w sosie pomidorowym, sledzie itp
- na czym smazycie? na oliwie z oliwek czy na oleju?
- SLODYCZE? np biszkopty, herbatniki Petitki, lub inne ciasta? sa jakies ciastka ktore nie maja absolutnie zadnych skladnikow pochodzenia zwierzecego? moze jakies konkretne firmy?
- cukierki krowki? jakie cukierki moge jesc?
- czy lody sa zakazane ? a jesli tak to jakies konkretne firmy?

Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam wszstkich ZIELONYCH

Wegetarianie nie jedzą ryb.
Jogurty i serki hom. itp., prócz tych z żelatyną, oczywiście możesz jeść. Sery wg. mnie są ok. NA PEWNO ok sa spomlek i mlekovita, mozzarella Zott.
Masełka itp. sa wegetariańskie. A CO DO WIT. D3, TO OCZYWIŚCIE DO MASEŁEK I MARGARYN NIE JEST ONA Z UBOJU ZWIERZĄT. TO JEST DODATEK- ZROBIONA 'SZTUCZNIE' BĄDŹ POZYSKANA Z ŻÓŁTEK, KTORE TEZ MAJĄ D3. Przepraszam, że naruszyłam zasady netykiety, pisząc drukowanymi, ale chciałam, żeby to się rzucalo w oczy. Ja smażę na oliwie z olivek extra virgin. Słodycze, oczywiście mozesz jeść, ale nie radzę, bo są niezdrowe 😉


OdpowiedzCytat
dolorez
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 99
14/09/2006 9:57 pm  

A CO DO WIT. D3, TO OCZYWIŚCIE DO MASEŁEK I MARGARYN NIE JEST ONA Z UBOJU ZWIERZĄT. TO JEST DODATEK- ZROBIONA 'SZTUCZNIE' BĄDŹ POZYSKANA Z ŻÓŁTEK, KTORE TEZ MAJĄ D3.

Z jakiego źródła pochodzi ta informacja Skorupiaku? Ja słyszałam, że bardzo często używa się D3 pozyskanej z wątroby zwierzęcej.


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
14/09/2006 10:38 pm  

Rowneż proszę o informacje co do wit. D3 😉

W kwestii jogurtów: są OK, pod warunkiem, ze nie są "czerwone" - większość takich zawiera czerwony barwnik, koszenilę która jest odzwierzęca 😡
No i uważaj też na słodycze, bo w większości czekolad, batonów i ciastek można znaleźć lecytynę<sojowa czy nie, jest wątpliwego pochodzenia 😡 Poczytaj forum, na pewno wiele można tu się dowiedzieć 🙂


OdpowiedzCytat
joasiotek
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 232
14/09/2006 11:09 pm  

hmmm...zawsze zastanawiałam sie dlaczego jak na stołówce szkolnej strzelam hasło ,,poproszę bez mięsa'' nawet nie patrząc się co mi dają dostaję rybę jak inni...teraz dopiero skumałam! Czy oni naprawdę myślą, że wyróżniam ryby z pośród innych zwietząt? 😮

<A HREF=


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
14/09/2006 11:52 pm  

A ja zaczynam już czaić, o co chodzi Zolowi... 😉


OdpowiedzCytat
Blondyna
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 76
15/09/2006 12:41 am  

Nie mam sie za wybitnego znawce, ale moge ci napisac czego ja nie jem z tej listy...a wiec ryby odpadaja calkowicie- nigdy nie lubilam ich jesc i nie wyobrazam nawet sobie ze moglabym to robic....masla i margaryny nie uzywam, ale to z wlasnego kaprysu po prostu nie lubie. Nie smarowalam juz tymi cudami chleba jeszcze wczesniej niz przestalam jes mieso wiec to juz sporo czasu, a slodycze staram sie nie jesc, ale niektore tak uwielbiam, ze nie potarfie sobie odmowic:) sery plesniowe- sama nazwa mnie odraza...
Ale ogolnie to wydaje mi sie ze wlasciwie mozesz to wszystko jesc i byc wege...jedynie co do ryb bym sie zastanawiala, bo to w koncu tez zyje....


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
15/09/2006 1:45 am  

Ja nie chce rezygnowac z mleka i jego przetworow ani z jajek. Mam watpilowosci co do ryb?.... Jecie ryby?

Zacznij od odstawienia ryb. Wegetarianie ryb nie jedzą, a tzw. semiwegetarianizm nie jest wcale jego odmianą.

-masło tak, jeśli nie ma dodanej wit.D3 (nie wiem czy miewa)
-margaryny tak samo
[edytowane 14/9/2006 od katrinko]

Z tego co mi wiadomo wszystkie margaryny na polskim rynku zawierają D3, wyjątek stanowi planta.

[edytowane 14/9/2006 od dolorez]

Hm, widzizałam zdaje się Palmę bez. A masła, jak popatrzyłam dzisiaj specjalnie (i rózne mixy masła z tłuszczami roślinnymi) często nie mają dodatku D3 ( co nie znaczy oczywiście że nie zawierają).

A ja zaczynam już czaić, o co chodzi Zolowi...

Truskawka pyta co jadamy z dość konkretnej listy i o konkretne produkty bez dodatków zwierzecych, nie widzę powodu, zeby konkretnie nie odpowiedzieć.


OdpowiedzCytat
Zol
 Zol
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 78
15/09/2006 1:49 am  

A ja zaczynam już czaić, o co chodzi Zolowi... 😉

wątpliwe 😉

'Przy śniadaniu słucham o korkach...


OdpowiedzCytat
Paulina_p
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 239
15/09/2006 7:58 pm  

apropos ciasteczek -domowe ciasteczka najlepsze
i zdarzają się w sklepach ciasteczka domowe, które nie mają lecytyny sojowej więc musisz pochodzić po sklepach i pooglądać składy danych produktów. pozdro


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
15/09/2006 9:18 pm  

quote: A CO DO WIT. D3, TO OCZYWIŚCIE DO MASEŁEK I MARGARYN NIE JEST ONA Z UBOJU ZWIERZĄT. TO JEST DODATEK- ZROBIONA 'SZTUCZNIE' BĄDŹ POZYSKANA Z ŻÓŁTEK, KTORE TEZ MAJĄ D3.

"Z jakiego źródła pochodzi ta informacja Skorupiaku? Ja słyszałam, że bardzo często używa się D3 pozyskanej z wątroby zwierzęcej."
A nie sądzisz, że byłoby ją drożej i trudniej pozyskać z wątroby? Lub z innych zwierzęcych szczątków? A skąd sa twoje wiadomości (o ile mozna wiedzieć).


OdpowiedzCytat
truskawka
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 7
15/09/2006 9:47 pm  

Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi:) Bede stosowac sie do wskazowek. Ale powiem Wam ze calkiem zglupialam co do masla i margaryny!?!?!? Nawet gdybym chciala je odstawic to nie moge, bo jestem raczej chudzielec no i potrzebuje tluszczow. A poza tym nie lubie suchego pieczywa za bardzo. Nie wiem czy powinnam o to prosic bo to bedzie reklama ale moglibyscie mi napisac nazwe masla lub margaryny ktorej uzywacie??? Bylabym bardzo zobowiazana.
Ciesze sie ze znalazlam te strone bo naprawde jestescie dla mnie wielka pomoca:)
A moze ktos zyczliwy chcialby mi napisac liste swoich zakupow podajac konktretne produkty?.... To tez bedzie reklama ale taka nawet nalezy sie producentom ktorzy nie sa okrutnymi oprawcami zwierzatek!!! Z gory dziekuje za wszystkie odp:)


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca