Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

  

Strona 1 / 9 Następny
  RSS

ritch
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 11
01/10/2006 5:15 pm  

[edytowane 26/5/2016 od ritch]


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
01/10/2006 6:11 pm  

Zalecenia co do spożycia WNNKT (wielonienasycone kwasy tłuszczowe):
Powyżej wieku 7 lat:
2.2 -3.3 grama na dzień omega-3

Kilka słów o ziarnach siemienia lnianego:
Ziarna siemienia lnianego są najbardziej skoncentrowanym źródłem LNA. Podgrzewanie oleju z ziaren siemienia lnianego niszczy LNA, więc zaleca się stosowanie go bez obróbki termicznej na kanapki lub do sałatek. Olej powinno przechowywać się w lodówce.

Jedna łyżeczka oleju z ziaren lnu zawiera 2.5 g LNA.

Jedna stołowa łyżka świeżo zmielonych ziaren lnu zawiera 2.1 g LNA.

Jak widać 2-3 łyżki stołowe na dzień.
Lub 4-6 łyżek co drugi dzień.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
02/10/2006 4:06 am  

🙂
Też się kiedyś tego naszukałem, zanim jeszcze nie był dostępny w necie ten artykuł

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty


OdpowiedzCytat
Zol
 Zol
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 78
12/10/2006 4:12 pm  

Jędruś, a co powiesz na tą informację: omega-3 zawarty w siemieniu lnianym ma tylko 1/5 właściwości omega-3 zawartego w rybach. Źrodło: "Żywność, Twoj cudowny lek" Jean Carper.

'Przy śniadaniu słucham o korkach...


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
12/10/2006 4:23 pm  

A co to znaczy "1/5 własciwości"? Jakich właciwości? To zdanie nic nie mówi. Może jakies konkrety?


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
12/10/2006 8:24 pm  

[quote Zol]Jędruś, a co powiesz na tą informację: omega-3 zawarty w siemieniu lnianym ma tylko 1/5 właściwości omega-3 zawartego w rybach. Źrodło: "Żywność, Twoj cudowny lek" Jean Carper.

Zol witam;
Tutaj chodzi o różnice pomiędzy DHA (zwierzęce omega-3 na bazie ALA z łańcucha pokarmowego) i ALA (roślinne omega-3)
Natomiast zapomnieli o tym, że DHA wytwarzane są przez glony.

DHA są dla osób z upośledzonym metabolizmem natomiast zdecydowana większość osób przekształca ALA w DHA. Wydajność przekształcania jest związana z ilością przyjmowanych innych tłuszczów t.j. proporcje pomiędzy omega-3 a omega-6 a także tłuszczami nasyconymi. Im bardziej dzieta jest wysokotłuszczowa tym mniejsza wydajność przekształcania.

Z drugiej strony zapomnia sie o jednej podstawowej rzeczy: omega-3 i inne nienasycone tłuszcze bardzo szybko się psują (utleniają). Jedyną formą omega-3 i innych tłuszczów nienasyconych przechowywującą się bez strat są ziarna roślin oleistych, są to organy przetrwalnikowe rośliny. Natomiast ryba nie jest 'organem' przetrwalnikowym.

Polecam:
http://www.surawka.republika.pl/DK.htm

Jak widać w ciągu kilku minut w temp. powyżej 100 stopni omega-3 zostają zniszczone, i to nie ma znaczenia czy to jest smażona ryba czy smażone siemie lniane. W temperaturze pokojowej kilka godzin, w lodówce kilkanaście godzin, a w zamrażalniku kilka dni).

Najlepsze jest świeżozmielone siemie lniane a nie olej lniany czy olej rybi t.j. tran.
Podawałem kiedyś na innym forum artykuł o tym:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20632&w=48117178

Fragment na końcu:
Jeżeli przyjmie się szybkość utleniania się smalcu (tłuszcz nasycony) jako 1, to oliwa z oliwek utlenia się 10 razy szybciej, olej słonecznikowy, sojowy, rzepakowy 100 razy szybciej, olej lniany 250 razy a olej z ryb aż 350 razy szybciej.

Teraz widać, najpierw trzeba mieć dostęp do nieuszkodzonych omega-3 a dopiero rozprawiać które są lepsze, wydajniejsze itp.

Wybiera się z książek to co najlepsze, ciekawe co autor którego przytoczyłeś Jean Carper odniósł by się do tego cytatu zapoznając się z badaniami t.j. zawartości metali ciężkich w rybach (link i fragment poniżej trochę więcej o rybach)?

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty

Trochę więcej o rybach:
http://www.pt.maranatha.pl/zdrowie13.html

Nawet ryby nie mogą już dzisiaj cieszyć się dobrą opinią. Dość jednoznacznie wypowiada się na ten temat dr Scharffenberg, który jest profesorem żywienia na Uniwersytecie Loma Linda w Kalifornii: "Ostatnio przeprowadzone badania wykazały, że wszystkie ryby z pewnego gatunku w jednym z jezior stanu Michigan miały raka wątroby, a w jednej z rzek nowotwór wątroby stwierdzono wśród 80% ryb. Ilość toksycznych pierwiastków, znajdujących się w jednej ważącej pół kilograma rybie z jeziora Ontario równa była wypiciu 1,5 miliona litrów zanieczyszczonej tymi toksycznymi pierwiastkami wody z tego jeziora". Kilka lat temu w Hamburgu badaniom laboratoryjnym poddano węgorze złowione w Bałtyku. Okazało się, że ich mięso zawierało tak olbrzymie ilości rtęci, że dawka ta aż tysiąc razy przewyższała dopuszczalną normę! Nic więc dziwnego, że u osób spożywających ryby z Bałtyku stwierdza się we włosach i krwi duże stężenie rtęci, które może wyrządzić człowiekowi ogromną krzywdę, uszkadzając mózg i wzrok.

:yltype:

[edytowane 12/10/2006 od Jędruś]


OdpowiedzCytat
Zol
 Zol
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 78
13/10/2006 12:55 am  

Dzięki Jędruś, na Ciebie można zawsze liczyć!!:)

'Przy śniadaniu słucham o korkach...


OdpowiedzCytat
petka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 158
13/10/2006 11:58 am  

Jędruś również dzięki za odpowiedź....Nie ma to co wiedza i praktyka naszego Jędrusia 🙂


OdpowiedzCytat
Patisa
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 7
30/11/2008 8:38 pm  

Ktoś tu wspominał..tylko nie mogę teraz odnaleźć wypowiedzi, jak powinno się spożywać siemię lniane? 2-3 łyżki oleju siemienia lnianego z jakąś sezamową lub słonecznikową papką?

jeśli ktoś zrozumiał o co mi chodziło ( strasznie chaotyczna ta moja wypowiedź) to proszę o odp 😉

Jestem złodziejem zapalniczek...


OdpowiedzCytat
Linek
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 103
30/11/2008 9:25 pm  

Jak powinno się spożywać, to napisano w tym temacie na samym początku. Tobie chodzi pewnie o pastę Jędrusia ze świeżo zmielonego siemienia, sezamu i słonecznika z dodatkiem wody.


OdpowiedzCytat
soryt
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 7
07/12/2008 11:58 pm  

Mam przed sobą prażone ziarna konopi, produkt firmy Braham & Murray [url] http://www.goodwebsite.co.uk/products_seed.htm[/url], wg. producenta zawieraja Omega 3, 6 i 9. Czy Omega znika z produktów w wyniku działania wysokiej temperatury?

Pozdrawiam, soryt


OdpowiedzCytat
Raf
 Raf
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 47
09/12/2008 10:11 pm  

Jędruś, czy dobrze rozumiem, że siemię lniane jest wartościowe jedynie kiedy jest świeżo zmielone? Czy kiedy mielę je np. raz na miesiąc w większej ilości i trzymam w słoiku dodając codziennie do muesli to traci ono na swojej wartości? Czy cos np. Omegi się utleniają...?


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
09/12/2008 10:30 pm  

Jędruś wytłumaczył wszystko w swoim ostatnim poście:

omega-3 i inne nienasycone tłuszcze bardzo szybko się psują (utleniają)

Jak widać w ciągu kilku minut w temp. powyżej 100 stopni omega-3 zostają zniszczone, i to nie ma znaczenia czy to jest smażona ryba czy smażone siemie lniane. W temperaturze pokojowej kilka godzin, w lodówce kilkanaście godzin, a w zamrażalniku kilka dni).

Najlepsze jest świeżozmielone siemie lniane a nie olej lniany

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
10/12/2008 1:24 pm  

A ja mam jeszcze jedno pytanie w związku z...
Natknęłam się gdzieś na forum na informację, że siemię przed zmieleniem należy przez kilka godzin moczyć. Faktycznie jest to niezbędne? Na co się narażam, jeśli tego nie robię?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/12/2008 1:55 pm  

Jeśli nie moczysz siemienia to nie masz okazji wypłukać związków cyjankopodobnych 🙂 Nie jest to duża ilość, raczej nie zaszkodzi. Poza tym suche nasiona mają enzymy zapobiegające kiełkowaniu i nie są dobrze trawione. Lepsze jest więc siemię moczone, podobnie jest z pestkami dyni, słonecznika itp.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 9 Następny
  
Praca