Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wielki głód 😉  

Strona 1 / 7 Następny
  RSS

Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
17/10/2006 12:07 am  

Ze mnie jest człowiek zajadajacy stresy i smutek, niebotycznymi wręcz ilościami jedzenia, czasami coś takiego najdzie mnie wieczorem, wtedy dosłownie szaleję i 'mielę' prawie wszystko co mi się nawinie( a jak się skończą rzeczy dla mnie jadalne, to robię się rozdrażniona tak,że bez kija lepiej nie podchodzić ), i tu moje pytanie do Was :czym się skutecznie, ale to naprawdę skutecznie "przytkać" ? Bo gdy akurat mam napad wilczego głodu, to mój żołądek przypomina worek bez dna. 🙁
Wyeliminowałabym sobie przyczynę, ale jako,że to najprawdopodobniej stres to pozostaje mi chyba właśnie tylko to zatkanie się czymś.

Temat może i głupi 😉 ale dla mnie ważny- bo zawsze po czymś takim oprócz wyrzutów sumienia dręczy mnie ból brzucha i czuję się iście paskudnie.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Asia
 Asia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 429
17/10/2006 12:13 am  

Hmm ciekawy problem..:) wiesz jak mnie dopada taki głód to wcinam jogurcik, albo ostatnio to prawie ,że nałogowo winogrona:):) Spróbuj może Tobie tez jakoś winogrona albo jogurt pomogą...:D
pozdro:)


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
17/10/2006 12:18 am  

kapustę na surowo
liściami


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
17/10/2006 12:23 am  

Naprawdę wtedy jestem przerażająca 😛
Czasami nazywam to zaćmieniem mózgu, bo o niczym innym wtedy nie myślę jak o najedzeniu się do granic możliwości.
Wszystko co pochodzenia zwierzęcego wyłączyłam niedawno temu ze swojego menu( i żeby nie było iż głód prześladuje mnie z okazji przestawiania się na weganizm 😉 -min. od 5 lat coś takiego mam), ale nie przypominam sobie aby jogurty mi pomagały: potrafiłam zjeść nawet 3 półlitrowe jogobelle w bardzo krótkim czasie i dalej mi było mało, a więc w ruch szedł chleb(standardowo pół bochenka...czasem cały) i wszystko inne . Doprawdy teraz czuję się jak potworek jakiś gdy to piszę. Ale to prawda- w takich momentach, w krótkim czasie potrafię zjeść tyle, co kilka osób. 🙁

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
17/10/2006 2:34 am  

Też tak mam:P...Ja ciągle zestresowana bo sie pierdołami przejmuje i czasem jem po kolii wszystko..raz qmpel sie śmiał, ze jak kobieta w ciązy,,..:D..Zjadłam knapke z masłem orzechowym, a zarz potem z warzywami..:d..Jestem naprawde zarłoczek..:D

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 630
17/10/2006 2:48 am  

Też mam takie napady wilczego głodu i zjadam niesamowite ilości jedzenia, jak ktoś mnie nie zna, to czasem jest w szoku, tyle że nie tyję, bo jestem bardzo aktywna, no i przez ludzi podłych mam trochę stresów. Głód jak ktoś chce oszukać to najlepiej płynem, napić się wolnymi łykami, z reguły juz się nie chce, no i nie nakręćać się nie mówić sobie muszę coś zjeść, ależ jestem głodna, zaraz umrę z głodu... Tak poza tym to radziłabym zająć się przyczyną główną czyli stresem, wiem, że się mądrzę, bo sama mam jeszcze czasem z tym problem, ale ogólnie nie jest źle, psycholog u którego byłam twierdzi wręcz, że doskonale się trzymam, jak na to co mnie spotyka. Nie tracę pogody ducha. Na stresy najlepsza jest akupunktura, poza tym wysiłek fizyczny, ja zapisałam się na aikido- przyjemne z pożytecznym, oraz wyciszające herbatki, tai chi, w ogóle oddechy i taka praca nad sobą, swoją podświadomością mowisz sobie wszystko w porządku, dam radę itp. Pomaga

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
17/10/2006 3:54 pm  

http://psychotekst.com/strona.php?nr=230

moze to sie do czegos przyda ;]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
17/10/2006 7:06 pm  

http://psychotekst.com/strona.php?nr=230

moze to sie do czegos przyda ;]

aż mnie przytkało... obłudna,bardzo dziękuję za link.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/10/2006 8:35 pm  

Ja też tak mam, wiecozrami wielka chęć na węglowodany. A gdzie tam jogurcik, po tym się głodnieje jeszcze szybciej. Ponoć to może być objaw zakażenia cacdida albicans. No i od tego się tyje, niestety...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
17/10/2006 8:48 pm  

mam tylko nadzieje, ze na parwde sie ci przyda fatty :red:


OdpowiedzCytat
Shaera
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 74
17/10/2006 10:02 pm  

uwazaj na wszelkie poczatki zabuzen odzywiania.
jak jestem cholernie glodna i jest np. pozno (czyli jezeli duzo zjem to spac nie bede mogla) to albo zjadam najpierw ok. 1/4 paczki twarogu 3x mielonego i odczekuje 10 min (bialy ser baaaaaardzo skutecznie zapycha) albo przy mniejszy glodzie jem jablko. pozdr;) jest jeszcze woda(choc wole sobie jednak cos zjesc niz sie woda zalewac:D) i baaardzo niepolecana kola light (a;e ja ja i tak uwielbiam:D:D:D)

Shaera


OdpowiedzCytat
Megumi
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
18/10/2006 2:04 am  

jedzenie kompulsywne (napadowe) to jedno z zaburzeń odzywiania. To się leczy, tak jak anoreksję czy bulimię.


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
18/10/2006 11:39 pm  

nie martw sie, Fatty, bo mam to samo;) tylko że mam ochotę na tłuuuuste rzeczy
:diablo:
placki ziemniaczane ociekające olejem, tosty pływające w sosie czosnkowym na bazie majonezu...
a jak jest zbyt pikantnie, to musze przegryźć czekoladą albo czymś innym bardzo słodkim;) i tak w kółko-ostre, słodkie... a jak sie "zasłodze" to znowu musze coś ostrego... ze ja jeszcze posiadam układ pokarmowy to cud:)

hide and seek


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
24/10/2006 9:02 pm  

ehh ja mam podobny problem , tyle że niewiem co jest jego przyczyną 😮 chciałabym troche schudnąć , zaczęłam stosować dietę 1000 kcal . Niestety niepotrafie przestrzegać jadłospisu który sobie ułożyłam 🙁 poprostu mam taki napad głodu , że mimo iż czuję sie już syta mam ochotę coś zjeść , a przez to jeszcze bardziej tyję 🙁 i w ogle bardzo boli mnie brzuch gdy sie zbyt przejem....


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
24/10/2006 9:17 pm  

Słuchajcie tak czytam co piszecie i wynika z tego, że chyba większość z nas ma ten sam problem;D;D Ja mam tak zwykle wtedy kiedy późno wracam z pracy, nieby jestem zmęczona i w zasadzie nie chce mi się jeść ale jak już coś zacznę..... uuuuuuuuu to nagle mam ochotkę jeszcze na coś słodkiego, potem jakieś fryteczki albo dużą miskę warzyweki tp. hehe. ;D ;D Ostatnio zauważyłam, że łatwo zapchać się winogronem;P mniamii Pozdrówki!! 😛


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 7 Następny
  
Praca