Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

sokowirówka czy wyciskarka?  

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  RSS

Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
29/05/2008 7:48 pm  

polecam zwykly rozdrabniacz do zboz (tak bylo podpisane na opakowaniu jako nazwa produktu ) 😉 mieli wszystko, pasty wychodza rewelacyjne tak samo jak kotlety. Wczesniej rodzice kupili blender ale okazal sie kiepski. Sam rozdrabniacz kolo 40 zl kosztuje.

[edytowane 29/5/2008 przez Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
29/05/2008 7:55 pm  

Cena kosmczna - 2000 zł, ale jak dobry sprzęt to nie powinien się popsuć i tym samym jeden zakup na całe życie :).
Sam używam garnków zepterowskich, które nie należą do tanich, ale są nie do zdarcia; sprzęt na kilka pokoleń :).

Co do miąższu - ciekawi mnie, co z nim robicie - Wy, którzy robicie soki w wirówkach/wyciskarkach. Wyrzucacie czy zjadacie?

W sokowirówce suche wiórki od marchewki wyrzycam bo do niczego się nie nadają. Z pietruszką postąpiłbym tak samo(na razie nie robiłem). Dotychczas buraki jadlem gotowane pod postacią barszczu albo papki, soku nigdy nie robiłem.

Cytrusy pochłaniam najczęściej nieprzetworzone, ale czasem robie koktail grejpfrutowo-pomarańczowy i wtedy miksuje owoce, dolewam mineralki, ewentualnie troche cukru brązowego i smakówa 🙂

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
29/05/2008 7:58 pm  

Pewnie, wszystko można kupić jak się ma kasę 😉 Ja nie mam, więc zgniatarka jest całkowicie poza moim zasięgiem, ale jak ktoś sobie może pozwolić to niech kupuje 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
carolinee
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
30/05/2008 4:36 am  

więc wychodzi na to, ze jesli ktoś ma ograniczone fundusze, to najlepszym rozwiązaniem jest sokowirówka, ja, tzn. moja mama więc kupi sokowirówkę pewnie:D i tak dobrze, bo lepiej jest pić soki samemu robione niż z kartonu


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
30/05/2008 3:13 pm  

wszyustko co robione jest samemu jest lepsze niz kupne bo nigdy nie wiesz co tak naprawde dodaja w czasie produkcji 🙂


OdpowiedzCytat
carolinee
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
05/06/2008 3:04 am  

tak źle i tak niedobrze. czyli, co jesli kogoś nie stać na tą wyciskarkę, to tez nie kupować sokowirówki, bo przez sokowirówkę tracą swoje wartości odżywcze??;o


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
05/06/2008 3:40 am  

A może wystarczy dobry blender, mikser ? można przy ich użyciu sporządzić napoje energetyczne tzw. [i]smoothie [/i] ? Ale do tego nadają się głównie owoce. A co z warzywami ?
Jeśli nas nie stać na wyciskarkę , to sokowirówkę uważam warto mieć . Lepsze to niż nic. 😉


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
05/06/2008 3:56 am  

Zgodzę się z Anyą i powtórzę się - nie wyobrażam sobie marnotrawstwa owoców. Jeśli mam ochotę na upłynnione owoce - rozdrabniam je właśnie mikserem, nasadką z nożykiem. Mikser chyba w każdym domu jest, więc nadaje się w sam raz, jeśli ktoś nie ma szczególnie wysokich wymagań. Napojów warzywnych raczej szybko sama nie spróbuję, musiałby mnie ktoś poczęstować. Sok warzywny od razu kojarzy mi się z zimną zupą 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
pijanaxpowietrzem
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 105
19/06/2008 3:06 am  

U nas w domu posiadamy wyciskarkę z zelmera. nawet fajna, ale wkurza mnie mycie jej, bo taka duża i w ogóle. Ale soczki yszne Ostatnio zrobiłam z jabłek, imbiru i marchewki, Polecam^.~

Watashi wa Monió desu.


OdpowiedzCytat
ozzi_93
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 100
21/07/2008 12:17 am  

Mi mama kupiła sokowirówkę zelmer Julita i mycie jej nie należy do szybkich czynności.
To jest odstraszające dlatego niestety coraz rzadziej ją wyciągam. A moim marzeniem jest Gren Star 😉


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
21/07/2008 2:21 pm  

A czy arbuz nadaje się na sok i z czym go zmieszać ?
Jabłek niestety nie mam .Mam maliny , może wiśnie , warzywa jakieś typu marchew ,buraczek.
Jakie są smaczne połączenia które wy pijecie?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
21/07/2008 3:03 pm  

Z arbuza bardzo łatwo zrobić sok a następnie do tego soku dodać sok z cytryny lub kwasku cytrynowego.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
21/07/2008 3:47 pm  

Posiadam dużą , cieżką sokowirówkę Predom-Eda z której właśnie teraz ,gdy dojrzewają moje jabłka robię sok jabłkowo-marchwiowo-buraczany. Jest pyszny lecz nie należy przedawkować z piciem bo odzywa się wątroba. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
21/07/2008 5:12 pm  

jak moze watroba od sokow bolec czemu tak sie dzieje?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
21/07/2008 5:31 pm  

Podejrzewam, że drogi żółciowe bolą, a nie wątroba, a to pewnie oznacza oczyszczanie z kamieni (można sobie taką kurację zrobić, Tombak chyba opisuje). Wątroba sama w sobie z tego co wiem, nie boli.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca