Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Omega 3,6,9  

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
23/07/2008 11:43 pm  

Trzeba moczyć i mielić, bo one wytwarzają taką śluzową otoczkę, która zapobiega strawieniu, więc przechodzi przez przewód pokarmowy w całości. Gotuje się tylko do celów leczniczych - śluz osłania żołądek i jelita, tworzy coś w rodzaju opatrunku.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
24/07/2008 2:18 am  

A co myślicie o oleju z pestek winogron jak z jego zdrowotnością czy można ufać temu kupionemu w biedronce za 12 zł?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
24/07/2008 12:41 pm  

biedronka to najgrosze co moze byc ! nie kupuj tam szczegolnie oliwy. Jesli juz musisz do duzych supermarketow to wybieraj najdrozsza Extra vergine olive oil


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/07/2008 2:56 pm  

Dlaczego najdroższą? To zależy do czego, extra v. nadaje sie tylko do spożycia na surowo, nie powinno się na niej smażyć.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
24/07/2008 7:09 pm  

To nie takie proste ,nie utrzymuję się sama mama mi wszystko sponsoruje .
Dziś byłam na zakupach i wiecie co mam niby sklep zielarski, ale jest w nim tyle zdrowej żywności nawet syrop buraczany widziałam .
Jestem bardzo dumna i zadowolona że w tak mały mieście mogę tyle kupić ,kupiłam makaron orkiszowy mąkę pszenna pełnoziarnistą otręby ii cukier trzcinowy oraz jakieś ciasteczka tylko miały lecytynę znowu:( a ja znów nie sprawdziłam składu ,a mama narzekała ,że wszystko takie drogie nie stać mnie na oliwę za 40 zł więc czego mam używać w rozsądniej cenie?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
24/07/2008 7:24 pm  

Mnie też nie stać na taką drogą oliwę. Używam oleju kujawskiego za który płacę 7.30zł/litr. 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
24/07/2008 7:34 pm  

Mam pytanko? czy spożywanie nadmiernej ilości nasion lnu może na coś zaszkodzić? najbardziej chodzi mi o trzustkę i żołądek. Zaparzam sobie nasiona lnu 3 razy dziennie i zastamawiam się czy to nie przesada 😮

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/07/2008 8:16 pm  

Jazz, ale czemu zaparzasz? Masz chory żołądek?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
24/07/2008 8:17 pm  

jesli chodzi ci o zazywanie omega 3 to zaparzanie siemienia nic ci nie da bo goraca woda zabija omega 3 parzone siemie dziala tylko okrywajaco na twoj przewod pokarmowy nic wiecej


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
24/07/2008 8:45 pm  

No właśnie chciałam połączyć jedno z drugim 🙁 nam przewlekłe zapalenie żołądka ,ale chciałam też uzupełnić omega3 ,ale widzę że to mi raczej nie wyjdzie 😮 proszę napiszcie w jaki sposób spożywać len żeby uzupełnić omega3 bo to dla mnie jest ważniejsze.

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/07/2008 8:59 pm  

Trzeba go namoczyć przynajmniej na kilka godzin i potem zmiksować.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
24/07/2008 10:55 pm  

ja miele swieze czy to zle?


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
25/07/2008 2:02 am  

ja miele swieze czy to zle?

Ja też miele świeży , to bardzo dobrze ale jeśli Jazz ma problemy z żołądkiem to dla niej może lepiej jak najpierw namoczy.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/07/2008 2:10 am  

Suche ziarno ma inhibitory enzymów trawiennych, które powodują, że jest gorzej trawione i przyswajane. Poza tym siemię ma niewielkie ilości związków cyjanku (czy jakoś tak) i moczenie i płukanie pozwala je wypłukać.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
25/07/2008 3:33 am  

Nie cyjanku tylko kwasu pruskiego i rzeczywiście pomaga go wypłukać chyba tez zacznę moczyć.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca