Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

mąka razowa. co z niej można zrobić  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

locked_dbla_eastre
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 106
24/11/2006 1:49 pm  

jestem fanatyczka razowego pieczywa i wszystkiego co gruboziarniste. kupiłam sobie więc mąkę razową. ale poprsotu porażka bo nie wiem co mamteraz z nią zrobić......
wczoraj chciałam sobie zrobić gofry. to było skazane na klęskę..... czułam to od samego początku 😡 wogóle nie odchodziły od gofrownicy. zrobiłam dwa i miałam kupkę okruchów zamist gofrów 🙁
macie jakies patenty na dobre rzeczy z takiej mąki???


OdpowiedzCytat
sajetan_tempe
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 10
24/11/2006 3:08 pm  

Do produktów "lekkich", takich jak gofry czy naleśniki, gdzie używa się rzadkiego ciasta, polecam zmieszanie mąki razowej ze zwykłą w proporcji 1:3.

A poza tym, z razowej można robić chyba wszystko, co ze zwykłej :). Ciasta (mogą wyjśc cięższe i twardsze, ale jakoś mi to nigdy nie przeszkadzało), chleb, pizze...

sajetan_tempe


OdpowiedzCytat
quueeen
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 86
25/11/2006 5:25 pm  

...naleśniki mi nie przywierają, a robie z samej mąki razowej pszennej, woda plus jajka..ważne jest by patelnia była bardzo mocno rozgrzana..


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 630
25/11/2006 9:33 pm  

bardzo dobrze zastępuje tartą bułkę, używam więc do panierowania i do zasmażek, czyli sosy np. grzybowy, podsmażam na patelni i dolewam ciepłej wody, mieszm by się kluchy nie porobiły

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
purqu
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 40
08/12/2006 1:09 am  

kiedyś zrobiłem wegańskie pierogi ruskie były bardzo dobre,chleb mozna upiec,naleśniki,lane ciasto >więcej przepisów znajdziesz na stronach poświęconych kuchni wegetariańskiej:)pozdrawiam

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
"wielki mały człowiek"


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
25/07/2008 11:58 pm  

Ja kupiłam ostatnio i mam zamiar upiec sobie chlebek a tak będe robiła naleśniki może ze zmieszaniem ze zwykła jednak dla ostrożności, dodawac do sosów ,do wszystkiego .

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
ugibugi
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
26/07/2008 12:12 am  

Ja z razowej pszennej nalesniki robie, takie normalne, z jajkami. Robi sie je trudniej niz zwykle 🙁 No, ale do nadzien pikantnych niebo lepsze niz zwykle 🙂

COME AS YOU ARE


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/07/2008 1:05 pm  

A ja nie lubię naleśników z jajkami robię bez wcześniej były z mąki białej ale następnym razem spróbuję z razowej w proporcji 3:1 i zobaczymy 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
26/07/2008 1:07 pm  

ja zawsze myślałam, że to z jajkami są zwykłe naleśniki....


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/07/2008 4:00 pm  

Nie wiem ,ale ja robię takie z przepisu Tofki kiedyś pisała na tym forum odeszła wpisz w wyszukiwarce naleśniki tofki i sama zobacz mi takie najbardziej smakują z jajkiem to już nie ten smak nie ten kolor wiesz ja lubię takie blade.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
02/08/2008 6:55 pm  

Słuchajcie a czy można mrozić naleśniki?
Postanowiłam zrobić sobie naleśniczki jaglano-gryczano -pszenne i teraz boję się by proporcje nie skopać czy myślicie ,że będzie ok 45 g mąki pszennej białej 45 g mąki razowej pszennej ,30 g kaszy jednej i drugiej?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
noe
 noe
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 73
20/06/2009 2:26 am  

a gdzie kupujecie mąkę razową 😕 nie mogę jej nigdzie znaleźć 😮


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
20/06/2009 2:33 am  

Na ogół kupuję w sklepie z "dziwnymi" produktami, ale coraz częściej można spotkać w zwykłych supermarketach.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/06/2009 3:07 am  

ja kupuję w Czechach 😉
mieszkam w tak małym mieście, że ciężko jest tu dostać takie dziwy, a jeśli już to jest to mąka czeska, odpowiednio droższa - tzn. duuużo droższa 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
toffik15
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 21
20/06/2009 2:09 pm  

Ja również mieszkam w małym mieście, ale na szczęście mamy tutaj sklep ze zdrową żywnością. Właśnie tam kupuję mąkę razową i za 900 g płacę ok. 8-9 złotych.
Ostatnio, wraz z mamą pokusiłyśmy się na zrobienie jabłecznika z mąki razowej. Według mnie był niebo lepszy niż z "normalnej" mąki i miał cudnowny, złoty kolor, ale wyszedł bardzo tłusty, a przede wszytskim słodki... Myślę, że mąka razowa po prostu nie wchłania tak jak mąka biała cukru i tłuszczu, więć następnym razem podejmę próbę zmienienia przepisu i dam mniej tłuszczu i zdecydowanie mniej cukru 🙂

Pozdrawiam

Magdalena


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca