Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kiełkownik i czystość  

  RSS

Sitek
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 3
25/11/2006 6:50 pm  

Witam

Od pewnego czasu mój kiełkownik zaczyna stwarzać problemy z e swoją czystośćią. Myję go po każdorazowym zjedzeniu wszystkich kiełków ale pojawia się coraz bardziej widoczny brązowy osad. Czym najlepiej to wyczyścić?


OdpowiedzCytat
Justyna:)
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 144
27/11/2006 1:00 am  

a probowales porzadnie wyszorowac np. szczoteczka?

Życie jest marzeniem, urzeczywistnij je.


OdpowiedzCytat
Sitek
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 3
02/12/2006 1:41 am  

Hej 🙂

Tak, szoruję to szczoteczką do zębów i nawet raz próbowałem zwykłym proszkiem do prania szorować (oczywiście później długo płukałem) ale jednak mimo wszystko ten osad się tworzy. Kiedyś coś mi się obiło o uszy o jakimś roztworze octu ale nie wiem jak go zrobić ?


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
02/12/2006 12:53 pm  

albo siakimś KAMIXEM albo czyms w tym guście
a z tym octem, to trzeba go gorącego wlać i poczekać i pare razy portórzyć (czyli aż zejdzie osad :P) z tego co wiem


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
03/12/2006 1:34 am  

Polecam sodkę (wodorowęglan sodu) ekologicznie, nadaje się do talerzy, sztućców, sreber, szkła, porcelany itd.
Warto założyć rękawiczki gumowe. Posypujesz sodką powierzchnię i szorujesz szmatką, szczoteczką, nawet papierem.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

[edytowane 2/12/2006 od Jędruś]


OdpowiedzCytat
Sitek
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 3
19/12/2006 12:18 am  

Dziękuję wam za wszystkie pomysły, zacząłem czyścić kiełkownik i robi się coraz ładniejszy, powtórzę to jeszcze kilka razy i będzie pewnie jak nowy 🙂

Dobranoc

Idę po jabłko :))


OdpowiedzCytat
  
Praca