Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

awokado i soja  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

nawiedzona
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 9
29/11/2006 6:32 pm  

jedliście kiedykolwiek awokado? bo ja sobie ostatniop kupiłam cztery sztuki i za nic nie wiem, jak to się je.

wiecie ile się gotuje soje? i czy trzeba ciągle stać przy niej i mieszać? no i lepiej gotowac posoloną, czy bez soli?


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
29/11/2006 7:05 pm  

Awokado najlepiej je się łyżeczką 🙂 Wyjmujesz pestkę, wybierasz miąższ, z solą, z octem balsamicznym, sam. Mozna rozgnieść widelcem albo zmiksować na pastę do chleba, takie najprostsze sposoby.
Soję gotuje się nieposoloną, dwie, dwie i pół godziny. Nie trzeba stać i mieszać.


OdpowiedzCytat
Justyna:)
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 144
30/11/2006 1:46 am  

avokado jem jak katrinko, dodaje tez do salatek, np. makaron lub ryz, pomidor, sałata, kukurydza, avokado, sos sojowy, ulubione zioła

Życie jest marzeniem, urzeczywistnij je.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/07/2008 12:02 am  

Awokado nie jem bo uważam za świństwo a soj e raz jak gotowałam to spaliłam garnek bo woda mi się wygotowała od tamtego czasu storonie od jej gotowania ale to była taka wpadka wiecie zwykle jak pogotuję z 2 h to jest smaczna .

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
26/07/2008 12:07 am  

Patusiek to nastaw sobie budzik albo stoper w telefonie komórkowym żeby Ci zasygnalizował za dwie godziny , że soja sie ugotowała. Ja tak robiłem 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/07/2008 10:46 am  

Tak chyba zrobię ,bo szkoda tej soi i tego baniaka:D

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
08/08/2008 7:47 pm  

ja z awokado robię guacamole. awokado rozgniatam widelcem, dodaję pokrojoną drobno cebulę, czosnek, pokrojone oliwki (czarne i zielone) i pomidory. no i oczywiście przyprawiam solą i pieprzem.
wrzucam to na chleb. pychaa (;


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
09/08/2008 6:11 pm  

muszę spróbowac tej pasty. Awokado traktuję jak masło- musi być tylko dobrze dojrzałe. chlebek, zielone "masełko", pomidor, trochę ziółek- pyszna i prosta kanapka


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
10/08/2008 2:40 pm  

A ja nashti kupiłam wczoraj z owoców egotycznych jadł ktoś?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
10/08/2008 11:52 pm  

soję się gotuje niesoloną gdyż sól powoduje stwardnienie ziaren przez co dłużej się gotuje. a sama też bardzo gługo się gotuje:ok. 2h. najbardziej opłaca się ugotować dużą ilość nasion i zamrożić (wszystkie strączkowe po ugotowaniu można z resztą mrożić co jest ogromną oszcządnością czasu). co do samego awokado jest dobre w sałatce owocowej lub jako pasta na kanapki:
1 awokado
1pomidor
pół średniej cebuli
ząbek czosnku
sól, pieprz i ostra papryka (może być też kawałej świerzego chili)
wszystko kroimy i mieszamy. możemy użyć żółtej ostrej papryczki i czerwonej cebuli pasta będzie wtedy wygądać bardzo apetycznie 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
11/08/2008 12:59 am  

O nie wiedziałam ,że można zamrozić dzięki za radę ,skończy się wieczne wkurzanie na mnie ,że gaz wypalam to ugotuje jutro całą paczkę .
To tyczy się soi,soczewicy , ciecierzycy?
A co z ryżem kasza da się mrozić?
W jakim celu mamy dodawać sól do ryżu np i ile tej soli ja nigdy nie dodaje ostatnio zmuszam się by solic potrawy nie lubię soli dodawać jest tyle innych przypraw,ale choć troche chyba należy.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
11/08/2008 1:26 am  

Ryż i kaszę też można zamrozić,a soli jak nie lubisz to nie musisz dodawać,bo wcale nie jest zdrowa a jest wiele innych zdrowych przypraw,które możesz dodawać wg.własnego smaku.Pozdrawiam serdecznie 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
11/08/2008 2:23 am  

Wiem ,że nie jest bardzo zdrowa a,el martwię się o jod w moim organizmie by go za mało mnie było więc ta mała łyżeczkę dodam dla świętego spokoju.
używam soli kamiennej jodowanej.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
12/08/2008 12:50 am  

patusiek: bardzo dobrym żródłem jodu są glony 🙂 mają też więcej wapnia niż mleko (szczególnie bogate jest arame i wakame: 10x więcej wapnia niż mleko), więcej żelaza niż mięso (wakame i kombu-nawet do 25x więcej żelaza niż wołowina) i więcej pełnowartościowego bałka niż jaja. u szczurów nawet niewielki dodatek glonów do poarmu (5% suchej masy) powodował trwałe cofnięcie się raka. glony mają zdolność do oczyszczania organizu z substancji radioaktywnych i metali ciężkich jednocześnie znacznie ograniczając ich wchłanianie (do 90%). same są bardzo bogate w witaminy A,C,E, zawierają dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, minerałów, zwłaszcza cennego jodu. stosowane w ziołolecznictwie, zwłaszcza na zatrucia, choroby skóry i układu oddechowego. smak mają trochę parszywy ale wystarczy dobrze je przyrządzić i będzie ok, np. pyszne są chrupki z nori: wystarczy smażyć pokrojone w prostokąty nori na patelni aż zrobią się chrupiące, wyjątkowo dobrze smakują doprawione sosem sojowym lub chili. z resztą dam do kuchni kilka przepisów na wegańskie potrawy z glonów 😉 a co do zamrażania to bym uważała tylko z czerwoną soczewicą w połówkach bo łatwo się robi z niej papka 😛 a za soją i tak nieprzepadam, jem ją głównie w postaci mleka sojowego i tofu a tak poza tym to niespecialnie ją lubie. parówki sojowe zjem też od bidy ale po nich jakoś energii nie mam, o wiele bardziej lubię całe gotowane ziarna jak najbardziej urozmaicone 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
12/08/2008 1:47 am  

A ile kosztuje opakowanie takich glonków?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca