Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

ritch
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 11
22/12/2006 2:12 pm  

[edytowane 26/5/2016 od ritch]


OdpowiedzCytat
Olaaa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 114
22/12/2006 5:48 pm  

Heh, a czy to na pewno były twoje wyniki? 😛


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
22/12/2006 8:08 pm  

Prowokację taką chciałem zrobić...

Taki świąteczny prezencik? 🙂 Jak miło! 😉


OdpowiedzCytat
Zol
 Zol
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 78
22/12/2006 8:09 pm  

zajebie

'Przy śniadaniu słucham o korkach...


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
22/12/2006 8:44 pm  

Żart to był. Musicie brać wszystko tak na poważnie? 😉
To wspaniale, że wszystkie teorie na temat suplementów nie muszą się potwierdzać. Na razie nie faszeruję się lekami/witaminami (zobaczymy, jak długo), mimo że myślę o b12 czasem.
Lepiej?


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
22/12/2006 8:52 pm  

Zgadzam sie w 100%. Też robiłam sobie badania.... potem bywało gorzej, schudłam... ale nie zaczęłam przyjmować żadnych witamin ani nic nie zmieniałam w diecie. Teraz tak samo-zero suplementów i tylko to na co mam ochote-i jest wspaniale:D:D:D zdrowa jak koń tudzież ryba, cera itp. jak trzeba, nawet kataru od niepamiętnych czasów nie miałam... i od czego mi sie polepszyło?? bo na pewno nie od zmiany diety ani od witaminek. Nawet nie mam kasy na żadne jakbym chciała sobie kupić.

Placki ziemniaczane górą!!!!!

Pozdro Ritch:* dobrze myślisz

hide and seek


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
22/12/2006 10:00 pm  

Z tym cholesterolem to niezupełnie tak. Z tego co wiem (mogę się mylić) to organizm produkuje cholesterol z nadmiaru nasyconych kwasów tłuszczowych w pożywieniu. I jeśli jesteś młody i nie wpieprzasz, za przeproszeniem, tłustego mięcha, to raczej nie powinno być problemów. A magnez - jeśli nie pije sie kawy, to powinno być OK. Ja niestety piję i chyba mam go za mało. Dziś zjadłam prawie całą ciemną czekoladę, bo po paru dniach nadmiernego picia tej kawy już się trzęsłam i miałam podły nastrój (rozdrażnienie). Ale to prawda, że każdy jest inny, ma inny metabolizm, inne geny itp.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
23/12/2006 1:39 am  

To wszystko nie jest takie proste,bo ja masz wiecej wapnia we krwi to znaczy ze masz go mniej w kosciach..


OdpowiedzCytat
Olaaa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 114
23/12/2006 6:54 pm  

Ooo, rzeczywiście to wyskoczenie z mordą było konieczne, wręcz niezbędne.
Nikt nie napisał niczego, co mogłoby dać ci do zrozumienia, że twój text to prowokacja. Cierpisz na zespół napięcia przedmiesiączkowego? Andropauzę? Łoboszzzz...

I wyobraź sobie, że moja wcześniejsza wypowiedź to był żart. I skąd niby ta pewność, że nie?

[edytowane 23/12/2006 od Olaaa]


OdpowiedzCytat
Olaaa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 114
23/12/2006 8:32 pm  

Bezsenność powiadasz? Polecam przed spaniem ciepłe mleko z miodem [byle nie sztucznym] 😉 Heheh, na serio pomaga, przynajmniej mnie ^^

No chyba że ten tekst o bezsenności to ironia to olej to, co napisałam wyżej xD Na forum trudno wyczuć czyjeś intencje i to, co chciał powiedzieć...


OdpowiedzCytat
Olaaa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 114
23/12/2006 9:16 pm  

Zainspirowało mnie to do stworzenia odrębnego tematu nt snu 😀


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
28/12/2006 11:01 am  

co do cholesterolu w jajku, nie jest taki śtraszny dlatego, że wraz z nim jest dużo lecytyny, która go emulguje ułatwiając pozbycie sie z organizmu zamiast odkładania go w nadmiarze.

to że potrzeba nam witamin, mineraŁów jest oczywiste, ale ile- tego sie nie wyczyta z tabelek bo kazdy jest innym inaczej wchlania, ma inne zapotrzebowanie; np stresy zwiekszaja zapotrzebowanie na magnez- inne bedzie miala osoba spokojna inne drażliwa i nerwowa. Wapn z mleka nie przyswaja sie dobrze np dlatego, że nadmiar białka w tym produkcie utrudnia wchłanianie wapnia wiec nie dziwi mnie że nie ma niedoborow aczkolwiek tutaj badanie gęstosci kosci bedzie pewniejszym wyznacznikiem

suplementy rzadko są konieczne na pewno nie warto łykac wit C na przeziebienie etc, natomiast akurat B12 przy diecie wegnskiej trzeba, zreszta nie tylko wtedy- wiele osob ma problem z wchłaniem tej witaminki.


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
28/12/2006 11:16 am  

Ja robię sobie badania regularnie, i nie mam powodów do obaw, wszystko jest jak najbardziej okay, nawet odziwo poziom magnezu mimo, że lubię sobie rano wypić dobrą kawkę mam w normie;) Oby tak dalej, precz z suplementami, nie mam zamiaru faszerować sie kiedykolwiek tymi pigułami, zresztą nie ma takiej konieczności więc what for?? 😀 😛


OdpowiedzCytat
Inesita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 85
28/12/2006 9:10 pm  

Moja ciocia sprawnie posługuje się wahadełkami:) Dzisiaj poprosiłam ją żeby sprawdziła czy mam niedobory jodu i okazało się, że moje przeczucia się sprawdziły :(Trochę to dziwne bo mieszkam nad morzem, ale pewnie to wina tego, że jestem z pokolenia dzieci Czarnobylu. Wszystko pozostałe jest ok, nie mam innych niedoborów. Tak mnie te wahadełka wciągnęły, że chyba poproszę ją o kilka lekcji 🙂

raaraa swami raaraa!


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
03/01/2007 6:21 pm  

Mam pytanie: jakie badanie należy zrobić aby ocenić poziom magnezu i wapnia?
Wybieram się na morfologię krwi, nie wiem czy jeszcze jakieś badania powinnam zrobić-może macie jakieś sugestie?


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca